Abonamente

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Începător
Postări: 22
Înregistrat: ‎23-03-2012

Re: de ce când vrei să renunți la ei îți fac ofertă bună la abonament?

Emoticon fericit)) Asta cu "ce va nemultumeste la abonamentul pe care-l aveti acum? " e standard. Eu nu am inchis...am zis doar "Absolut nimic, e perfect, tocmai de aceea nu vreau sa il schimb...doar vreau sa cumpar, dupa 5 ani, un telefon".... Replica? "Pai, haideti sa vedem ce abonamente puteti lua. Vad ca nu vorbiti toate minutele, putem sa alegem Mega 8" Emoticon fericit))))))))))))))) Doar ce spusesem ca abonamentul meu e perfect, nu vreau sa fie schimbat...QED
Membru de bază
Postări: 371
Înregistrat: ‎27-02-2012
0

[ Editat ]

Da, corect. Pentru mine varianta inca 2 ani la Vodafone e egala cu 0. Nici nu o iau in calcul, tocmai d-aia nici nu ma ambalez prea tare cu oferta de Paste. Oricum, de-acum incolo, orice abonament voi face sau cartela (mi se dovedeste ca cele mai bune oferte sunt la cartela... lucru f ciudat pentru niste companii normale!) telefonul il voi lua la liber.

Eu as vrea sa renunt in prima faza la orice program de fidelitate - in special la punctele alea nenorocite care cica EXPIRA, dar de fapt SCAD - ca sa nu ma enervez si mai tare.

Nu mai spun si de alte dezinformari pe care le-am avut de la Vodafone...

Orice ar fi, gustul amar ramane - un client vechi (eu am 12 ani cu Vdf) cu abonament mic si mediu ca valoare - e insignifiant!

Ma rog, asa se fac afacerile pe-aici.

Membru de bază
0

Deci, cum pot sa ies din programul de loialitate, in special din punctele de "loialitate" ?!
Membru de bază
0

Nu-mi raspunde nimeni?

Membru de onoare
Postări: 1.486
Înregistrat: ‎02-02-2012
0

Salut,

Precum spuneam si in cadrul unui alt subiect deschis in legatura cu programul de loialitate, nu exista posiblitatea ca un client sa fie scos din cadrul acestuia.

Daca doresti mai multe informatii legate de programul in cauza, te rog sa-mi spui si te redirectionez catre topiul forumului in care s-a discutat despre acest aspect sau iti ofer personal un mesaj privat.

Membru de bază
0

Programul de loialitate il cunosc, l-am simtit si pe pielea mea cu "beneficiile" lui cu tot. Sunt dezamagit, eu unul vreau sa renunt la programul de loialitate intrucat il consider ineficient in cazul meu.
Sfătuitor
Postări: 53
Înregistrat: ‎29-01-2012
0

Cred ca nu poti decat sa-l ignori, altfel nu ti se ia nimic, doar ti se da.....acolo cat ti se da.... Emoticon fericit

Membru de bază
0

mai mult mi se ia decat mi se da ... 

Membru de onoare
Postări: 1.486
Înregistrat: ‎02-02-2012
0

Salut "ClausInRo"

Te rog sa-mi spui, daca iti poti rezerva putin timp, ce anume ti se ia prin intermediul programului de loialitate, pentru a vedea despre ce e vorba mai exact.

Membru cu acte în regulă
Postări: 259
Înregistrat: ‎13-02-2012

[ Editat ]

Dupa 2 zile s-a trezit si Claudiu sa spuna ceva! Emoticon LOL

De ce voi renunta eu la abonament cand imi va expira contractul in August :

- odata se ofereau minute de loialitate in retea. La ultima schimbare a abonamentului acestea mi s-au luat pe motiv ca si asa am prea multe (250 in retea la abonament de 6 euro). Cele 30 pe care le aveam nu mai erau compatibile cu abonamentul.

-actuala fidelizare cu puncte e o tampenie: sunt un numar infim de puncte pentru cei cu facturi mici (ca mine) si neinteresante ca valoare pentru cei cu facturi mari (oricum au valoare mica si pentru acestia). Sa nu-mi spui ca daca devin client gold sau mai stiu eu de care vor fi mai multe. Pe cartela din telefonul meu (pe care am avut mereu abonament) scrie conex. Stiu despre ce vorbesc.

- sa mai spun de avantajele cartelei? Cand am facut primul abonament la Conex raportul cost/avantaje era net in favoarea abonamentului. Acum? Dau 6 euro la abonament pe 25 min nationale si 250 in retea, pe cand la cartela as avea cu 5 euro 5000 in retea si 50 nationale (este oferta regionala).

- telefonul este mai avantajos de achizitionat la liber in cazul abonamentelor de valoare mica. Si nu ma mai refer la faptul ca sunt codate (asta pot intelege; nu inteleg de ce nu au si un pret mai mic, daca tot sunt codate).

Daca vrei pot sa mai adaug si alte motive.