Alţi producători

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Colaborator debutant
Postări: 45
Înregistrat: ‎09-07-2012
0

Re: Huawei ascend g300

Din pacate nu am reusit  , in plus am dat de alte probleme pe langa vechea cu memoria ram incarcata la 90 % , ecranul tactil nu  mai e la fel de sensibil si nu mai raspunde corect in aplicatii , aparitia oarecarui lag in miscarea anumitor aplicatii  , aplicatia smart mobile de la reiffeisen nu poate fi accesata decat cu wifi . Cred ca cea mai buna rezolvare va fi sa revin la 2.3.6 am facut iarasi greseala sa fac update , cred ca e pentru ultima data .

Moderator
Postări: 2.729
Înregistrat: ‎12-01-2012
0

@ionel91 a scris:

Salutare , am revenit si eu la ICS si aceeasi problema inca apare , memorie ram incarcata si  inca ceva ca ma deranjeaza pe mine ,  folosesc un widget de apelare rapida  , dar daca restartez tel sau se blocheaza, acel widget dispare , pe 2.3.6 nu apare problema , mai are cineva problema asta ???

Salut @ionel91

Am testat si eu situatia de mai sus insa nu s-a repetat si in cazul meu. Am trimis totusi feedback catre colegii de la teste. Poti verifica in curand daca se va fi rezolvat in viitorul update B960 - nu am si detalii despre data cand va fi disponibil OTA.

@robert1907 a scris:

nu stiti unde s-ar putea gasi ceva de genul pentru huawei g300? Emoticon fericit

http://www.tinydeal.com/rechargeable-3500mah-external-battery-case-for-samsung-i9300-p-63194.html

Salut @robert1907!

Personal, as merge pe recomandarea lui Vali si anume acumulatorul asta extern. Pentru mine e mai practic, ca e compatibil cu mai multe telefoane si incarca orice device ce are acumulator si cablu micro-usb dar si altele. Urmeaza sa il achizitionez.

Am verificat pe ebay.com o husa asemanatoare, dar nu exista, iar daca nu gasesti acolo nu prea e nici altundeva in internet Emoticon care face cu ochiul

Tudor.

Vodafone
Vizitator
Postări: 3
Înregistrat: ‎04-03-2013
0

Apropo de feedback catre colegii de la teste, tonul de apel devine cel implicit dupa ce realizezi o conexiune usb cu calculatorul.

Vizitator
0

In rest aceleasi probleme care le raporteaza si ceilalti colegi de forum..........sunt pe B952 OTA

Vizitator
0

Daca nu se va reusi rezolvarea problemelor cu B960 sau chiar daca se vor rezolva, cred ca ar fi binevenita posibilitatea de a putea reveni la 2.3.6 printr-un downgrade, pentru a putea alege liber fiecare ce sistem crede ca e mai potrivit pt. el.

De-al casei
Postări: 161
Înregistrat: ‎07-09-2012
0

Tudor:

Daca se va merge pe 960, poate verifica baietii consumul, deoarece se pare ca 960 consuma mai repede bateria decat 952 ! Eu am pus 960 din alte surse si pot confirma acest lucru ....

Începător
Postări: 22
Înregistrat: ‎30-09-2012
0

mersi tudor pentru parere! Emoticon fericit
Vizitator
Înregistrat: ‎23-12-2012
0

Salut Tutoror. Azi am facut o boacana..Emoticon trist Am facut root. si a dat filed. Am dat restart la telefon iar cand apare logu de la huawei imediat se da restart. Cand apas power si buton de sunet de sus nu se intampla nimic cand apas power si amundoua butoanele de sunet se face ecranul mov . Ce pot face sa nu se mai dea restart?Emoticon trist Help

Highlighted
Moderator
Postări: 2.729
Înregistrat: ‎12-01-2012
0

[ Editat ]

Buna VoicuFlorentina!

Din pacate, nu detin informatii pentru a te putea ajuta in acest sens. Pe forum, in majoritatea cazurilor, ne limitam la a indruma catre service, insa cum tu ai facut Root, cel mai probabil colegii iti vor anula garantia si ai stiut si tu asta din momentul in care te-ai hotarat sa il faci, s-a mentionat acest lucru in mai multe randuri in topicuri diferite din forum. 

Nu inteleg daca recovery mode mai functioneaza, dar daca da, poti reseta de acolo cam tot ce se poate reseta/formata. Daca si dupa aceea se intampla restarturi, poti incerca instalarea de softuri Custom.

In orice caz, pentru mai multe informatii legate de Rooting si probleme, iti recomand niste forumuri dedicate in acest sens pentru telefonul acesta cum ar fi Modaco sau softpedia.

Daca Root-ul nu a reusit deloc, atunci ar exista posibilitatea sa il poti utiliza din nou trimitandu-l in garantie, dar nu iti garantez in acest sens. 

Pe viitor ar ajuta o documentare mai detaliata Emoticon care face cu ochiul Asta am facut de oricate ori am fost la inceput cu un telefon nou, asa cum mi s-a intamplat cu Galaxy S1 respectiv S2.

Vodafone
De-al casei
Postări: 209
Înregistrat: ‎26-08-2012
0

[ Editat ]

''Salut Tutoror. Azi am facut o boacana..:smileysad: Am facut root. si a dat filed. Am dat restart la telefon iar cand apare logu de la huawei imediat se da restart. Cand apas power si buton de sunet de sus nu se intampla nimic cand apas power si amundoua butoanele de sunet se face ecranul mov . Ce pot face sa nu se mai dea restart?:smileysad: Help''

@VoicuFlorentina

Stai linistita,se rezolva foarte usor,trebuie doar reistalat softul......probabil ai incurcat root-area pt GB cu cea pentru ICS si a intrat in loop.....nimic grav.

Ecranul ''se face mov'' pentru ca nu ai un folder DLOAD pe card.....softul pe scurt,OK......A si nu ai pierdut garantia.

@Tudor  Despre garantie in UE: http://matija.suklje.name/rooting-and-flashing-your-device-does-not-void-the-warranty-in-eu   Despre ce garantie vorbim,cea garantata prin lege sau cea oferita de producator/distribuitor(hartia ce vine cu telefonul)?

Toate bune.