Achiziţie telefoane

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Începător
Postări: 10
Înregistrat: ‎07-11-2012
0

Eroare la finalizare comanda online

Buna ziua!

Va rog sa-mi spuneti ce inseamna urmatorul mesaj de eroare aparut la o comanda online: ???vf.errmsg.promotion.cannotReserveStock???

Va multumesc

Membru de onoare
Postări: 1.749
Înregistrat: ‎12-01-2012
0

Re: Eroare la finalizare comanda online

Buna iahim_ed!

Te rog sa imi oferi in privat mai multe detalii privind aceasta solicitare.

Imi poti scrie aici apasand pe Trimite un mesaj privat acestui utilizator.

Multumesc!

Highlighted
Începător
Postări: 10
Înregistrat: ‎07-11-2012
0

Buna seara!

Am descoperit atunci, pe 29 XI, care a fost problema. Nu mi-a acceptat in acelasi timp si dublul punctelor de fidelitate si voucher-ul .

Vizitator
Postări: 6
Înregistrat: ‎24-01-2012
0

Exact aceeasi problema am avut-o eu azi, cand am incercat sa cumpar un telefon cu prelungirea abonamentului + un voucher de 10 EUR. La mine insa nici nu mi-a contabilizat dublul punctelor de fidelitate, cum spune clienta de mai sus, ci pentru 2250 puncte VDF mi-a dedus strict 22,5 EUR. Iar la finalizarea comenzii mi-a aparut acelasi mesaj ???vf.errmsg.promotion.cannotReserveStock??? despre care consultantii de la *222 nu stiu ABSOLUT nimic. Vodafone, aveti niste servicii penibile!!!

Membru de onoare

@dcristi67 a scris:

Exact aceeasi problema am avut-o eu azi, cand am incercat sa cumpar un telefon cu prelungirea abonamentului + un voucher de 10 EUR. La mine insa nici nu mi-a contabilizat dublul punctelor de fidelitate, cum spune clienta de mai sus, ci pentru 2250 puncte VDF mi-a dedus strict 22,5 EUR. Iar la finalizarea comenzii mi-a aparut acelasi mesaj ???vf.errmsg.promotion.cannotReserveStock??? despre care consultantii de la *222 nu stiu ABSOLUT nimic. Vodafone, aveti niste servicii penibile!!!

Buna!

Te rog sa iei legatura cu un consultant Vodafone folosind serviciul chat. Vei gasi fereastra pe orice pagina a site-ului si va arata precum in imaginea de mai jos. Si vei fi preluat imediat.

Chat1.jpg

Multumesc!

Vizitator
Postări: 6
Înregistrat: ‎24-01-2012

Multumesc Irina, colega ta de pe chat mi-a fost intr-adevar de ajutor. Problema rezolvata.

Pentru cei care se vor confrunta cu aceeasi eroare, iata explicatia:

Codul promotional trimis ieri de Vodafone nu era recunoscut (tot ieri) de sistemul IT al Vodafone!!!!!!

Deci o bila alba pentru atitudinea prompta si profi pe chat, dar si o bila neagra pentru timpul pierdut in discutii cu diversi operatori *222, plus cele 12 (!!!) minute de asteptare incercand fara succes sa iau legatura telefonic cu operatorii MyVodafone ieri, pentru o operatiune care ar fi trebuit sa se rezolve in 2 minute, pe pagina magazinului online, daca sistemul informatic Vdf ar fi recunoscut codul promotional generat de acelasi sistem informatic Vdf.

Membru de onoare

@dcristi67 a scris:

Multumesc Irina, colega ta de pe chat mi-a fost intr-adevar de ajutor. Problema rezolvata.

Pentru cei care se vor confrunta cu aceeasi eroare, iata explicatia:

Codul promotional trimis ieri de Vodafone nu era recunoscut (tot ieri) de sistemul IT al Vodafone!!!!!!

Deci o bila alba pentru atitudinea prompta si profi pe chat, dar si o bila neagra pentru timpul pierdut in discutii cu diversi operatori *222, plus cele 12 (!!!) minute de asteptare incercand fara succes sa iau legatura telefonic cu operatorii MyVodafone ieri, pentru o operatiune care ar fi trebuit sa se rezolve in 2 minute, pe pagina magazinului online, daca sistemul informatic Vdf ar fi recunoscut codul promotional generat de acelasi sistem informatic Vdf.

Buna!

Ma bucur sa stiu ca solicitarea ta a fost rezolvata. De asemenea, iti multumim pentru sugestii, le-am adresat celor vizati.

O zi frumoasa!

Vizitator
Postări: 1
Înregistrat: ‎10-01-2013
0

Am aceeasi problema. Am primit de miercuri un voucher si nu pot comanda telefon impreuna cu punctele. Am scris si la asistenta tehnica pe email. Sper sa se rezolve, ca sa nu pierd voucherul.

Membru de onoare
Postări: 1.027
Înregistrat: ‎21-05-2013
0

@mihaela_hk a scris:

Am aceeasi problema. Am primit de miercuri un voucher si nu pot comanda telefon impreuna cu punctele. Am scris si la asistenta tehnica pe email. Sper sa se rezolve, ca sa nu pierd voucherul.

Buna,

Poti adresa situatia catre echipa de chat, colegii mei te vor prelua imediat.

chat2.jpg

Multumesc,
Alexandra