Achiziţie telefoane

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Membru
Postări: 30
Înregistrat: ‎13-03-2013
0

Taxa decodare telefon

Salutare,

Din ce-am citit pe aici, inteleg ca se plateste taxa de decodare si dupa depasirea perioadei contractuale.

Intreb eu: daca am respectat intru totul conditiile contractuale puse de Vodafone pentru a putea achizitiona un telefon la un pret redus...de ce ar trebui sa platesc o taxa suplimentara dupa incheierea contractului?

N-ar fi mai frumos ca tu, mare companie, dupa ce omul iti plateste constiincios abonamentul timp de 2 ani, sa nu te mai uiti la niste amarati de 10 euro?

Multumesc pentru raspuns.

Consultant
Postări: 254
Înregistrat: ‎30-12-2014
0

Re: Taxa decodare telefon

@der_ruhestand a scris:

Salutare,

Din ce-am citit pe aici, inteleg ca se plateste taxa de decodare si dupa depasirea perioadei contractuale.

Intreb eu: daca am respectat intru totul conditiile contractuale puse de Vodafone pentru a putea achizitiona un telefon la un pret redus...de ce ar trebui sa platesc o taxa suplimentara dupa incheierea contractului?

N-ar fi mai frumos ca tu, mare companie, dupa ce omul iti plateste constiincios abonamentul timp de 2 ani, sa nu te mai uiti la niste amarati de 10 euro?

Multumesc pentru raspuns.

Buna,

Iti multumim pentru feedback, vom tine cont de acesta.

Multumesc!

Highlighted
Membru
0

Buna Elena_M,

Si...care-i concluzia faptului ca tineti cont de feedbackul meu? A incetat Vodafone sa solicite bani pentru decodare dupa incheierea perioadei contractuale? Sunt curios pentru ca in cateva luni imi expira abonamentul si chiar daca nu sunt hotarat sa schimb operatorul, as aprecia daca as sti ca n-am telefonul captiv in aceasta retea.

Multumesc pentru feedback, voi tine cont de acesta atunci cand voi decide daca raman la vodafone sau trec pe alta culoare Emoticon fericit

Membru
0

un moderator care poate da detalii legate de acest subiect exista pe aici?

Membru
0

Am inteles...pe forumul asta se raspunde doar atunci cand vor moderatorii si cand au un raspuns care-i avantajeaza...

OK...mai sunt 2 luni si-mi expira contractul...voi vedea atunci care-i situatia...

Ideea e ca atitudinea asta ma face sa ma gandesc serios sa-mi gasesc un alt angajament...poate "dincolo" lumea e mai serioasa

Vizitator
Postări: 4
Înregistrat: ‎10-07-2017
0

Stai linistit...mare-i nesimtirea la Vodafone. Lucrurile pe mai departe vor fi la fel. Nu vor schimba nimic, eventual vor mari taxa de deblocare.