Achiziţie telefoane

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Highlighted
Membru de bază
Postări: 230
Înregistrat: ‎05-02-2012
0
Soluţie acceptată

Achizitie Nokia Lumia 1020 cu prelungire de contract pe 2 ani

Buna ziua,
Incep prin a va spune ca am adresat aceasta intrebare echipei Vodafone si folosind formularul de contact prin e-mail dar nu am primit nici un raspuns pana in prezent. Asa ca m-am gandit sa incerc si pe forum.
As vrea sa stiu ce discount as putea obtine pentru telefonul Nokia Lumia 1020 daca imi prelungesc actualul contract, fara nici o modificare, pentru inca 2 ani. In prezent eu am abonamentul Mega 6, cu extraoptiunea Smartphone 500 si extraoptiunea "Zona mea".
Mentionez ca sunt abonat din anul 1999 si nu ma intsreseaza sa trec la un abonament RED sau un abonament cu minute si/sau SMS-uri nelimitate.
Multumesc.
Cosmin
Membru VIP
Postări: 4.498
Înregistrat: ‎08-02-2012

Re: Achizitie Nokia Lumia 1020 cu prelungire de contract pe 2 ani

[ Editat ]

Cu siguranta vei fi ajutat pe forum!

Cred ca va trebui sa astepti interventia unuia dintre moderatori, care-ti va prelua, prin mesaj privat, numarul de telefon si il va furniza celor de la departamentul de retentie!

Telefonul solicitat este pe stoc ( asa ma vazut ), iar cei de la retentie sunt singurii ce te pot ajuta cu discountul!

Zi buna sa ai Cosmin!

██████████████████████████████████████████████████████████████████

ModeratorMATEI ᵖʳᵒᶠ ᵐᵃᵗᵉ

Moderator

Membru de onoare
Postări: 1.486
Înregistrat: ‎02-02-2012

Salut Cosmin,

Echipa care se ocupa de formularele de asistenta, nu are nicio legatura cu noi. Emoticon fericit

Pretul aparatului il poti negocia cu departamentul avizat. Eu iti pot spune care ar fi pretul aparatului fara nicio negociere, pentru abonamentul tau, insa recomandarea mea este sa discuti cu un operator din aceasta echipa. Asadar, daca doresti, lasa-mi un mesaj privat cu numarul de telefon in cauza si te ajut cu cea mai mare placere. 

Multumesc,

Claudiu

Membru de bază

Multumesc pentru raspunsuri. Claudiu, ti-am trimis un mesaj privat.

Cosmin
Membru de bază
0

Am primit din partea magazinului online Vodafone raspunsul de mai jos:

----------------------------------------------------------------------------------

Domnule Petrenciuc,

Va multumim pentru increderea si timpul pe care le-ati acordat pentru a ne adresa acest mesaj.

Referitor la solicitarea dumneavoastra va informez ca reduceri la pretul telefonului se pot obtine:

- in functie de abonamentul activ pe numarul de telefon pentru care se face achizitia;

- prin punctele de loialitate (100 puncte ar fi echivalentul unui euro) sau

- prin programul Buy-Back- disponibil in locatiile Vodafone; informatii suplimentare puteti obtine accesand www.vodafone.ro - Magazin Online - (Utile) - Vodafone Buy-Back - Ce primesti/Procedura (aici se poate face si o evaluare aproximativa a telefoanelor vechi pe care le detineti).

De asemenea, in locatiile Vodafone, avem disponibil si programul Plata in Rate - informatii suplimentare puteti obtine din documentul atasat.

Mentionez ca, in acest moment, telefonul Nokia Lumia 1020 nu se regaseste in Promotia curenta.

Toate telefoanele din Promotia curenta pot fi vizualizate pe www.vodafone.ro - Magazin Online - Telefoane promotionale/Toate telefoanele.

Ma bucur ca mi-ati oferit posibilitatea de a va asista in rezolvarea acestei solicitari si va doresc o zi frumoasa in continuare!

Va stam la dispozitie in continuare pentru orice solicitare legata de serviciile noastre.

-----------------------------------------------------------------------------------

Marturisesc ca nu m-a lamurit prea mult acest raspuns, drept pentru care am solicitat clarficiari folosind mesajul de mai jos:

----------------------------------------------------------------------------------

Buna ziua,

Va multumesc pentru mesaj dar marturisesc ca nu m-a prea lamurit. Da, stiu de programul "Plata in rate fara dobanda", si intentionam sa ma folosesc de cardul meu de credit CITI Vodafone ca sa achizitionez Nokia Lumia 1020. Ideea mea era in felul urmator: daca Nokia Lumia 1020 participa la programul prin care punctele de fidelitate valoareaza cu 50% mai mult in cazul achizitiei din magazinul online, atunci cumparam teminalul din magazinul online. Daca nu participa la acest program (si se pare ca nu participa fiindca pe site nu apare bulina cu +50% in dreptul lui Lumia 1020), atunci il achizitionez dintr-un magazin fizic Vodafone si platesc cu cardul CITI Vodafone.
O sa incerc sa reformulez intrebarea mea originala, poate ca nu m-am facut prima oara inteles: "Ce discount imi ofera Vodafone pentru Nokia Lumia 1020 in cazul in care imi prelungesc pentru inca 2 ani contractul curent? Contractul meu curent este: abonament Mega 6, extraoptiune Smartphone 500 MB si extraoptiune "Zona mea"". Mentionez inca o data ca desi abonamentul meu poate fi reinnoit pe data de 11 octombrie 2013, as dori sa-mi faceti o simulare de oferta bazata pe informatiile pe care le aveti la momentul curent. Vreau sa stiu daca se merita sa mai astept pana pe 11 octombrie, sau ma duc maine intr-un magazin Vodafone si cumpar smarphone-ul fara a-mi mai prelungi contractul (SIM free).

Astept raspunsul dumneavoastra.

Multumesc.
------------------------------------------------------------------------------------------

Cosmin
Membru de bază

Am primit raspunsul la intrebarea de la Claudiu, printr-un mesaj privat.

Multumesc.

Cosmin