Abonamente

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Vizitator
Postări: 1
Înregistrat: ‎05-06-2014
0

incarcare tarif abonament cu trafic de internet fara notificarea abonatului.

Buna ziua,

In urma primirii facturii am observat ca tariful pt trafic de internet era incarcat cu suma de 13.89 euro fara tva

in data de 19.09 am primit un mesaj ca traficul de internet se apropie de final si ca voi primi mesaj ulterior

de la cost control, mesaj care nu a mai venit deloc,

va rog frumos sa mi anulati costurile aferente traficul de internet avand in vedere ca sunt client de mai mult de

aprox 15 ani, ca nu am primit mesaj privind traficul de cost control,ca valoarea facturata in plus reprezinta 286% din valoarea abonamentului lunar, in caz contrar ma voi adresa ANPC si voi

porta cele 2 abonamente existente in conditiile legale.

Deasemenea va rog sa mi spuneti cum se poate bloca traficul de internet pe mobil la consumarea traficului existent

pe mobil din abonament.

Multumesc

Highlighted
Moderator
Postări: 189
Înregistrat: ‎26-04-2017
0

Re: incarcare tarif abonament cu trafic de internet fara notificarea abonatului.

Buna, 

In functie de modelul telefonului tau, ai posibilitatea sa iti setezi o limita de date. Daca ai un telefon cu Android, aceasta functie este inclusa in meniul telefonului ( Utilizare Date ). In schimb, daca ai un telefon cu iOS, e necesar sa iti descarci o aplicatie denumita Data Monitor. 

Pentru ca pe viitor sa primesti o notificare cu privire la consumul traficului de date, e necesar sa setezi corect data de facturare si cantitatea de internet inclusa in abonament. Prin urmare, avand in vedere ca aici nu avem posibilitatea de a verifica numerele de telefon si datele personale inregistrate pe contul tau, ( acestea sunt informatii protejate de politica de confidentialitate si nu pot fi facute publice ) iti recomandam sa iei legatura cu colegii de la Relatii Clienti. 

Ne poti apela la *222 sau ne poti trimite un e-mail aici: https://www.vodafone.ro/personal/asistenta/contact/index.htm

Multumesc,

Madalina