Abonamente

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Membru de bază
Postări: 371
Înregistrat: ‎27-02-2012
0

Re: de ce când vrei să renunți la ei îți fac ofertă bună la abonament?

Foarte multi nu inseamna toti!
Membru
Postări: 47
Înregistrat: ‎01-03-2012
0

Mirela, dar foarte multi clienti au parte si de internet wireless. Din cate cred ca observi si tu, retelele wireless se dezvolta din ce in ce mai mult, deci nu mai este nevoie absoluta de internetul de la operatorul de telefonie. Asadar de ce sa obligi clientii sa-ti cumpere un serviciu de care nu au nevoie ? De ce sa-i pui sa-si cumpere telefonul la un pret exagerat doar pentru ca nu-si doresc serviciul acela ?

La fel se intampla si cu mesajele..care tot mai mult apun. Sunt atatea aplicatii de chat incat mesajele, fie in retea fie nationale, sunt tot mai rar folosite..
Membru de bază
Postări: 237
Înregistrat: ‎16-01-2012

Da, retelele wireless se dezvolta destul de repede insa, in acest moment unele sunt securizate sau au o viteza mica. Atunci cand esti intr-o zona fara wi-fi, in masina, in tren, etc. si doresti sa accesezi internetul de pe telefon, fie pentru a descarca o aplicatie sau pentru a cauta o informatie, acest lucru este posibil datorita optiunii de internet inclusa in abonament.

Multumesc, Mirela
Sfătuitor
Postări: 53
Înregistrat: ‎29-01-2012
0

Ca informatie doar, in Ploiesti sunt 12 hotspot-uri free in momentul asta....

Eu, spre exemplu, folosesc optiunea de internet doar pe drum (serviciu - acasa si viceversa, DN1 Bucuresti-Ploiesti) si cand traversam o padurice semnalul este jalnic...

In rest am wireless acasa, la birou si in centrul orasului.....deci.....trage tu concluziile....

Inca o data...extraoptiunea de internet nu ar trebui sa influenteze subventia la un smatphone...orice Mega X fara orice alta optiune de date este un abonament smatphone....altfel asa zisa subventie este zero, chiar in detrimentul clientului...

Membru de bază

Din pacate nu toata lumea beneficiaza de WI-Fi in zonele din care fac parte. Un telefon performant presupune un serviciu de internet activ in permanenta. In cazul in care un client opteaza pentru un telefon folosind retea wireless, il poate achizitiona la liber fara optiunea de internet.

In plus retelele Wi-Fi au o arie limitata de acoperire. Un router obisnuit Wi-Fi care functioneaza in standardele 802.11b sau 802.11g poate avea o raza de 45 m in interior si 90 m in exterior. Interferenta unui acces point inchis sau encriptat cu unul deschis poate preveni accesul la access pointul deschis unor utilizatori nedoriti. Aceasta poate cauza o problema in ariile de densitate mare cum ar fi cladirile de apartamente unde mai multi rezidenti opereaza cu access point-uri Wi-Fi. Access point-urile pot fi utilizate pentru furtul de informatii personale ale utilizatorilor retelelor Wi-Fi. Toate aceste dezavantaje pot fi depasite daca utilizezi optiunea de internet inclusa in abonament.

Multumesc, Mirela
Membru
Postări: 47
Înregistrat: ‎01-03-2012
0

Cat despre internetul de la Vodafone..sa fim seriosi. Cand ai mai multa nevoie de el te lasa balta. Saptamana trecuta eram pe centura bucurestiului si cautam o strada pe care IGO-ul nu o gasea, asa ca am conectat si internetul pentru a o gasi pe google maps. In zadar am incercat sa ma conectez la google maps. Nici in 15 minute, mirificul internet, nu a reusit sa-mi deschida harta. Fie ca intram direct in aplicatia google maps, fie de pe un site care avea locatia respectiva.

Aseara, din nou, nu am reusit sa intru pe acest forum de pe telefon, pentru ca internetul de la Vodafone nu facea fata portiunii de login a site-ului. Pur si simplu nu voia sa incarce acea portiune..
Membru de bază

[ Editat ]

Buna Dsorin.

Sunt situatii in care telefonul poate influenta viteza internetului daca are browser-ul full de cookies si istoric sau daca nu suporta versiunea flash ptr site-ul nostru.

