Abonamente

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Membru veteran
Postări: 536
Înregistrat: ‎12-01-2012
0

Re: de ce când vrei să renunți la ei îți fac ofertă bună la abonament?

[ Editat ]

ClausInRo punctele de loialitate nu scad in timp. In functie de vechime primesti bonus 50%, 100%, 200% sau 300%,depinde de grupa de loialitate din care faci parte. 

Punctele de loialitate expira daca nu le folosesti timp de 36 luni. Atunci se scad din valoarea totalului de puncte in ordinea in care le-ai acumulat, si dupa ce esti anuntat intotdeauna pe factura anterioara care este numarul de puncte care iti vor expira la emiterea facturii urmatoare.

Promotia actuala este valabila pana pe 5 aprilie inclusiv. In momentul in care vom lansa Oferta de Paste cu siguranta vom face publica promotia pe site.

Multumesc,

Ramona

Membru de bază
Postări: 371
Înregistrat: ‎27-02-2012

[ Editat ]

Daca ele EXPIRA solicit sa fiu scos din acest program cu punctele de loialitate! A EXPIRA inseamna tot A SCADEA punctele "expirate" din totalul punctelor de loialitate, deci totalul scade, nu creste! Alta problema de semantica, pe care dvs. Vodafone o percepeti diferit... Cum punctele vor scadea spre 0, nu le mai vad rostul, doar asa ca sa zicem ca exista puncte de loialitate?! Multumesc, dar nu. Am vazut la pretul telefonului rasplata pentru un client fidel.

Chiar m-am saturat de chestiile-astea gen... fidelizare (care?), client gold (cu extrem de putine puncte de loialitate... si care tot scad!) negociere pt clientii vechi (care negociere? mi s-au facut 3 oferte, toate mai proaste decat abonamentul curent!!!) si multumiri inutile!

Membru de bază
0

Astept sa mi se prezinte personal oferta de Paste, asa cum mi s-a spus si pe forum si de catre unul dintre operatorii de la loializare la ultima mea discutie cu ei.

Dupa aceea, daca nu e satisfacatoare oferta, renunt de tot.
Începător
Postări: 22
Înregistrat: ‎23-03-2012

Mirela

Telefonul pe care il voiam nu era nici Iphone, nici Galaxy II, ci doar un Galaxy S Plus, deci nu cred ca era o mare pierdere pentru Vodafone sa imi ofere telefonul la un pret la care il ia orice abonat nou intrat in retea, cum probabil nici portarea nr meu catre concurenta nu va fi o mare pierdere pentru Connex, pentru ca asta scrie pe sim-ul abonamentului pe care il am de pe vremea cand multi angajati ai Vodafone erau inca la gimnaziu..

Ramona,

Nu ai facut public abonamentul meu pentru ca sunt date personale...Nu-i nimic, il fac eu public, nu e nicio problema. Voi imi spuneti ca Vodafone m-a "fidelizat" cu abonamentul de 5 euro FARA tva, care are 700 min in retea, 700 sms in retea si 70 min nationale...Emoticon fericit Glumiti, nu? pai abonamentul asta era optiunea oricarui om din tara asta, pentru ca era postat pe site si in toate pliantele vodafone acum cativa ani...deci nu mi-ati facut mie, personal nicio oferta si nici un abonament personalizat. Raspunsul vostru la tot ceea ce spun eu este:

"Oferta de fidelizare la care facea referire este abonamentul tau: 700 minute vodafone, 700 sms vodafone si 70 minute nationale la 5 Euro fara TVA, iar aceasta nu ofera posibilitatea achizitionarii unui telefon.

Atunci cand se doreste achizitionarea unui telefon, posibilitatea achizitionarii lui sau pretul acestuia este in functie de tipul (clasa) de abonament de care beneficiaza clientul."

