Achiziţie telefoane

Răspuns
Nou venit
alecsutu02
Postări: 1
Înregistrat: ‎15-05-2013
0

Prelungire abonament

Salutare am un abonament cu vodafone de 12 ani de zile.Si as dorii sa achizitionez un smartphone impreuna cu prelungirea contractului.Si as vrea sa vad si eu o lista cu telefoane si preturi daca se poate.Multumesc anticipat !:cathappy:

Moderator
Claudiu
Postări: 1.371
Înregistrat: ‎02-02-2012

Re: Prelungire abonament

Salut,

O lista cu telefoane poti gasi accesand link-ul https://www.vodafone.ro/shop/telefoane

In functie de abonamentul pe care il ai, pretul difera pentru fiecare aparat in parte. 

Asadar, dupa ce vizualizezi lista in cauza, imi poti trimite un mesaj privat cu toate aparatele de care ai fi interesat si cu numarul de telefon pe care doresti sa-l prelungesti, pentru a te putea ajuta cu preturi exacte. 

Multumesc,

Claudiu

Vizitator
Gaelex
Postări: 3
Înregistrat: ‎10-11-2012
0

Daca tot sunt aici, magazinul online are urmatoarele texte:
"Esti client Vodafone?
Exclusiv online, ai preturi speciale la prelungirea abonamentului. Intra in contul tau:

Login sa vezi pretul"
Intru in cont si nu vad nici un pret, nici o optiune de prelungire, doar optiunea sa iau numar nou. De ce?

Moderator
Claudiu
Postări: 1.371
Înregistrat: ‎02-02-2012

Salut,

Explicatia normala pentru aceasta problema este ca nu ai abonamentul eligibil pentru prelungire in acest moment. 

Te pot ajuta cu mai multe verificari daca doresti. Am nevoie sa-mi trimiti un mesaj privat cu numarul de telefon in cauza, pentru a-ti confirma. 

Claudiu

Vizitator
Gaelex
Postări: 3
Înregistrat: ‎10-11-2012
0

Avand in vedere ca dimineata am fost in magazin Vodafone si se putea, dar nu era pe stoc, ceva este in dezordine.

Presupun ca provine de la faptul ca am abonament de tip vechi, Vodafone Complet 800.

Doresc sa trec la Red 29, vreau Xperia SP 4G si sa stiu in ce magazine este fizic in stoc

Moderator
Alexandra_M
Postări: 530
Înregistrat: ‎21-05-2013
0

Buna Gaelex,

Colegul meu, Claudiu, nu este la birou. Am rugamintea sa-mi trimiti un mesaj privat cu numarul in cauza in magazinele unde doresti sa verific stocul.

Multumesc,
Alexandra

Vizitator
festina2013
Postări: 1
Înregistrat: ‎30-10-2013
0

Am abonament din apriie 2012,initial de 8 euro,apoi l-am modificat la national 10. Am si o extraoptiune de net,cu totul am o factura de 18euro. As vrea sa trec in perioada sarbatorilor de iarna la un abonanment red 29 prelungindu-l pt 2ani. Va intreb ce reducere am la pretul de achizitie al unui samsung s3. Reducerea se aplica la pretul telefonului la liber sau l pretul telefonului la pretul de achizitie la abonament red 29. Si va mai intreb daca programul buy-back mai functioneaza. Va nultumesc.
Moderator
Alexandra_M
Postări: 530
Înregistrat: ‎21-05-2013
0

Buna festina2013,

Vei beneficia de reducere in cadrul prelungirii abonamentului, nu la liber. Prin intermediul programului Vodafone Buy-Back beneficiezi de reduceri la achizitionarea unui telefon nou, pentru mai multe detalii acceseaza link-ul: https://www.vodafone.ro/personal/magazin-online/utile/vodafone-buy-back/index.htm#tab-1

Multumesc,
Alexandra