Incepand de azi, Vodafone lanseaza m.vodafone.ro, versiunea optimizata a site-ului www.vodafone.ro pentru telefoanele mobile. m.vodafone.ro ofera utilizatorilor de internet pe mobil o experienta excelenta de navigare, prin:

· Design adaptat in functie de rezolutia terminalului folosit pentru navigare;

· Viteza de incarcare superioara versiunii standard a site-ului;

· Trafic de date optimizat.

Site-ul mobil ofera acces la urmatorul continut:

· Telefoane;

· Informatii despre abonamente, Cartela si Internet;

· Asistenta;

· Sectiune pentru clientii persoane juridice;

· Link catre site-ul www.vodafone.ro

Multumesc, Mirela

Începător
Postări: 22
Înregistrat: ‎23-03-2012

"Buna AndreiS.

Iti inteleg punctul de vedere si il apreciez insa, sunt foarte multi clienti care acceseaza internetul de pe telefonul mobil, iar aceaste optiuni vin in ajutorul lor.

Multumesc, Mirela"

Mirela,

Nu cred ca la asta s-a referit AndreiS, ci la situatia in care sunt si eu acum, abonament voce 13 euro si abonament internet 4 euro, facut pe vremea cand lumea nu prea avea smartphone si nu se inghesuia sa ia net de la vodafone...Iar acum, cand vreau sa schimb telefonul, ca sa obtin unul de la voi, mi se spune ca trebuie sa trec la abonament MEGA X cu internet inclus...Pai? am internet, nu din hot-spot-uri free, ci platit la voi....de ce sunt obligat sa fac abonament MEGA? raspuns simplu...alta explicatie nu puteti sa dati nici voi...Cand lumea are mai multa nevoie de net, vodafone s-a gandit ca poate sa vanda mai scump un pachet de 250/500 MB/etc si obliga clientii sa isi schimbe abonamentele vechi (care, sincer, oricum nu erau mici - 4 euro pt 500 MB, la modul in care functioneaza, adica execrabil). Concluzia este aceeasi, eu nu stiu de ce mai intru pe forum, gasesc aceleasi raspunsuri mereu...Fidelizarea = ZERO....poate luati niste lectii de la companiile din alte tari...voi vindeti un Iphone la abonament cu 30% mai scump decat il gasesti pe ebay la liber, unlocked...case closed...Dupa 10 ani in retea, nu mai astept decat oferta de Paste, stiu ca astept degeaba si pierd timpul, dar sunt curios, inainte sa portez numarul, ce oferte "minunate" o sa faca vodafone... P.s. daca lumea s-ar uita mai mult pe site, ar vedea ca investind banii de abonament+net intr-o o cartela vodafone/orange ar avea mai multe minute, mai mult net...ma rog, de aceeasi calitate slaba.

Membru de onoare
Postări: 1.749
Înregistrat: ‎12-01-2012
0

Buna Andreotti78,

Daca esti interesat de o oferta, lasa-mi, te rog, numarul tau de telefon intr-un mesaj privat si vom incerca sa gasim ceva potrivit nevoilor tale de comunicare.

Iti doresc o seara placuta!

Multumesc,

Irina.

Vizitator
Postări: 5
Înregistrat: ‎31-01-2012

Buna, copii!

Nu ma pot abtine sa nu va spun ca am reziliat contractul cu vodafone. De ce? Unul dintre motive a fost conversatia jenanta cu o tutavela de la relatii cu clientii - Diana Musteata. Alte motive? Locuiesc in franta de vreo doi ani si tocmai mi-am facut un abonament de 20 de euro ca in linkul: http://mobile.free.fr/.

Pentru a va scuti de navigat inutil (poate aveti internet pe mobil cu trafic jenant) iata ce contine abonamentul:

• apeluri nelimitate catre mobilele din Franta (+ USA, Canada, Alaska, Hawaï)
  • apeluri nelimitate catre fixurile din 40 de tari
  • SMS/MMS nelimitat
  • Acces FreeWiFi nelimitat (peste 3 milioane de hotspoturi)
  • Internet 3G 3Go

Spor la navigat pe mobil (daca aveti semnal...)

Astept pareri.

Bafta multa.