Achiziţie telefoane

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Vizitator
Postări: 3
Înregistrat: ‎23-08-2013
0

Achizitie online prin card avantaj

Buna ziua. Am vazut ca pot sa cumpar in rate online prin card avantaj. F bine ca ati introdus aceasta optiune. Am cateva intrebari.

1. In cate rate pot plati?

2. Telefonul va fi codat sau liber de retea(il cumpar la pret intreg)?

3. In cazul achizitiei din magazinul online pot sa inchei o asigurare pt telefon?

Cu stima. 

Membru VIP
Postări: 6.910
Înregistrat: ‎31-01-2012

Re: Achizitie online prin card avantaj

[ Editat ]

Salutare!

1. Poti plati in 3,6 sau respectiv 12 rate egale.   Vezi aici.

Smart 3,pentru achizitie la liber...

2.Am observat ca telefoanele mai noi sunt libere de retea(Smart 3,Nokia Lumia 520,etc).Chiar daca este codat,decodarea este gratuita.

3  Da!  "Asigurarea se activează la cererea ta, în orice magazin Vodafone, în termen de 30 de zile de la achiziţionarea unui telefon sau a unei tablete în vederea folosirii în rețeaua Vodafone. Trebuie să semnezi un act adițional și să soliciți termenii și condițiile"  Mai multe detalii aici

Ionut

Vodafone
Începător
Postări: 20
Înregistrat: ‎24-01-2012
0

Buna ziua! deci se poate cumpara smarphone doar cu abonament plus optiune de net sau cu cartela. Exista varianta la liber fara cartela sau abonament? pe site sunt doua informatii contradictorii oarecum: plata poate fi facuta in 3, 6 sau 12 rate, iar mai jos apare in 12 sau 24. Pentru card avantaj care este numarul de rate? De exemplu pentru lumia 920 la liber se primeste si cadoul? Multumesc!
Membru VIP
Postări: 6.910
Înregistrat: ‎31-01-2012

[ Editat ]

Salutare!

In link-ul de  aici sunt afisate doua modalitati de achizitie in rate:achizitia online in rate si achizitia din magazinele Vodafone in rate.

Achizitia in 12 sau 24 de rate se face numai in magazinele Vodafone daca se ia impreuna cu un abonament+optiune net si/sau pachet prepaid

Achizitia  in 3,6 sau respectiv 12 rate se aplica achizitiilor din eshop(asta e numarul de rate pentru Card Avantaj)
,iar din cate am vazut nu este o limita de pret.Se poate cumpara si la liber.

Pentru Nokia Lumia 920, cadoul se primeste numai la achizitia lui la 1 euro(asta e posibil numai cu abonament)

Vodafone
Vizitator
0

Am reusit sa cumpar in rate din magazinul online iar telefonul a venit decodat dar cu aplicatii vodafone preinstalate(nu ma deranjeaza).

Acum PROBLEMA: Nu poti face asigurare unui telefon cumparat de la vodafone daca nu ai un abonament la ei. Am intrebat 4 persoane diferite de la RC si toti mi-au spus ca se poate. Principalul motiv pt care am cumparat telefonul de la Vodafone a fost asigurarea. Eu acum ce fac?

Membru de onoare
Postări: 791
Înregistrat: ‎17-09-2012
0

Buna doctoracu,

Te rog sa imi transmiti numarul tau de telefon pentru a putea investiga cele relatate.

Multumesc,

Roberta

Vizitator
0

[ Editat ]

073*******, e cartela.Am vb. sambata, duminica, chiar si luni daca imi amintesc bine la RC. Ideea e ca se putea evita f usor problema aceasta, daca imi spuneau din start ca nu se poate. Comandam de pe contul unui prieten si gata. In fine.

Membru de onoare
0

doctoracu, ti-am lasat un mesaj privat.

Roberta

Highlighted
Începător
Postări: 20
Înregistrat: ‎24-01-2012
0

daca imi prelungesc actualul abonament si adaug o optiune de internet pot sa achizitionez cu Card Avantaj un telefon? sau trebuie obligatoriu un abonament din noul portofoliu?
Membru de onoare
0

Buna danielkid,

Promotia Plata in rate este valabila pentru activari noi sau pentru perlungirea contractului existent. Asadar, nu este obligatorie achizitionarea unui pachet din portofoliul actual.

Poti vizualiza mai multe informatii aici.

Seara faina!
Roberta