Achiziţie telefoane

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Vizitator
Postări: 1
Înregistrat: ‎14-07-2012
0

Furat telefon Ipone 4 S

Buna Seara!

Mi s-a furat telefonul Iphone 4 S...as dori sa stiu cum imi blochez abonamentul si deasemenea ce fac cu contratul vodafone de 39E pe luna...Il pot rezilia?

Este urgent!

Multumesc anticipat!

Membru VIP
Postări: 6.910
Înregistrat: ‎31-01-2012

Re: Furat telefon Ipone 4 S

[ Editat ]

Salut!

Pentru blocare SIM pe abonament:"Îţi ...poţi bloca SIM-ul şi prin apel(de pe alt numar  Emoticon fericit    ) la numărul *222 între orele 08 – 22 în timpul săptămânii şi 08 – 18 în weekend sau la numărul *228 între orele 22 – 08."

Chiar daca ai pierdut telefonul,abonamentul ramane in vigoare.Vei merge intr-o locatie Vodafone ca sa obtii un alt SIM(titularul trebuie sa aiba actul de identitate la el),pentru numarul in cauza si vei folosi serviciile Vodafone cu un alt telefon.

Pierderea telefonului nu presupune incetarea contractului.

Poti rezilia contractul,daca asta doresti,dar se va percepe taxa de justa despagubire.

Ionut

Vodafone
Membru de onoare
Postări: 791
Înregistrat: ‎17-09-2012

Re: Furat telefon Ipone 4 S

Buna dimineata sadie,

Spune-mi, te rog, daca ai restrictionat abonamentul. Daca ai nevoie de ajutor te asist cu cea mai mare placere numai sa-mi transmiti numarul in cauza printr-un mesaj privat.

Ii multumesc lui Ionut pentru interventie, este corecta.

In cazul in care nu stiai deja, pentru a-mi lasa mesaj este necesar sa dai click pe numele meu de utilizator si in fereastra care se va deschide vei avea aceasta posibilitate.

Roberta.jpeg

Multumesc,

Roberta