Achiziţie telefoane

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Vizitator
Postări: 2
Înregistrat: ‎08-11-2012
0
Soluţie acceptată

PROBLEME MARI COMANDA ONLINE

Buna ziua!. Precizez ca nu sunt client actual al dumneavoastra. In data de 08.11.2012 am achizitionat prin magazinul online un telefon samsung galaxy s3 cu un abonament de 37 euro la promotie speciala. Mi s-a cerut achitarea unei garantii. Am achitat aceasta garantie cu cardul.. Astazi suntem in data de 15.11.2012 si nu am primit nici acum comanda. Precizez ca in data de 09.11.2012 am vorbit la departamentul vanzari si mi s-a spus ca este totul in regula cu comanda si ca urmeaza sa primesc comanda prin firma de curierat Cargus. Am tot sunat la Cargus dar acestia mi-au tot spus ca nu este nici un colet pe numele meu. Am sunat la relatii cu clientii in data de 14 unde am vorbit cu domnul Adrian Neagu care mi-a spus ca o sa fiu contactat de catre acesta sa lamurim situatia. acest lucru nu s-a intamplat. Acelasi lucru s-a intamplat si astazi in data de 15.11.2012 cand am vorbit cu doamna Alina Grigore. Aceasta mi-a spus ca a trimis e-mail la departamentul comercial si sa astept raspuns si ca momentan telefonul comandat de mine nu se mai afla pe stoc. Nu stiu ce sa mai cred. A trecut o saptamana de la comanda mea si nu mi se pare normal ce se intampla.Deja incep sa cred ca este mai mult vorba despre o inselatorie dacat despre o oferta si incep sa regret amarnic alegerea facuta. Am avut credinta ca sunteti o firma serioasa! Va rog frumos sa lamuriti aceasta situatie in cursul zilei de astazi intrucat am mare nevoie de telefonul mobil pentru a putea suna. Va multumesc anticipat!

Membru de onoare
Postări: 1.749
Înregistrat: ‎12-01-2012

Re: PROBLEME MARI COMANDA ONLINE

Buna DAION705 si bine ai venit in comunitate!

Imi pare rau pentru situatia intampinata. Pentru a putea face verificarile necesare si a te ajuta cu aceasta solicitare, te rog sa imi lasi un mesaj privat care sa contina ID-ul comenzii plasate si numarul tau de telefon.

Pentru a imi lasa mesaj privat, da click pe numele meu de utilizator si ti se va deschide o fereastra precum cea din imagine unde vei avea posibilitatea aceasta.

Irina - mesaj.JPG

Ai postat aceasta sesizare si pe pagina noastra de Facebook si ti-am raspuns si acolo. Oriunde doresti sa lasi mesaj privat, il asteptam si te vom ajuta cu aceasta solicitare.

Multumesc,
Irina

Începător
Postări: 14
Înregistrat: ‎19-08-2012
0

salut, stai linistit, in aceeasi situatie sunt si eu , am dat comanda pe 7 noiembrie de sgs3 si de atunci am sunat in fiecare zi la relatii cu clientii si m-au mintit de fiecare data ca trimit telefonul , nu a ajuns nici pana in momentul de fata, e o varza cu carne ce e la vodafone, mi-e si sila sa mai povestesc cate telefoane am dat si cate promisiuni am primit..., ca sa numai zic ca, in myaccount la istoric comenzi , comanda imi apare cu statusul ANULATA, fara sa o anulez eu personal..

Vizitator
Postări: 2
Înregistrat: ‎08-11-2012
0

nici o problema, mai astept pana maine si cred ca ma duc intai la politie sa reclam inselaciunea.
Membru de onoare

Buna strick3rs,

Ti-am lasat un mesaj privat. Astept raspunsul tau pentru a iti putea oferi mai multe informatii si pentru a te putea ajuta cu situatia prezentata.

O seara frumoasa!

Multumesc,

Irina

Membru de onoare

Buna DAION705,

Solicitarea ta a fost rezolvata. 

Daca mai ai intrebari sau solicitari, te rog sa ne anunti.

Multumesc,

Irina

Vizitator
Postări: 6
Înregistrat: ‎16-10-2012
0

Felicitari DAION705 pentru realizarea ca ti s-a rezolvat problema. Esti un privilegiat si te invidiez.

Se rezolva cererile si pt cei care nu vor sa faca plangeri la politie? Emoticon fericit)

Membru cu acte în regulă
Postări: 402
Înregistrat: ‎02-08-2012

Salut pre_leetaliano,

De situatia pe care ne-ai prezentat-o se ocupa colegul nostru, Claudiu. Iar el va folosi toate mijloacele disponibile astfel incat solutia gasita sa fie una potrivita pentru tine.

Iti multumim pentru intelegere.

O seara frumoasa!

Multumesc,

Cristina

Vizitator
Postări: 6
Înregistrat: ‎16-10-2012

Stiu asta si ii multumesc pentru amabilitate si solicitudine lui Claudiu.

Doar ca mi s-a parut amuzanta discutia de pe threadul asta, mai ales prin alaturarea ultimelor posturi si prin rezolvarea venita dupa atentionarea cu plangerea la politie. Amuzanta pt ca da senzatia ccelui care citeste ca atentionarea/amenintarea a fost eficienta, a avut un efect  Emoticon fericit

Highlighted
Membru de onoare

Buna pre_leetaliano,

Inteleg de ce ai crede acest lucru dar te asigur de faptul ca tratam orice solicitare cu promptitudine si seriozitate, nu doar pe cele ce contin astfel de afirmatii. Iti poate confirma acest lucru chiar DAION705 sau orice alt user de pe forum care a interactionat cu noi.

O zi cat mai frumoasa!

Multumesc,

Irina