Achiziţie telefoane

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Vizitator
Postări: 7
Înregistrat: ‎05-05-2012
0

buy-back

Buna ziua si bine v-am gasit.

Am citit pe site-ul vodafone ca este posibila achizitia de telefoane in sistem buy-back.

Se da urmatoarea situatie concreta: am mai multe telefoane (3), evaluate conform site-ului la aprox 900 RON.

De asemenea am in cont 4000 de puncte de loialitate.

Pot folosi cele descrise mai sus pentru achizitionarea unui nou telefon (eventual cu o diferenta de pret)?

Telefonul achizitionat astfel va fi codat? Poate fi solicitata decodarea?

Trebuie sa reinnoiesc abonamentul?

Sunt inca in perioada contractula insa sunt client din 1997 (sau 98) si sunt client Platinum.

Multumesc.

Highlighted
Membru VIP
Postări: 6.910
Înregistrat: ‎31-01-2012

Re: buy-back

[ Editat ]

Salut!

Achizitionarea de telefoane in sistem buyback,se face numai "la încheierea unui contract nou sau la prelungirea unui contract existent. Tot cu reducerea de pe telefonul vechi poţi să cumperi Cartela Vodafone cu număr sau orice pachet Cartela Vodafone din magazinele Vodafone şi ale partenerilor noştri."

In aceste conditii telefonul este codat,si nu se poate solicita decodare gratuita,ci doar platita(detalii  din partea Mirelei aici ,la mesajul 3).

In schimb cu punctele de loialitate poti cumpara un telefon la liber,fara a fi nevoit sa faci prelungire de abonament.In aceste conditii decodarea este gratuita si definitiva.( detalii din partea lui Tudor, aici,la mesajul 2)

ScreenShot018.gif

Prelungirea de abonament iti permite sa beneficiezi de reducerea prin buyback,dar si de reducerea cu puncte de loialitate,insa nu mai devreme de 90 zile de terminarea perioadei contractuale.

ScreenShot019.gif

Multumesc!

Ionut

Vodafone