Abonamente

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Vizitator
Postări: 6
Înregistrat: ‎29-05-2014
0

trecere abonament de pe persoana jurica pe persoana fizica

Daca vreau sa trec un abonament de pe persoana jurica pe persoana fizica este considerat un abonament nou?

Membru VIP
Postări: 4.498
Înregistrat: ‎08-02-2012
0

Re: trecere abonament de pe persoana jurica pe persoana fizica

Salut!

Pentru a primi asistenta, te rog sa accesezi chat-ul. Vei fi preluat de un consultant imediat.

Chat.jpg

Iti doresc o seara frumoasa!

██████████████████████████████████████████████████████████████████

ModeratorMATEI ᵖʳᵒᶠ ᵐᵃᵗᵉ

Moderator

Vizitator
0

imi spune ca nu este disponibil chat-ul pentru categoria mea de client.cum pot lua legatura cu dvs?

Membru de onoare
Postări: 1.027
Înregistrat: ‎21-05-2013

@IlseGanescu a scris:

Daca vreau sa trec un abonament de pe persoana jurica pe persoana fizica este considerat un abonament nou?

Buna,

Se pastreaza vechimea numarului si perioada contractuala.

Multumesc

Vizitator
0

Dar daca la sfarsitul perioadei contractuale imi schimb abonamentul in RED 19 este considerat abonament nou? Cum pot afla perioada contractuala,cand imi expira actualul abonament?

Multumesc

Membru de onoare
Postări: 1.486
Înregistrat: ‎02-02-2012
0

Salutare,

Din pacate, noi nu putem verifica numarul si contul tau de abonat. Va trebui sa accesezi echipa de Chat (pe pagina principala www.vodafone.ro ai in dreapta Chat online). 

Multumesc,

Claudiu 

Vizitator
0

Da,am inteles asta ca mi-ar fi mai usor cu chatul numai ca nu imi permite deoarece nu este disponibil pentru categoria mea de client,i-am spus asta si colegei tale Alexandra,mai sus.Fiti mai fermi,se poate sau nu se poate si daca nu se poate da-ti o solutie viabila pentru ca dupa cum raspundeti voi trebuie sa deduc eu raspunsul.Am intrebat mai sus, daca trec un nr de tel de pe persoana juridica pe persoana fizica se considera a fi un abonament nou si colega ta imi raspunde ca se mentine vechimea nr si perioada contractuala.Sa inteleg ca nu se considera a fi un abonament nou,ceea ce nu mi se pare ok deoarece este un alt detinator.Eu vreau un abonament nou dar sa-mi ramana acelasi nr de tel,cum procedez?

Va multumesc

O zi buna

Highlighted
Membru de onoare
Postări: 1.486
Înregistrat: ‎02-02-2012

Salutare,

In mesajul anterior cereai sa stii care este perioada contractuala a unui numar. Raspunsul meu a fost pentru cererea respectiva. 
Precum spunea si colega mea, iti pastrezi numarul trecand abonamentul de pe persoana juridica pe persoana fizica. Fiind vorba de un transfer de responsabilitate, nu poate fi considerat un abonament nou. Se preiau aceleasi aspecte ale abonamentului juridic, inclusiv vechimea si perioada contractuala, aspect perfect normal (un abonament are contract, nu ar fi normal ca acesta sa se anuleze printr-un transfer de responsabilitate). 

Asadar, mai ferm de atat nu cred ca se poate, daca doresti sa pastrezi acest numar, trebuie sa efectuezi transferul propriu-zis, preluand detaliile abonamentului juridic de vechime si contractuale. Daca doresti abonament nou, sa beneficiezi presupun si de telefon promotional si oferta, atunci abonamentul juridic trebuie reziliat si trecut pe cartela, si apoi activat pe abonament de persoana fizica. Nu cred ca te avantajeaza insa, aceasta varianta, intrucat pot fi implicate costuri aditionale. 

Multumesc,

Claudiu 

Vizitator

Buna

Asta vroiam, un raspuns complet cu explicatii,din care sa inteleg si eu ceva si sa-mi fie totul clar.

Iti multumesc frumos

O zi buna