Alţi producători

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Membru cu acte în regulă
Postări: 250
Înregistrat: ‎24-01-2012
0

Re: Alcatel One Touch POP C7

Dupa aproape de o saptamana de utilizare sunt multumit si eu de al meu POP C7.Se misca f. bine comaparat cu Lg L70 nu vad diferente prea mari pentru mine diferenta ar fi camere foto si displayul ips al lui lg care sunt mai bune .Oricum pret/calitate e f. ok.Sunt multumit de el.O sa revin si cu un review dar pentru asta trebuie sa-l mai utilizez un pic Emoticon fericit

Oare o sa primeasca update la android 4.4 kitkat?

TKM
Membru de onoare
Postări: 1.125
Înregistrat: ‎29-10-2012
0

mtolokan wrote:

Oare o sa primeasca update la android 4.4 kitkat?

Salutare!

Pentru moment, nu detinem informatii referitoare update-ul catre versiunea 4.4 Kitkat pentru acest model de telefon. In situatia in care actualizarea va fi disponibila, vei primi notificare pe telefon.

Daca doresti si dispui de timpul necesar, am rugamintea sa revii cu un feedback pentru versiunea actuala a sistemului de operare. Intampini probleme la utilizare? Ai observat anumite bug-uri? Care sunt caracteristicile noului sistem de operarare care te intereseaza?

Multumesc,
Roxana

Membru cu acte în regulă
0

A aparut Android 4.4.3 KitKat care aduce o multime de inbunatatiri si bug fixuri,de exepmlu sa rezolvat problema cu camera foto si autofocusul,sa rezolvat si problema descarcarii prea rapide a bateriei etc. etc. Ar fi cazul sa primim si noi un update pentru telefoanele noastre ca ar rezolva multe probleme de soft ! Sa spream ca se va face ceva in sensul acesta sau macar Vodafone va cere de la producator un update.

TKM
Colaborator debutant
Postări: 31
Înregistrat: ‎01-06-2012
0

Intr-adevar, un update la 4.4.3 ar fi de dorit. Sa speram ca vom avea unul in viitor.
Membru cu acte în regulă

Si azi am primit vestea proasta de la Alcatel pe care nu o asteptam Emoticon trist

Alcatel Customer Service

Dear Miklos Tolokan,
Thank you for contacting Alcatel Onetouch!
Regrettably there is no plan to upgrade POP C7 to higher Android OS currently.
We sincerely apologize the inconvenience!
Again thank you and have a wonderful day.

Should you have another request, do not hesitate to contact us.
Thank you for choosing Alcatel!

www.alcatelonetouch.com

TKM
Membru VIP
Postări: 6.910
Înregistrat: ‎31-01-2012
0

Da,mtolokan!

Este evident ca upgrade-ul la o versiune superioara de OS se face odata cu achizitia altui telefon.  Emoticon fericit

Vodafone
Colaborator debutant
Postări: 31
Înregistrat: ‎01-06-2012
0

Desi totusi Vodafone ar trebui sa insiste in solicitare update-ului la 4.4.Acesta ar fi un alt motiv pentru care o trecere de la 4.2 la 4.4 ar fi necesara: http://www.pcmag.com/article2/0,2817,2460290,00.asp

Pe langa asta , mai sunt anumite mici bug-uri si alte probleme incluzand descarcarea destul de rapida a bateriei care sunt in 4.2 si s-ar rezolva cu un patch.

Membru cu acte în regulă
0

[ Editat ]

Da ai dreptate totusi Vodafone ca si distribuitor a telefoanelor POP C7 ar trebui sa insisite si sa ceara un update pt. sistemul de operare la cea mai nou versiune de Android 4.4 fiindca telefonul are un hardware forate bun care suporta update-ul si cel mai inportant ar fi sa beneficiem de patchurile care rezolva problemele existenete in Android 4.2 mai ales partea de autonomie a bateriei dar mai sunt si alte probeleme enervante cum ar fi autofocusul de la camera foto ambele probeleme rezolvanduse prin update la 4.4. Pacat ca suportul pentru utilizatori lasa de dorit si nu cred ca numai noi catva de pe forum asteptam acest update.Daca noi clientii suntem importanti pentru compania Vodafone sa speram ca ne asculta probeleme si o sa faca demersurile necesare pentru a primi mult asteptatul update care nu ne trebuie din fite ,ne trbuie pentru ca este un must have pentru a rezolva unele probeleme foarte importante de stabilitate ,autonomie si bugfixuri.Speranta moare ultima....

PS: Sau macar sa ceara producatorului un patch pentru a rezolva problema autonomiei si autofocusului.Eu as fi multumit si cu patch pentru 4.2 numai sa se rezolve problema autonomiei si autofocusul de la camera.

TKM
Vizitator
Postări: 2
Înregistrat: ‎23-01-2014
0

Buna ziua ! Am achizitionat un telefon Alcatel Onetouch Pop C7 in luna aprilie . Astazi nu mai raspundea la comenzi si am revenit la setarile din fabricatie dar tasta "inapoi " nu functioneaza,sau mai bine spus are cateva momente in care functioneaza iar in rest nu ! Ce pot face?
Moderator
Postări: 2.729
Înregistrat: ‎12-01-2012
0

Buna, personalbusines! Probabil ca tot tu ne-ai scris si pe pagina oficiala de Facebook a Vodafone Romania, asadar iti voi comunica acelasi raspuns.

In situatia in care un buton fizic/touch nu mai functioneaza corespunzator si ai revenit deja la setarile din fabrica, inseamna ca problema este una la nivel hardware si orice ai incerca nu ar duce la o rezolvare.

Solutia in cazul tau mai ramane aceea de a trimite telefonul in service-ul partener Vodafone pentru a i se face o expertiza. Daca defectul este confirmat si nu a survenit in urma unui soc mecanic, telefonul va fi adus la conformitate pentru a functiona ca la inceput.

Poti preda telefonul in orice magazin Vodafone, trebuie sa ai la tine dovada achizitiei(factura fiscala) si certificatul de garantie. Gasesti programul si adresele magazinelor aici https://www.vodafone.ro/magazine-vodafone/index.htm

Te asteptam cu update dupa ce telefonul se va fi intors din service si daca problema a fost remediata.

Tudor

Vodafone