De ce nu se tine cont de faptul ca abonamentul meu nu e 5 euro fara tva ci de 5 euro fara tva + extraoptiune 4 euro FARA tva+ optiune de net 4 euro FARA tva...adica vreo 17 euro? pai mi se ofera la pret redus telefonul daca fac abonament MEGA 8, culmea...care e substantial mai mic de 17 euro...Ca sa nu mai zic ca PERSONALIZARE ABONAMENT inseamna sa vezi istoricul clientului...adica faptul ca e de pe vremea lui Stefan cel Mare in retea, a fost bun platnic si nici nu a beneficiat de reduceri la pretul  telefoanelor la fiecare reinnoire de contract, ci sunt perioade in care i s-a reinnoit abonamentul din oficiu, fara sa ceara nimic in plus...

Si, da, am fost sunat, in sfarsit, de altcineva, o domnisoara draguta care mi-a propus acelasi lucru ca si precedentii "negociatori ofertanti" (adica schimbati abonamentul in MEGA 8) si care la final a zis "va inteleg, aveti dreptate, imi pare rau dar astea sunt conditiile". Frumos, dar in secunda asta nu e Vodafone, e Vodafone - 1 si Orange + 1...

Membru de bază
0

Exact aceeasi poveste ca si la mine! Nu inteleg, sincer, care mai e negocierea, daca ei nu se uita in istoricul clientului, decat sa vada daca ai avut facturi mari si f mari platite la timp. Un client vechi, pe un abonament mic si mediu nu conteaza.
Începător

P.s. Daca mi se spunea de la inceput pur si simplu "aveti un abonament prea avantajos pentru dvs si prea dezavantajos pentru Vodafone si de aceea trebuie sa schimbati in Mega8 ca sa puteti lua telefon la oferta" sunt sigur ca as fi prelungit cu 10 ani abonamentul cu Vodafone. Pentru sinceritate...
Dar, cand mi se spune ca un abonament de 17 euro nu e in tipul (clasa) de abonament care sa permita achizitionarea unui telefon, iar un abonament nou de 11 euro (cu care probabil peste 2-3 ani vodafone imi va scoate ochii spunandu-mi ca e oferta si sunt fidelizat pana in maduva oaselor cu el) permite lucrul acesta...atunci vodafone ii crede prosti pe toti si se crede prea destept... CEO Vodafone probabil nu citeste forumuri, dar o sa vina si vremea in care concurenta o sa va oblige sa va purtati mai frumos cu clientii, noi sau vechi, nu conteaza... Si, cu ocazia asta, puteti sa inchideti topicul asta "Re: de ce când vrei să renunți la ei îți fac ofertă bună la abonament?" ...e depasit....Emoticon fericit
Începător
0

ClausInRo,
daca s-ar fi uitat, ar fi vazut acum cativa ani, facturi de 15-20 milioane...Tu chiar crezi ca se deranjeaza cineva?
Membru de bază
0

Mie mi-a si spus prima interlocutoare de la 'loializare' (si o parafrazez) cum ce ma nemultumeste la abonamentul pe care-l am. La intrebarea ei, de altfel deplasata, in opinia mea, am inchis telefonul.
Membru de bază
0

[ Editat ]

@Andreotti78 a scris:
ClausInRo,
daca s-ar fi uitat, ar fi vazut acum cativa ani, facturi de 15-20 milioane...Tu chiar crezi ca se deranjeaza cineva?

Din pacate, nu, si trebuie sa-ti dau dreptate. Si crede-ma, ca pana sa vreau un telefon am fost multumit. Acum, dupa 3 oferte, din care niciuna nu era mai buna decat ce am in prezent si de fapt toate erau oferte "personalizate" de pe site (nu inteleg de ce le mai si zice personalizate?!) astept doar una - cea de Paste - si apoi decid ce drum ia numarul meu.

Începător
0

Orice oferte ar fi de Paste, ramai cu gustul amar oferit cu atata darnicie de Vodafone...Ca sa nu mai zic ca iar esti obligat sa te abonezi pe 2 ani, 2 ani in care o sa apara 20 de oferte mult mai bune...la toate companiile, inclusiv la ei... Dar... oferta de Paste va fi considerata "fidelizare" si "personalizata" atunci cand vei incerca sa obtii altceva peste 1-2 ani de la ei...Emoticon fericit La fel cum la mine, Vodafone Live si Vodafone 700 min, acum 2-3 ani, un abonament obisnuit, a devenit pentru ei "marea oferta" facuta mie...Emoticon fericit