Abonamente

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Începător
Postări: 12
Înregistrat: ‎20-09-2012
0

plata factura card Maestro

Buna ziua,
Tot incerc sa fac plata cu un card Maestro:

- dupa ce introduc datele cardului (numarul cardului are 17 cifre si nu 16 cum scrie pe pagina Vodafone si nu are cod CVV) sint redirectat catre pagina bancii emitente (cardul fiind inrolat in 3D Secure);
- dupa ce introduc datele de securitate plata este respinsa cu mesajul sa contacteze banca
- raspunsul bancii a fost: comerciantul trimite gresit tipul de card ca si MasterCard in loc de Maestro

Menttionez ca nu am aceste probleme cu alti comercianti (BlueAir, GDFSuez, Enel)

Highlighted
Membru de onoare
Postări: 1.027
Înregistrat: ‎21-05-2013

Re: plata factura card Maestro

@ds19 a scris:

Buna ziua,
Tot incerc sa fac plata cu un card Maestro:

- dupa ce introduc datele cardului (numarul cardului are 17 cifre si nu 16 cum scrie pe pagina Vodafone si nu are cod CVV) sint redirectat catre pagina bancii emitente (cardul fiind inrolat in 3D Secure);
- dupa ce introduc datele de securitate plata este respinsa cu mesajul sa contacteze banca
- raspunsul bancii a fost: comerciantul trimite gresit tipul de card ca si MasterCard in loc de Maestro

Menttionez ca nu am aceste probleme cu alti comercianti (BlueAir, GDFSuez, Enel)

Buna,

In vederea verificarii acestei situatii, am rugamintea sa apelezi la echipa de chat.

CHAT.jpg

Multumesc!