Alţi producători

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
De-al casei
Postări: 209
Înregistrat: ‎26-08-2012

Re: Huawei ascend g300

[ Editat ]

Liniste si pace....interesant ca un moderator a apreciat postarea/anuntul referitor la update-ul din UK.De ce ...daca nu ne priveste si pe noi?

B952 peste o luna in Romania....raspuns oficial,ma rog pe FB.Avem timp sa vedem ce spun cei din UK...daca merita sau este 936 putin machiat.

Moderator
Postări: 2.729
Înregistrat: ‎12-01-2012
0

[ Editat ]

Salut petremihnea!

Vom primi si noi(Vodafone Romania) ICS B952 spre testare. Nu detin mai multe informatii pentru moment si daca voi avea noutati voi reveni aici.

Multumesc,
Tudor.

Vodafone
Începător
Postări: 20
Înregistrat: ‎13-10-2012
0

Salut Tudor, ca sa inteleaga si ceilalti abonati am sa traduc eu: "In acest moment nu exista suport  ori alocare pentru acest proiect, ne vom descurca cu ce primim de <<mamica>>".  Este greu de crezut ca la "baza" un mic proiect ca acesta este trecut asa usor cu bifa,  daca 4G o sa mearga la fel atunci sa te.....iiiii...."PANOUL DE ONOARE" va fi doar un SHORT LIST!

Bastonul de Maresal e peste tot!  Acolo e bugetul!

old
Membru
Postări: 42
Înregistrat: ‎31-01-2012
0

@Tudor

Cum adica ''SPRE TESTARE''?

Nu se poate sa vina direct?

Asa ati testat si B936 si ati vazut ce a iesit.

De-al casei
0

[ Editat ]

Salut Tudor.

Am o rugaminte: DACA NU ESTE OK.....NU-L APROBATI.In caz contrar sunteti la fel de vinovati ca si cei de la Huawei.

Ati aprobat 936 si....nu a iesit bine.Banuiesc ca exista un motiv pentru care Vdf nu mai comercializeaza modelul!

Sfătuitor
Postări: 74
Înregistrat: ‎27-01-2012

@old a scris:

@Tudor

Cum adica ''SPRE TESTARE''?

Nu se poate sa vina direct?

Asa ati testat si B936 si ati vazut ce a iesit.

Emoticon surprins Emoticon frustrat Emoticon care face cu ochiul

Nu zic sa nu fim critici,dar...nici chiar carcotasi !!!

Se vad imbunatatiri, stim cu totii ca nu exista model care sa aiba numai plusuri si sa nu aiba , nu zic minusuri in acest caz (!) ci si parti mai putin bune.

Eu m-am atasat de acest telefon, poate si de aceea minusurile mi se par minore fata de plusuri.

Sfătuitor
Postări: 74
Înregistrat: ‎27-01-2012

@petremihnea a scris:

Salut Tudor.

Am o rugaminte: DACA NU ESTE OK.....NU-L APROBATI.In caz contrar sunteti la fel de vinovati ca si cei de la Huawei.

Ati aprobat 936 si....nu a iesit bine.Banuiesc ca exista un motiv pentru care Vdf nu mai comercializeaza modelul!

Prima data cand afli asa ceva, te gandesti ca asta se intampla pentru ca este un model prost.
Eu cred ca nu aceasta este realitatea, ma gandesc ca Huawei a anuntat ca are un program ambitios, care este de-abia la inceput. Este firesc sa urmeze alte si alte modele.
Din cate am auzit , acest model s-a comercializat in peste 1000 de exemplare; nu stiu daca este mult ? , este putin ? nu cunosc statistici pe tipuri si marci de telefoane.
Daca cineva m-ar intreba pe mine, as spune ca Huawei + Vodafone au plecat de la f.bine in sus. (excluzand unele "balbaieli" - ca de exemplu chestiunea cu volumul auditiei)
De-al casei
0

[ Editat ]

@ogeorgian2012,@Vodafone

Inainte sa inslatalati eventualul B952 cititi asta: http://www.modaco.com/topic/359466-re-bricked-g300-after-2811-ota-update-huawei-will-reset/

Nu a spus nimeni ca telefonul este prost....doar ca softul este inimaginabil de prost.Pe scurt telefonul poate...Huawei NU.

ZTE(alta marca CN,ce incerca sa-si croiasca drum in piata..cam ce face si Huawei) A ANUNTAT UPDATE LA ANDROID 4.2 PE MODELE SIMILARE G300.Se poate,NU ESTE STINTA ATOMICA....Huawei din motive necunoscute NU POATE.

Incercati un model/marca similar si o sa vedeti cum trebuie sa se comporte un telefon cu ICS.ICS nu este doar o interfata noua.Pentru Huawei se pare ca doar atat este.

Ps. Este de la sine inteles ca urmeaza alte modele dar nimeni nu vrea sa fie cobai de incercari.....si asta pe banii(banii consumatorilor)

Începător
Postări: 20
Înregistrat: ‎13-10-2012
0

Pe mine ma intereseaza un singur lucru, trebuie sa stau doi ani cu un abonament maricel si cu un telefon care numai "smart" nu este.

Highlighted
De-al casei
Postări: 161
Înregistrat: ‎07-09-2012
0

[ Editat ]

PetreMihnea, nu cred ca e corect sa dai acel link, probabil ca au patit-o tot atatia cati au fost declarati multumiti de Huawei la updateul  trecut. Ai vazut unul macar pe aici sa se planga ?

Cat despre alte telefoane,  pot sa-ti spun ca toate au unele scapari de soft, nu am vazut modele pe care sa mearga totul perfect, deci las-o mai usor cu pesimismul ... Nici b936 nu e asa de prost, banuiesc ca b952 o sa fie cu ceva mai bun, deci nu vad de ce atatea probleme ?  Am vazut si la firme mai mari poticmiri, blocaje, piedere semnal, etc. De vina e Androidul, care e un sistem cam pripit, lansat cam repede pe piata (Iphone-ul e de vina Emoticon fericit )

Cat despre Vodafone, sper sa vina cu cat mai multe updateuri, decat sa ramana in faza asta ...