Abonamente

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Membru veteran
Postări: 536
Înregistrat: ‎12-01-2012

Re: de ce când vrei să renunți la ei îți fac ofertă bună la abonament?

Buna Andreotti78.

Oferta de fidelizare la care facea referire este abonamentul tau care nu ofera posibilitatea achizitionarii unui telefon.

Atunci cand se doreste achizitionarea unui telefon, posibilitatea achizitionarii lui sau pretul acestuia este in functie de tipul (clasa) de abonament de care beneficiaza clientul.

Multumesc,

Ramona

Începător
Postări: 22
Înregistrat: ‎23-03-2012
0

Si care ar fi abonamentul meu atat de fildelizat? pentru ca, per total, platesc vodafone 17 euro pe un abonament lunar care include si internet...si NU POT cumpara un telefon pentru ca am acest tip de abonament?  Sunt chiar curios ce avantaje imi ofera vodafone in momentul asta , ca fidelizare, fata de noii clienti care intra in retea azi si POT achizitiona si telefon la pret redus...

Membru de bază
Postări: 371
Înregistrat: ‎27-02-2012
0

Buna intrebare! Si eu am aceeasi intrebare, ca sa fiu f sincer. Ce avantaje am eu, client vechi, fata de un client nou ca inca nu le-am descoperit.

Membru de bază
Postări: 237
Înregistrat: ‎16-01-2012

Buna Andreotti78.

Am citit toate postarile tale si iti garantez ca nu vei fi sunat de aceeasi persoana. Intre timp, ne poti spune ce model de telefon te intereseaza?

Multumesc, Mirela
Membru de bază
0

[ Editat ]

(Imi pare bine ca ma ignorati! Emoticon care face cu ochiul

E si asta o metoda de comunicare)

btw - m-am chinuit vreo 10 minute sa ma loghez in seara asta, a fost imposibil (ah, pardon, sunt la ignore...)

Vizitator
Postări: 9
Înregistrat: ‎06-02-2012
0

PROST,PROST,PROST....OUI,C'EST MOI

buna seara

am citit ce ati mai scris pe aici si am inteles ca e complicata treaba cu tot ceea ce inseamna oferte...etc

sau nu sunt prost?

acum ceva timp am fost sunat de o tanti (bag mana in foc ca se juca cu flacara violet),care pur si simplu m-a facut sa iau un abonament din ala...vodafone acasa(fix...ceva)

nu aveam nevoie de el

nu am consumat decat cateva zeci de minute

nu mai stiam cum sa acoper cheltuielile de sotie(prost prost dar sa nu ma faca altcineva)

Emoticon fericit))))

acum am mai crescut

am scapat de ala....

am scapat si de altul....

azi am trimis un mail pentru a scapa de altul.....mai ramane unul in august

:d

aveti grija sa nu patiti ca mine...as paria ca damele sau domnii aia de la relatii cu clientii au ceva pregatire

poate fi psihologie....

am incercat si internetul pe mobil...nu au fost probleme

reteaua cateodata bate tot (orange sau cosmote)

dar exista asta cu fidelizarea care ma sacaie ...ca pe multi dintre voi

nu mai zic de punctele alea a lu' peste(inainte mai reduceai din costul facturii cat de putin)

acum.....ma apuca rasul....sa cumperi telefoane din magazinul online...aaa

sau accesorii

Emoticon fericit)))))

pai eu am cam 1400=14 euro    haaaaaaaahaaaaaa

atat...

va rog sa ma iertati pentru stilul de scris mai buruienos

aaaa

nu vreau sa-mi raspunda niciun moderator....delirez in liniste

Membru veteran

Buna Andreotti78.

Inainte de a posta pe forum ti-am trimis un mesaj privat cu mai multe detalii despre oferta de care beneficiezi si la care am facut referire. Nu am postat si oferta pe forum pentru ca este o informatie cu caracter personal.

@ClausInRo un client vechi acumuleaza mai multe puncte fata de un client nou, puncte pe care le poate folosi la achizitionarea unui telefon sau isi poate cumpara diverse extraoptiuni cu minute/sms/internet, optiuni diferite pentru fiecare grupa de loialitate in parte. Un client vechi isi poate cumpara un telefon nou o data la doi ani. Un client vechi poate negocia oferta de care beneficieaza.

Multumesc,

Ramona

Membru de bază
0

Ramona,

Vreau sa stiu care sunt aceste grupe de loialitate (cumva cele Gold-Premium-etc) ! 

Membru veteran

Grupele de loialitate sunt cele mentionate de tine: Red, Silver, Gold si Platinum. Informatiile sunt disponibile si pe site.

Multumesc,

Ramona

Membru de bază
0

[ Editat ]

Asta stiam si singur, credeam ca mai sunt si alte criterii!

Cat priveste beneficiile de mai sus, nu pot spune ca sunt beneficii reale atata vreme cat punctele de loialitate scad dupa o anumita perioada de timp iar de negocierea ofertei... cred ca aici e o problema de semantica (dvs. intelegeti propunerea a 1 sau 2 oferte si cam asta e negocierea, cel putin asa a fost la mine). In niciunul din cazuri, reamintesc, in niciunul din cazuri nu am fost multumit de oferta dvs. si consider ca nu a existat nicio negociere, deci cele de mai sus, in opinia mea, sunt inexistente. Cum v-am mai spus si cu alte ocazii, punctele de loialitate nu am la ce sa le folosesc iar telefonul pe care mi-l doream, mi l-ati oferit la un pret exagerat - cu tot programul de loialitate (cu toata loialitatea si punctele ajungea telefonul sa ma coste cat il luam nou din orice alt magazin), nemaivorbind de abonamentul aferent care depasea... orice asteptare de pret mare.

Culmea e alta: eram un client f multumit pana cand am vrut sa-mi achizitionez un nou telefon. De-atunci mi-am schimbat parerea la 180 de grade.

Din pacate!

P.S. Oferta de Paste cand soseste? La Craciun? Daca nu exista, va rog sa-mi spuneti ca sa demarez mai repede procedurile de portare.