Achiziţie telefoane

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Începător
Postări: 23
Înregistrat: ‎24-01-2012

Produse Vodafone in rate(cu rata inclusa in factura:)

Daca as vrea sa_mi iau de pilda un smartphone care nu m_Il permit cu baniijos chiar daca e prin activare noua de abonament ar putea fii o solutie Vodafone_credit?...ma gandesc ca si garantie faptul ca cineva care are o anumita vechime in retea si care nu a intarziat niciodata cu plata facturii poate fi considerat eligibil intr_o asemenea situatie si poate asa vor iesi in castig ambele parti:si vodafone si clientul!...voi ce credeti este utila lansarea unui astfel de produs Vodafone?astept reactiiEmoticon fericit

Vizitator
Postări: 6
0

Re: Produse Vodafone in rate(cu rata inclusa in factura:)

nu ar fi rau deloc, m-am gandit de multe ori de ce nu. Raspunsul probabil ar fi ca e mai sigur sa fie platita suma integrala decat sa mearga la risc. Pentru clientii de peste 5 ani, cred ca ar fi o optiune naturala, binevenita.

Vizitator
Postări: 6
0

de acord,dar totusi 5 ani e prea mult.eu as zice ca inainte de incheierea perioadei contractuale de 2 ani vodafone sa ne propuna la reinoirea contractului si posibilitatea de a cumpara un telefon sau tableta mai scump in rate cu plata la facturare
De-al casei
Postări: 85
Înregistrat: ‎25-01-2012
0

si eu sunt cu voi, sunt client vf de mai bine de 5 ani...abonat...
Vizitator
Postări: 2
Înregistrat: ‎25-01-2012
0

Eu am intrebat acum cateva luni la relatii cu clientii daca e posibila achizitionarea unui telefon in rate pe factura si mi-au zis ca momentan nu au disponibila aceasta optiune. Asta inseamna ca cine stie intr-un viitor apropiat va exista si posibilitatea aceasta.

Membru
Postări: 30
0

Personal,le-am trimis prin noiembrie un mail  prin care le-am cerut sa adopte chiar de la promotia de sarbatori modelul de la Vodafone Italia,mai ales ca acum avem si noi abonamente de valori apropiate de ale lor. Acolo plateste pe langa abonament  si  o rata  pentru telefonul ales,  pe intreaga perioada contractuala. Ca sa nu mai zic acelasi telefon  la ei are un pret modic,iar la noi costa sute de euro.A se vedea www.  vodafone .it.  Si eu le-am zis macar de abonatii eligibili,cu bonitate dovedita in timp,cel putin la inceput.

Dupa ce mi-au multumit ,cu limba de lemn  numai de ei stiuta, mi-au zis ca vor  trimite  scrisoarea mea catre sefii cei mari, iar efectul se vede :dezinteres de 5 stele. 

Highlighted
Membru de bază
Postări: 237
Înregistrat: ‎16-01-2012

[ Editat ]

Buna,

Puteti cumpăra accesorii şi telefoane în rate cu ajutorul programului "Vanzare Telefoane in Rate"

Clienti eligibili: Salariati/Pensionari/persoane aflate in concediu crestere copil/Pensionari caz boala/ toate tipurile de PFA.

Acte necesare:

- Copie BI/CI
- Fisa Fiscala pe anul 2008
- Factura utilitati (daca este cazul)
- Copie CM/CIM+copie act aditional(daca este cazul)

Adeverinta de venit se poate descarca de aici: https://www.vodafone.ro/personal/asistenta/asistenta-si-contact/formulare-si-documente-utile/index.h...

Multumesc, Mirela

Membru
Postări: 30
0

Mirela ce spui tu e de poveste. Sa merg la voda sa iau tel cu imprrumut  bancar.  Recomanda-i  sotului sau prietenului tau asta si lasa-ne pe noi in pace !   Avem alte treburi

Vizitator
Postări: 5
Înregistrat: ‎31-01-2012
0

si laptopurile din oferta vodafone sunt extrem de scumpe, plus ca iti baga pe gat si licenta de windows. poate vreau sa pun linux pe el....dar vodafone nici macar nu ofera suport pentru linux.
Vizitator
Postări: 2
Înregistrat: ‎31-01-2012
0

Foarte buna idea,numai ca,nu cred ca cei de la Vdf vor implementa acest model,pt. ca sunt convins ca acesta modalitate s-a propus de mult de catre clientii fideli,printre care ma numar si eu si nu numai de catre acestia.Cu atat mai mult ar trebui sa faca acest lucru acum,pt. ca deja preturile la telefonele de generatie nou sunt cel putin exagerate,chiar la abonamet si nu stiu cati isi permit sa isi cumpere un tel.de generatie nou.La fel ca si in cazul altor produse si firme,Vdf prefera sa stea cu marfa pe stoc,mentinand preturi nejustificat de mari,decat sa vanda cat mai mult si in acelasi tip sa isi pastreze clientii.

Personal am de 10 ani abonament la ei si am incercat in fiecare an sa obtin asa ceva,dar cererile mele au fost primite cu multa reticenta,cel putin.