Alţi producători

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Vizitator
Postări: 2
Înregistrat: ‎04-04-2013
0
Soluţie acceptată

Deblocare sagem my400v

Buna ziua

Detin un telefon Sagem my400v pe care nu l-am mai folosit.Cum il pot debloca din reteaua vodafone? 

Membru VIP
Postări: 6.910
Înregistrat: ‎31-01-2012
0

Re: Deblocare sagem my400v

[ Editat ]

Salutare!

Pentru deblocare trebuie sa-l predai intr-un magazin Vodafone.Trebuie sa ai factura de achizitie la tine.

Costurile de deblocare sunt apreciate in functie de modalitatea achizitiei si se gasesc afisate aici.

Le voi insera si eu mai jos.

"Deblocarea unui terminal achiziționat cu abonament se poate efectua în service-ul autorizat Vodafone sau prin cod deblocare, contra taxei de:

1. a. 52,08 EUR (TVA inclus) dacă se dorește deblocarea până la împlinirea a 12, respectiv 24 luni de la achiziționarea telefonului (perioada contractuală).
    b. 10,416 EUR (TVA inclus) dacă se dorește deblocarea după împlinirea a 12, respectiv 24 luni de la achiziționarea telefonului.
  2. Deblocarea unui terminal achiziționat împreuna cu o Cartela Vodafone se poate efectua în service-ul autorizat Vodafone sau printr-un cod de deblocare, contra taxei de 10,416 EUR (TVA inclus).
  3. Deblocarea terminalelor achiziționate independent de serviciile de comunicații Vodafone se efectuează gratuit."

Ionut

Vodafone
Highlighted
Vizitator
Postări: 2
Înregistrat: ‎04-04-2013
0

Factura nu o mai detin de multi ani.Am fost client vodafone mai bine de 10 ani si se poate vedea in istoricul numarului de telefon al contului meu ca acest telefon l-am achizitionat din magazin.

Va multumesc pentru raspuns.

Moderator
Postări: 2.729
Înregistrat: ‎12-01-2012

Salut titel2007!

Putem obtine pentru tine un duplicat al facturii, doar ca trebuie sa ne asiguram ca tu esti titularului contractului pe care s-a achizitionat acest terminal. Imi poti trimite un mesaj privat in care sa imi mentionezi urmatoarele informatii:

• numarul abonamentului in cauza;
  • data de nastere.

Totodata, am nevoie de la tine si de urmatoarele detalii:

• modelul de telefon;
  • IMEI-ul;
  • data aproximativa a achizitionarii;
  • modalitatea de achizitionare;
  • adresa de email sau adresa postala pentru reemitere prin Posta.

Toate acestea mi le poti trimite printr-un mesaj privat. Asa cum a scris si Ionut mai sus, in cazul in care perioada contractuala este incheiata, este perceputa o taxa de 10.42 euro pentru deblocare. Poti face asta la un magazin in momentul in care vei intra in posesia facturii.

O seara frumoasa!
Tudor.

Vodafone
Moderator
Postări: 2.729
Înregistrat: ‎12-01-2012

Buna titel2007!

Am luat legatura cu colegii mei printr-o solicitare al carui numar ti l-am lasat prin mesaj privat. Termenul de rezolvare este de 3 zile lucratoare si ti-o vor trimite prin email. Daca intre timp aflu noutati, te voi anunta.

Multumesc,

Tudor

Vodafone
Vizitator
Postări: 1
Înregistrat: ‎17-11-2014
0

Salut. In cazul unui Iphone cumparat la mana a doua, se poate reemite factura pentru a beneficia de garantia internationala? O seara buna
Membru VIP
Postări: 6.910
Înregistrat: ‎31-01-2012
0

Salut!

Din cate stiu eu,daca telefonul a fost cumpărat de la o reprezentanta Vodafone  sau din eshop,titularul,si numai titularul,poate solicita emiterea unui duplicat.

Sa apeleze chatul online,accesibil din orice pagina a site-ului www.vodafone.ro,sau sa sune la *222,pentru asistenta in vederea reemiteri acesteia.

Vodafone