Alţi producători

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Membru VIP
Postări: 6.910
Înregistrat: ‎31-01-2012
0

Re: Alcatel One Touch POP C7

@roty a scris:

Salutare ! Ne poate confirma cineva daca este modelul 7041X ? Multumesc. 

Iata screen-ul ce ne confirma ca este vb de modelul 7041X.

Vodafone
Vizitator
Postări: 3
Înregistrat: ‎22-06-2012

Excelent Ionut ! Multumim ! L-am comandat, astept sa soseasca. Revin cu feedback.

Membru VIP
0

Cu placere! Emoticon fericit

Foarte bine ca l-ai comandat.Sa-l utilizezi cu placere si fara probleme. (y)

Vodafone
Vizitator
Postări: 2
Înregistrat: ‎08-03-2014
0

Salut, vr sa-mi cumpar si eu acest model de telefon dar eu stau la tara si dupa cum stiti semnalul este mai slabut, vr sa stiu si eu daca acest telefon are un semnal bun in 3g  si wifi.O zi buna tuturor!

Membru de onoare
Postări: 1.205
Înregistrat: ‎17-01-2012
0

[ Editat ]

Buna User1003, 

Ti-am modificat numele de utilizator deoarece te-ai inregistrat cu numarul tau de telefon care nu trebuie facut publicEmoticon care face cu ochiul.

Acoperirea de date o poti verifica prin intermediul hartii de pe site-ul nostru, unde poti filtra informatiile in functie de serviciile de care esti interesat.

Telefonul are urmatoarele specificatii tehnice:

Reţele şi conectivitate

Reţele
Frecvenţe 2G: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz
Frecvenţe 3G: UMTS 900/2100 MHz
HSDPA: 21Mb/s
HSUPA: 5,76Mb/s

Conectivitate
WiFi: 802.11 b/g/n
Bluetooth
Jack 3,5mm
Tip SIM: 3FF (microSIM)

Daca discutam de conexiunea prin reteaua mobila aceasta este influentata de zona in care utilizezi dispozitivul (de verificat harta de acoperire) si vitezele maxime oferite de serviciul utilizat. De exemplu daca iti cumperi telefonul si incerci sa il utilizezi intr-o zona cu acoperire GPRS viteza furnizata de conexiune se incadreaza in maximele oferite de GPRSEmoticon fericit

Pentru conexiunea wireless ai nevoie doar de acces la reteaEmoticon care face cu ochiul.

Multumesc, 

Cristina

info_320x37.jpgtc_320x37.jpg

Membru VIP

[ Editat ]

@User1003 a scris:

Salut, vr sa-mi cumpar si eu acest model de telefon dar eu stau la tara si dupa cum stiti semnalul este mai slabut, vr sa stiu si eu daca acest telefon are un semnal bun in 3g  si wifi.O zi buna tuturor!

Pana acum am utilizat Vodafone Smart 3,Samsung Galaxy Mini 2 siFit .

In zona mea,acoperirea nu este chiar asa de buna.Utilizand acelasi SIM,in toate cele 3 telefoane,pana se inregistra la semnal Vodafone Smart 3,cu Samsung Galaxy Mini 2 si Fit,deja faceam trafic.PLus ca,in unele locuri, primul pierdea semnalul,in timp ce ultimele doua erau ok.

Normal,Vodafone Smart 3 fiind conceput la nivel harware,ceva mai slab decat primele,influenteaza calitarea " de a avea semnal mai bun" .

In aceeasi ordine de idei,iti poate raspunde,intr-un fel sau altul,cineva care detine Alcatelul amintit.

Am sa intreb, pentru tine,pe cineva care-l detine.

Vodafone
Membru VIP

@User1003 a scris:

Salut!

Iata raspunsul primit de la un detinator.

"Semnal 3g+ si wi-fi excelent .Nu am intampinat dificultati de nici o natura, nici chiar in zonele cu acoperire mai slaba (semnal tel. si 3g+)"  Emoticon fericit

Vodafone
Vizitator
Postări: 7
Înregistrat: ‎09-03-2012
0

Pana la urma are 512MB sau 1GB rami  fiindca vad ca de azi s-a modificat,  la specificatii acuma scie 512MB

Membru VIP
0

[ Editat ]

Cel care-l detine,mi-a confirmat ca este cu 1 GB de RAM

Vodafone
Vizitator
Postări: 7
Înregistrat: ‎09-03-2012
0

Pe asta m-am bazat si eu cand l-am comandat vineri , sper sa nu imi trimita altceva.