Achiziţie telefoane

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Vizitator
Postări: 3
Înregistrat: ‎16-06-2012
0

Achizitie telefon fara avans.

Pentru un client vodafone platinum,se percepe avans pt cumpararea uni telefon la un abonament nou?

Membru VIP
Postări: 4.498
Înregistrat: ‎08-02-2012

Re: Achizitie telefon fara avans.

[ Editat ]

Bun venit pe forumul Vodafone!

Eu stiam ca Vodafone cerea plata in avans a unui abonament la achizitia unui telefon, insa aceasta cerere se facea doar pentru anumite persoane care nu prezentau garantia ca ar continua sa plateasca abonamentul dupa achizitionarea telefonului.

Mi-am schimbat de atatea ori telefonul si niciodata Vodafone nu mi-a cerut vreun leu in avans!

██████████████████████████████████████████████████████████████████

ModeratorMATEI ᵖʳᵒᶠ ᵐᵃᵗᵉ

Moderator

Membru de onoare
Postări: 1.486
Înregistrat: ‎02-02-2012

Salut "Fenris89",

Plata in avans se cere in mod automatizat de catre un sistem ce conduce o baza de date comuna cu a celorlalte companii. In cazul in care au existat multe probleme cu platile facturii sau cu vreun abonament deconectat in totalitate in baza acestui motiv se poate cere suma aferenta a unei facturi sau a doua facturi (in functie de caz) pe lunile in avans.

Avansul se cere in mare parte decat in cazurile amintite mai sus, insa pentru a te asigura, colegii mei din magazin te pot ajuta cu un raspuns exact.

Colaborator
Postări: 68
Înregistrat: ‎14-12-2012
0

In magazin nu primesti un raspuns clar la aceasta intrebare.Daca nu am avut intarzieri  ale platilor si implicit nici intreruperi ale abonamentului de internet existent pot achizitiona online un abonament de voce cu telefon fara plata unui avans platind astfel doar tariful abonamentului de voce si al telefonului asa cum sunt mentionate in promotie?.Mentionez ca sunt abonat vodafone din februarie 2012.

Membru de onoare
Postări: 1.749
Înregistrat: ‎12-01-2012

[ Editat ]

Buna andrei33 si bine ai venit pe forum!

Garantia/plata in avans se calculeaza automat de catre sistem si tine cont de criterii precum informatiile din Preventel, bonitatea clientului, valoarea abonamentului ales si a telefonului ce se doreste a fi achizitionat. Pentru mai multe detalii privind suma ce ti se solicita, poti apela gratuit  numarul *202.

O zi frumoasa!

Irina

Colaborator
Postări: 68
Înregistrat: ‎14-12-2012
0

Sa renuntat la  plata in avans? Aceasta nu mai apare la cosul de cumparaturi din magazinul online..

Highlighted
Membru de onoare
Postări: 791
Înregistrat: ‎17-09-2012
0

Buna andrei33,

A fost modificata modalitatea de plasarea comenzii.

Initial, aceasta se proceseaza si ulterior esti contactat pentru confirmarea ei si pentru a ti se comunica plata in avans ( daca este cazul ).

Multumesc!