Achiziţie telefoane

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Începător
Postări: 15
Înregistrat: ‎09-11-2012
0

Re: Produse Vodafone in rate(cu rata inclusa in factura:)

[ Editat ]

Am card avantaj si vreau sa iau la liber / sa platesc pretul intreg pt Sony Z sau BB Z10. Se poate sa il iau in 24 rate ?

Abon. o sa mi-l modific prin mai, daca nu gresesc. (3 luni inainte de expirarea precedentului).

Am incercat de proba, logat pe contul asta, sa bag in cos Nokia 920 - din ce vad, ONLINE nu se poate plati cu card avantaj in 24 rate. Si intrucat telefonul dorit NU o sa fie in magazinul VDF unde o sa ma duc sa-l platesc in rate, merge sa da-l achit in avans si imi va fi adus mai apoi ? Sau exista alta modalitate ca sa nu ma plimb de prea multe ori catre magazin ? O sa am nevoie si sa imi fie schimbata cartela intr-una micro-sim, deci odata tot tb sa fiu prezent. As prefera sa fac o singura deplasare, dar ... o sa-mi sacrific timpul liber, daca altfel nu se poate.

Highlighted
Membru de onoare
Postări: 791
Înregistrat: ‎17-09-2012

Buna sqchristian,

Sa inteleg ca doresti achizitionarea telefonului cu plata in rate?

Te rog sa-mi lasi mai multe detalii in mod privat ca sa te pot ajuta cu un raspuns complet.

Multumesc,

Roberta

Vizitator
Postări: 3
Înregistrat: ‎22-03-2013
0

Buna dimineata ,

Mama mea doreste achizitionarea unui telefon Galaxy S3 Mini in 24 de rate cu un card avantaj de la Credit Europe Bank .

Este posibil ?

PS : tin sa mentionez ca deja are un abonament vodafone si nu doreste acel telefon la abonament ci la liber.

Multumesc

Membru de onoare
Postări: 1.486
Înregistrat: ‎02-02-2012
0

Salut,

Din pacate, achizitionarea unui aparat in rate se poate face doar pentru activarea unui abonament nou sau prelungirea unuia deja existent. 

Multumesc,

Claudiu

Vizitator
Postări: 7
Înregistrat: ‎11-04-2013
0

Buna seara,

Produsele achizitionate prin magazinul online pot fi platite in rate?

Multumesc,

Alex

Membru VIP
Postări: 6.910
Înregistrat: ‎31-01-2012

Salutare!

Achizitia de produse cu plata in rate se face numai in magazinele Vodafone.

Mai multe detalii,aici.

Ionut

Vodafone
Începător
0

Linkul nu merge in Chrome.
Vroiam sa stiu daca abon. tb sa fie obligatoriu pe 24luni sau pot opta pt unul pe 12luni, atunci cand aleg un telefon cu plata in 24rate Card Avantaj. (Sony Z sau deja faimosul HTC ONE).
Membru VIP
0

[ Editat ]

@sqchristian a scris:
Linkul nu merge in Chrome.
Vroiam sa stiu daca abon. tb sa fie obligatoriu pe 24luni sau pot opta pt unul pe 12luni, atunci cand aleg un telefon cu plata in 24rate Card Avantaj. (Sony Z sau deja faimosul HTC ONE).

Salutare!

Poti incerca un clear cockie &cache sau folosirea unui alt browser.

Voi afisa aici continutul fisierului asociat link-ului de mai sus.

"

1

Programul “Plata în rate fără dobândă”

Începând cu data de11 octombrie 2012, fie că ești client nou, fie că ești client existent, persoanăfizică sau persoană juridică, te poți bucura de avantajele cumpărăturilor în rate atunci cândachiziționezi terminale împreună cu serviciile Vodafone.

Ce trebuie să faci pentru a beneficia de acest program? E simplu:
1.Să achiziționezi un terminal cu o valoare de minimum400 RON:
    a.Smartphone + pachet smartphone (abonament + opțiunede Internet pe mobil);
    b.Tabletă/laptop + abonament Internet Nelimitat;
    c.Pachet prepaid Vodafone Smart II.

2.Să plătești cu cardul de credit.

Unde este disponibil acest program?
   Programul este disponibil întoate magazinele Vodafone,folosind cardurile de credit ale
partenerilor noștri UniCredit Țiriac Bank, Citibank,Raiffeisen Bank și Credit Europe Bank.

De ce să plătesc în rate, folosind cardul de credit?
   Programul “Plata în rate” este o metodă de plată simplă, avantajoasă și ușor de folosit,care îți permite achiziționarea unui terminal performant (telefon/tabletă)în rate egale, 12 sau 24, cu dobândă 0%."

Poti opta si pentru unul de 12 luni.dupa cum se vede evidentiat in textul copiat.

Ionut

Vodafone
Începător
0

Eu din textul evidentiat cu rosu nu inteleg ca ABONAMENTUL poate fi si pe 12luni. Dar multumesc pt confirmare / lamurire.
Membru VIP
0

Salutare!

Nefiind afisata o clauza care sa specifice eligibilitatea programului "Plata in rate" doar pentru contracte pe 24 de luni,inseamna ca poti cumpara in rate si cu abonament pe 12 luni perioada contractuala obligatorie.  Emoticon fericit

Doar sa-l vrei...   Emoticon care face cu ochiul

Ionut.

Vodafone