Achiziţie telefoane

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Vizitator
Postări: 2
Înregistrat: ‎22-12-2012
0

Telefon puncte loialitate fara prelungire

Buna ziua,

Doresc sa achizitionez telefonul Samsung Galaxy S Advance la pret far abonament si folosind puncte de loialitate. In magazinul online nu este disponibil acest telefon iar cand am fost intr-una din reprezentante mi s-a spus de acolo ca nu pot sa mai achizitionez telefon pentru numarul meu decat dupa inca o perioada.

Am achizitionat un telefon cu prelungire de contract acum in jur de 1 an iar acum doream sa il iau pe acesta la pretul fara abonament dar sa folosesc punctele de loialitate. Magazinul online imi permite asta dar in reprezentanta mi s-a spus ca nu am voie.

De ce?

Membru de onoare
Postări: 1.486
Înregistrat: ‎02-02-2012

Re: Telefon puncte loialitate fara prelungire

Salut George,

Se poate achizitiona un telefon fara prelungire contractuala, cu punctele de loialitate. 

Iti recomand sa mergi intr-o reprezentanta Vodafone. Imi poti spune in ce locatie ai primit acest raspuns? Era vorba de un dealer sau o reprezentanta? 

Din acest punct de vedere te asigur ca nu exista nicio restrictie pentru achizita aparatului dorit. 

Claudiu

Highlighted
Vizitator
Postări: 2
Înregistrat: ‎22-12-2012
0

Re: Telefon puncte loialitate fara prelungire

Multumesc pentru raspuns.

Este vorba de magazinul din Zalau, adresa Bd.Mihai Viteazul, bl.C1-C2.

Acolo mi s-a spus cand a verificat numarul de telefon ca abonamentul este "blocat" si ca nu se pot face modificari si mai trebuie sa astept inca cateva luni. Am specificat ca vreau sa il iau la pretul fara abonament si mi s-a raspuns ca nu prea se cumpara asa si ca pretul e mai mult orientativ pentru a vedea avantajele daca il cumperi cu beneficii (abonament nou, prelungire, etc.).