Achiziţie telefoane

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Highlighted
Începător
Postări: 14
Înregistrat: ‎01-11-2012
0
Soluţie acceptată

Intarziere curier-Vreau un raspuns cat mai rapid.

Sambata, pe data de 27 octombrie, am fost sunat cu o ''oferta'' pentru reinoire de abonament. Mi s-a propus sa reinoiesc contractul pe 2 ani cu un abonament de 16 euro si mi s-a oferit un telefon gratuit. Am ales huawei ascend g300. Domnul respectiv mi-a zis ca o sa trimita telefonul prin curier ( nu stiu exact firma de curierat) si ca o sa ajunga cel tarziu miercuri (31 octombrie). Ei bine, este joi, ziua de 1 noiembrie, si inca nu am primit telefonul. Mai am mult de asteptat sau trebuie sa ma duc personal sa-l ridic de la sediul firmei respective?(mentionez ca nici o firma de curierat nu are sediu in orasul meu)

Am mai avut experiente neplacute cu vodafone, si nu m-ar mira daca ar intarzia si 2-3 saptamani, avand in vedere ca telefonul costa 0 euro.

Înţelept
Postări: 113
Înregistrat: ‎24-07-2012

Re: Intarziere curier-Vreau un raspuns cat mai rapid.

Buna seara CosMiN2008817,

Pentru a te putea ajuta, am rugamintea sa imi lasi un mesaj privat cu numarul de telefon in cauza.

O seara placuta!

Multumesc,

Andra

Începător
0

Ti-am lasat mesaj pe privat cu numarul de telefon. Sper sa rezolvam

Înţelept
Postări: 113
Înregistrat: ‎24-07-2012

Buna seara CosMiN2008817,

Ti-am trimis un mesaj cu informatiile necesare.

Daca te mai putem ajuta cu alte solicitari, nu ezita sa ne scrii.

O seara frumoasa!

Multumesc,

Andra

Începător
0

Sa inteleg ca in data de 30.10.2012, cand a fost achitata factura, a fost trimis si telefonul? Am vreo sansa sa ajunga astazi?

Membru cu acte în regulă
Postări: 402
Înregistrat: ‎02-08-2012

Salutare CosMiN2008817,

Termenul de livrare al produselor este de 2 zile lucratoare pentru Bucuresti, respectiv 3 zile lucratoare pentru celelalte zone din Romania.

Asadar, in decursul zilei de astazi (sau cel mai tarziu Luni) telefonul va ajunge la tine.

Speram sa iti placa si sa te bucuri de el!

O zi frumoasa!

Multumesc,

Cristina

Începător

Sper ca o sa ajunga astazi. Sigur o sa ma bucur de el. Multumesc pentru informatii!

Începător
0

Se pare ca incompetenta nu are margini si, bineinteles, a cuprins si Vodafone. Domnul care m-a sunat pentru reinoirea abonamentului nu stie nici macar sa completeze o adresa... S-a amanat iarasi sosirea telefonului pana pe miercuri. Vreau sa mi se dea codul pentru urmarirea coletului si numele firmei de curierat prin pm. Daca nu ajunge pana miercuri o sa reziliez contractul

E bine de stiut ca trebuie sa astepti aproximativ 2 saptamani ca sa cumperi un telefon de la Vodafone.

Membru cu acte în regulă
Postări: 402
Înregistrat: ‎02-08-2012

Salut CosMiN2008817,

Imi pare rau pentru aceasta situatie.

In momentul in care se va genera numarul de comanda, am sa ti-l trimit prin mesaj privat.

Firma de curierat care urmeaza a-ti livra produsul se numeste Fan Courier.

Multumesc,

Cristina

Începător
0

Presupun ca ai nevoie de numarul de telefon de pe abonamnet. Numarul de telefon folosit pentru a crea contul nu coincide cu cel de pe abonament. Ti-am lasat mesaj cu el.