Alţi producători

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Începător
Postări: 25
Înregistrat: ‎12-10-2012
0

Re: Huawei Ascend P7

Chiar asa am procedat, astept sa fiu contactat pentru clarificarile cerute...

Vizitator
Postări: 2
Înregistrat: ‎08-06-2014
0

Cand vom primi update la EMUI 3.0 sau Android L pe P7-L10?
Membru de onoare
Postări: 1.125
Înregistrat: ‎29-10-2012

Salut, Castor!

In momentul de fata, nu detinem informatii legate de EMUI 3.0, respectiv despre actualizarea catre versiunea Android 5.0 Lollipop. De indata ce actualizarea va fi disponibila pentru telefonul tau, vei primi notificare pentru update.

Daca doresti, am rugamintea sa ma ajuti cu un feedback pentru versiunea actuala a sistemului de operare. Ai intampinat probleme la utilizare sau ai obervat anumite bug-uri? Care sunt caracteristicile noului sistem de operarare care te intereseaza?

Multumesc,
Roxana

Începător
0

Salutare!

Pentru a doua ora intr-o luna, a mai "cazut" inca o data soft-ul telefonului. Se comporta la fel: nu mai are putere sa se aprinda si se reseteaza de fiecare data...

Incerc sa iau legatura si cu Huawei Romania pe aceasta problema. 

Astazi sper sa ajung sa il las intr-un store pentru a fi trimis din nou in service... 

Prima oara intelegeam sa "pice", insa acum fiind a doua oara, nu pot sa recomand acest telefon cuiva...

Numai bine!

Vizitator
Postări: 4
Înregistrat: ‎04-06-2012
0

[ Editat ]

Buna! Eu am mari probleme cu radio-ul fm incorporat...trece de la mono la stereo si invers in interval de cateva secunde, bazaie...A mai intampinat cineva astfel de probleme? Multumesc anticipat... P.S. Am incercat o gramada de casti...acelasi rezultat..

Membru de onoare
Postări: 1.125
Înregistrat: ‎29-10-2012
0

Salutare, Metalman!

Poti incerca, pentru inceput, o revenire la setarile din fabrica din meniul telefonului (Settings - Backup & Reset - Factory data reset). Iti recomand sa efectuezi un backup al datelor din telefon inainte, intrucat acestea se vor pierde.

In situatia in care problema persista, recomandarea este trimiterea telefonului intr-un service autorizat pentru resoftare. Daca este achizitionat de la Vodafone Romania, il poti preda in orice magazin Vodafone pe baza facturii de achizitie si a certificatului de garantie.

Multumesc,
Roxana

Începător
0

@Roxana_M

Sa intelegem ca pentru orice problema a telefonului se recomanda resoftarea? 

Aveti idee daca cei de la Huawei au recunoscut probleme de soft pentru Ascend P7? 

Al meu telefon sta inca din data de 03.12.2014 in service (a doua oara), fara ca cineva sa ma sune sau sa imi spuna ce se intampla.

Revin cu detalii in momentul in care voi avea noutati.  

Vizitator
Postări: 2
Înregistrat: ‎08-06-2014
0

Recomandari.
1. Sa ruleze in continuare dupa inchiderea ecranului aplicatia Youtube.
2. La aplicatia "Oglinda" sa nu se ma "abureasca",e foarte deranjant sa stai sa stergi.
3. Adaugarea posibilitatii de a crea/modifica mai in detaliu temele.
4. Stabilizarea modului "Manusa",uneori functioneaza,alteori nu.
5 .Adaugarea unui widget de notite.
6. In timp ce ascultam muzica prin player-ul standard,am primit o notificare de la aplicatia "FlashScore" iar volumul muzicii a scazut,chiar daca volumul era la maxim.A trebuit sa ies din aplicatie si sa intru iar pentru a isi reveni.
7. Adaugarea a mai multor efecte de editat a pozelor.
8. Adaugarea in aplicatia Hi-Suite categorie de video.Daca vreau sa transfer un video de pe telefon pe PC nu pot prin aplicatie deoarece nu apare.
9. Adaugare unei setari la aplcatie "Oglinda" sa se lumineze ecranul(ca la camera frontala cand faci poza si este luminizitatea scazuta) cand apesi pe ecran sa ramana imaginea statica.
10. Posibilitatea modificarii categoriilor(Linistit,Trist,Energic) din aplicatia de muzica.
11. Adaucare in aplicatie "Manager telefon" detectarea si stergerea folderelor goale din memoria interna si de pe cardul SD.
Highlighted
Vizitator
0

Revin cu ascendul p7 la care am avut probleme cu radioul... după 5 zile de service, curățare ș resoftare, probleme este in mare parte aceeași, trece la fel din stereo in mono....cu bazaitul s _a rezolvat..... Mă gândesc serios sa_l schimb cu altul nou, tot p7 sau cu alt model. Astept păreri și idei
Vizitator
0

Salut!  Se  poate  face  screen  mirroring  cu  p7?