Abonamente

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Membru de onoare
Postări: 1.486
Înregistrat: ‎02-02-2012
0

Re: de ce când vrei să renunți la ei îți fac ofertă bună la abonament?

Salut,

Multumesc pentru postarea ta.

Am inregistrat punctele afirmate de tine.

Numarul de telefon m-ar fi ajutat pentru a verifica istoricul intregului cont, spre exemplu situatia prezentata de tine in legatura cu abonamentul care a fost inchis cu intarziere (operatorii care s-au ocupat de caz, inregistrarile respective daca este cazul, etc), insa daca nu doresti sa mi-l oferi nu este nicio problema.

Pentru orice informatie, atat eu cat si colegii mei moderatori, iti stam la dispozitie.

Membru de bază
Postări: 371
Înregistrat: ‎27-02-2012
0

[ Editat ]

@sirtius,

Eu am incetat mesajele private cu moderatorii de ceva vreme. Consider o inutilitate si, asemenea tie, avand in vedere opiniile pe care le-am explicat destul de clar pe forum, oricand ma pot astepta la 'surprize'. Eu am o singura surpriza: portarea. Si raman in continuare, pana la portare, f nemultumit. De ce? Dupa 12 ani de abonament (mare, mic si mediu, depinde de perioada...) oferta Vodafone a fost sub orice critica. Tocmai de aceea trebuie luata o decizie radicala.

In mod cert nu intereseaza pe Vodafone opiniile mele. 1 abonat intre alte milioane e egal cu 0.

Începător
Postări: 22
Înregistrat: ‎23-03-2012

Subscriu la ceea ce a spus ClausInRo, moderatorii nu au oricum niciun fel de posibilitate de a oferta...iar noi suntem pentru ei doar cativa clienti nemultumiti intr-o mare de milioane de clienti pe deplin satisfacuti... Desi, in curand, o sa fiu obligat oricum sa trec la Orange sau Cosmote pentru ca 80% din prietenii mei au facut asta deja (si tocmai pentru ca nu au fost multumiti de serviciile de fidelizare), iar miile de minute in retea oferite de Vodafone o sa devina inutile...

Membru de onoare
0

Salut "Andreotti78",

Iti multumesc pentru mesaje si, mai ales, pentru feed-back-ul oferit.

Membru de bază
0

[ Editat ]

E un dicton celebru: ce-am scris, am scris!

P.S. E interesant ca atunci cand spun f clar si raspicat ce ma nemultumeste, moderatorii nu mai raspund. Emoticon fericit

Membru de onoare
0

Salut "ClausInRo",

Sunt sigur ca daca vei verifica mesajele din cadrul subiectelor in care ai postat, vei observa si raspunsurile mele sau ale colegilor mei.

De asemenea, am si confirmarea faptului ca ai primit mesajele private din partea noastra cu raspunsurile la solicitarile tale si cu afirmarea preluarii parerilor trimise de tine.

Stim foarte bine ca niciun mesaj nu este ignorat, lucru care poate fi confirmat si de ceilalti utilizatori.

Membru de bază
0

[ Editat ]

Mesajele private cu moderatorii au incetat luna trecuta si anume la scurta vreme dupa ce am fost sunat de un operator de la loializare clienti care mi-a facut aceeasi oferta ca si cea pe care o am deja, iar oferta la internet era cea de pe site (+20 de minute nationale... JENANT!). Oricum n-au fost prea multe mesaje. Faptul ca sunt preluate nu inseamna mare lucru in ansamblu. Parerile mi le-am exprimat in special pe forum, cu argumentele mele personale, pe care le consider pertinente.

Dezinteresul vizavi de clientii vechi l-am vazut si l-am comparat cu ofertele asemanatoare ale altor filiale Vodafone, de aiurea. Discrepanta este majora. Daca acolo oferta la crearea unui abonament nou este, per ansamblu, raportata si la salariile lor, mult mai atractiva decat aici, pot sa-mi inchipui ca la fidelizare oferta depaseste orice asteptare.

Cum s-a spus si in alte mesaje, aici este incurajat - prin oferta extrem de slaba care ti se face la loializare - fie sa treci pe cartela, fie la alt operator de telefonie mobila. Si aici ma refer la un caz concret, al meu, client Gold, vechime 12 ani.

Speranta mea este ca pe viitor, probabil prin aparitia unui nou operator sau dezvoltarea celor actuali, piata sa capete mai mult consistenta si sa fie mai serioasa cu sectorul de abonati care ar trebui sa fie sectorul de care o companie sa fie cea mai interesata. La noi e exact invers, iar oferta la cartela este net superioara celei de la abonament, cel putin la Vodafone. In alte retele sunt cam egale, totusi avantajul este tot la cartela. De ce? Piata romaneasca e anormala, profitul imediat e esential, nu cel de perspectiva.

P.S. Iar operatorul de la loializare clienti (care a promis ca revine o oferta de Pasti) stiu de ce nu ma suna. A vazut si el oferta si cred ca s-a gandit ca n-are niciun rost sa ma contacteze.

Membru de onoare
0

Salut "ClausInRo",

Precum te-am instiintat de-a lungul activitatii tale pe forum, pentru orice nelamurire sau situatie concreta pe care doresti sa o prezinti, iti stam la dispozitie, asteptand informatiile respective (numar de telefon, consultant, etc) printr-un mesaj privat.

Membru de bază
0

[ Editat ]

Claudiu,

Multumesc pentru reply. Insa nu am ce situatie sa prezint, alta decat aceea ca operatorul de la loializare care m-a contactat acum o luna la mesajul privat trimis unuia dintre moderatori mi-a spus ca va reveni cu oferta de Paste si nu a revenit. Nimic deosebit. N-are rost sa trageti de urechi pe consultantul cu pricina.

Nemultumirile mele le stii deja!

Membru de onoare

Salut,

Precum te instiintam si intr-o postare anterioara, avem in vedere si nemultumirile postate de tine.

Daca doresti, pot verifica ultimele interactiuni cu operatorii, pentru a gasi persoana cu care ai discutat si care ti-a promis ca va reveni la tine.