Achiziţie telefoane

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Membru cu acte în regulă
Postări: 470
Înregistrat: ‎18-06-2012
0

Re: Garantia telefoanelor primite prin curier

Buna cornel320,

Ti-am lasat un mesaj privat.

Multumesc,
Alina

Vizitator
Postări: 8
Înregistrat: ‎26-03-2013
0

[ Editat ]

Buna ziua,

Nu am gasit alt topic asa ca incerc sa postez aici problema mea.Am achizitionat online o Tableta Galaxy tab 2 P5100 cu prelungire de abonament.Cea primita a venit cu defect de display si anume un pixel defect.A fost facut retur pentru ea si a fost trimisa pentru verificare la service de unde s-a hotarat inlocuirea ei.Ieri am primit o noua tableta si am avut surpriza sa constat ca avea 2 seturi de sigilii aplicate unele peste altele , cele originale fusesera taiate si peste ele aplicate un nou set tot cu inscriptia samsung, ceea ce nu mi se pare normal.Pe langa asta tableta nu avea nici un pic de baterie fata de cea primita initial care avea cam 30% , Am pus-o a incarcat si cand am deschis-o surpriza la standby imi aparea ca fusese ultima data in standby timp de 30 de zile si 10 ore daca imi amintesc eu bine.Din cele 2 lucruri tin sa cred ca nu a fost noua ci ca mai fost folosita anterior.

Mentionez ca se poate vedea ca sigiliile initiale nu au fost taiate in acelasi timp cu cele aplicate peste , si dupa incarcare cum era de asteptat standby-ul s-a schimbat.Nu mi se pare normal sa primesc un produs care a fost desigilat si resigilat (posibil folosit).

In situatia mai sus mentionata ce este de facut?

Multumesc,

Moderator
Postări: 2.729
Înregistrat: ‎12-01-2012
0

Salut condrutgeorge!

Ti-am raspuns aici ca am nevoie de mai multe detalii de la tine. Iti recomand ca pe viitor sa lasi o singura postare pentru aceeasi solicitare, iti vom raspunde cat de repede putem.

Zi placuta,

Tudor.

Vodafone
Vizitator
Postări: 3
Înregistrat: ‎12-04-2014
0

Salutare,
Azi am cumparat un iphone 5s de la un domn, dansul il are de la vodafone primit la prelungire de abonament pe firma! Idee e ca am doar avizul de insotire pe care este trecut imei-ul telefonului, dar nu am certificatul, el sustine sus si tare ca nu a primit, as putea merge la un sediu vodafone pentru a face rost de un certificat pe baza imei-ului?
Highlighted
Membru de onoare
Postări: 791
Înregistrat: ‎17-09-2012

Bine ai venit in comunitate, andrei7even!

Certificatul de garantie pentru terminalele iPhone se regaseste in kit-ul de instalare sub forma unui carti de garantie. Pe aceasta este specificat service-ul autorizat de Apple.

In cazul in care titularul nu il gaseste poate merge la o reprezentanata Vodafone pentru reemiterea acestuia. Aceasta solicitare se poate finaliza doar in magazinele noastre.

Multumesc,

Roberta

Vizitator
0

Buna Elena
multumesc pentru raspuns!
Stiu de la el ca sunt achizitionate pe o societate si de asemenea sper sa fie destul de ingaduitor incat sa faca lucrul asta!
Eu impreuna cu telefonul si avizul de insotire nu as putea sa fac rost de acel certificat? Explicand intreaga poveste unui reprezentant!
Membru de onoare
Postări: 791
Înregistrat: ‎17-09-2012

Buna,

Certificatul de garantie se poate reemite doar la cererea titularului/administratorului firmei/persoanei desemnate sa se ocupe de relatia cu Vodafone.

Multumesc,

Roberta

Vizitator

Multumesc frumos!
O duminica cat mai frumoasa!
Vizitator
Postări: 2
Înregistrat: ‎06-01-2016
0

[ Editat ]

Buna ziua,

Am achizitionat un tel produs de Apple din magazinul online Vodafone. Am factura acestuia, insa nu mai detin "Avizul de insotire al marii" si nici "Anexa la aviz"(in care este trecuta seria telefonului).

Pt a-l putea trimite in service, cum trebuie sa procedez?

Atasez o poza cu factura respectiva.

Pavel Florin.

Va multumesc.

O zi frumoasa!

Vizitator
Postări: 2
Înregistrat: ‎06-01-2016
0

buna ziua din nou ! mai raspunde cineva pe aici?