Achiziţie telefoane

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Highlighted
Vizitator
Postări: 2
Înregistrat: ‎28-12-2012
0
Soluţie acceptată

Intrebare

Daca in august 2012 am facut o prelungire de abonament si nu am luat nici un telefon atunci, mai pot beneficia acum de un telefon la reducere (pe baza abonamentului) , sau trebuie sa astept pana la urmatoarea prelungire?

Multumesc.

Membru cu acte în regulă
Postări: 402
Înregistrat: ‎02-08-2012

Re: Intrebare

[ Editat ]

Salut Eddy-Eduard,

Daca oferta aleasa in August 2012 este eligibila cu achizitionarea unui telefon, atunci cu siguranta ca iti poti cumpara unul acum beneficiind de pretul pentru prelungire.

Tot ce trebuie sa ai in vedere este faptul ca cele doua prelungiri de contract se vor suprapune.

Iti stau la dispozitie pentru orice nelamurire.

Sarbatori feriricte!

Cristina

Vizitator
Postări: 2
Înregistrat: ‎28-12-2012
0

Pai am mai luat telefoane la acest abonament, deci se poate...Dar de unde a doua prelungire? ca nu inteleg. Nu este acelasi lucru ca si cum l-asi fi cumparat atunci ,in momentul in care am inheiat contracul? Sau cumpararea unui telefon implica automat o alta prelungire care defapt este aceeasi cu cea initiala?
Multumesc si Sarbatori Fericite!!!
Membru cu acte în regulă
Postări: 402
Înregistrat: ‎02-08-2012

Prin cumpararea unui telefon la pret de prelungire se va reinnoi contractul pentru inca 1 an sau 2, cum alegi tu, din momentul in care efectiv cumperi telefonul.

De exemplu, daca maine, 30 Decembrie, mergi si iti achizitionezi un telefon la prelungire pe 2 ani, practic contractul tau va expira la data de 30 Decembrie 2014.

Sarbatori fericite!

Multumesc,

Cristina