Abonamente

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Vizitator
Postări: 4
Înregistrat: ‎23-03-2012
0
Soluţie acceptată

modificare abonament

Buna ziua,

Am un abonament Vodafone Complet 500 reinnoit anul trecut in primavara pe 2 ani (deci pana in martie sau aprilie 2013). Abonamentul este 5,87  €  fara TVA ( 7.28 € cu TVA) ,si as dori sa il modific cu un Abonament Mega 8 simplu de 8 € cu TVA.

Pe contul myVodafone nu pot modifica abonamentul si primesc atentionarea "Planul tău tarifar nu poate fi modificat din MyVodafone. Pentru modificări, te rugăm sa iei legătura cu Departamentul de Relaţii cu Clienţii." Am luat legatura de cateva ori cu operatorii de la *222 dar acestia au incercat sa imi impuna fie un abonament retras din oferta Complet de aprox. 9 €, fie abonament Mega dar cu extra-optiuni care ajungea la 11 € - 12  €.  Solicitarea de a modifica doar catre Mega 8 mi-a fost refuzata categoric cu explicatia ca "nu face parte din aceeasi categorie de abonament cu ceea detinuta in momentul de fata", chiar daca practic as plati mai mult fata de abonamentul actual, ce-i drept nu cu mult, dar in plus.

Mi se pare o practica destul de anti-vanzare si in nici un caz orientata catre satisfacerea necesitatilor clientului, care nici macar nu este ascultat. Am incercat sa le explic ca ma intereseaza strict abonamentul Mega 8 in varianta de baza pentru posibilitatea utilizarii unitatilor sub forma de sms dar nu imi trebuie optiune de internet mobil pentru ca nu detin un smartphone si nici nu mi-ar fi util (sunt pensionara, nu am nevoie de o folosire intensiva a internetului si in plus am vederea mai slaba si nu ma descurc deloc cu telefonul fiicei mele, desi are un ecran foarte mare).

Va rog sa imi spuneti daca exista vreo posibilitate de a obtine aceasta modificare, mai ales ca totusi sunt client Vodafone de mai bine de 10 ani si mai avem si alte abonamente in familie.

Multumesc

Membru veteran
Postări: 536
Înregistrat: ‎12-01-2012
0

Re: modificare abonament

Buna viorella.

Trimite-mi, te rog, un mesaj privat cu numarul tau de telefon pentru a te putea ajuta.

Multumesc,

Ramona

Vizitator
Postări: 4
Înregistrat: ‎23-03-2012
0

Multumesc mult pentru rezolvarea rapida.
Începător
Postări: 16
Înregistrat: ‎13-03-2012
0

[ Editat ]

Bună ziua şi eu am aceiaşi problema. Am un abonament complet 500 tot din martie anul trecut şi vreau să trec la mega 8. numărul e 07********

Membru de onoare
Postări: 1.749
0

Buna monyil2003,

Modificare dorita se poate realiza. Ti-am trimis si un mesaj privat cu mai multe detalii. Astept raspunsul tau.

Multumesc,

Irina.

Începător
0

Da doresc modificarea Mă puteţi conta luni după oră 9. vă multumesc.
Începător
0

mă scuzaţi am greşit numărul pe care vreau să fac modificarea este vorba de numărul 0726195717
pe acesta doream modificarea.
Membru de onoare
0

Buna monyil2003,

Ti-am trimis mesaj privat cu mai multe detalii si astept raspunsul tau.

O seara placuta!

Multumesc,

Irina.

Începător
0

nu doresc mai multe minute naţionale. doar să schimb complet 500 cu mega 8 pentru numărul 0726195717. nu reuşesc să trimit mesaj privat. dacă nu se poate asta nu doresc altceva. o seara plăcută.
Membru de onoare
0

Buna monyil2003,

Putem realiza modificarea pe care o doresti pe numarul 0726195717. Vei fi contactata, asa cum am stabilit impreuna cu tine, maine dupa ora 9. Te rog sa imi spui in mesaj privat numarul pe care doresti sa te sunam.

Multumesc frumos,

Irina.