Alţi producători

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Vizitator
Postări: 3
Înregistrat: ‎23-12-2012
0

Re: Huawei ascend g300

Buna seara. Acum 1 an am avut probleme cu telefonul toate bune.. a fost trimis in service.. au trecut 15 zile si a fost inlocuit , am fost sa ridic noul telefon si nu am primit factura . A zis ca telefonul este inlocuit si nu poate da factura la el. Acum telefonul s.a stricat iar.. si cum il pot trimite in service daca nu am facutra? 

Moderator
Postări: 2.729
Înregistrat: ‎12-01-2012
0

Buna, VoicuFlorentina!

Te mai afli in perioada de garantie, nu? Mai ai dovada achizitiei(factura fiscala) de la primul telefon? In baza facturii si a certificatului de garantie ale aceluia beneficiezi in continuare de garantie. Te astept cu raspuns la intrebarea de mai sus.

Tudor

Vodafone
Vizitator
Postări: 1
Înregistrat: ‎30-03-2014
0

Buna ziua,

Am un Huawei G300 achizitionat acum mai bine 2 ani si deci pentru care perioada contractuala de 24luni a expirat si acum am achizitionat un Huawei G630. Cum pot obtine codul de deblocare pentru G300 pentru a-l putea folosi in alta retea?

Cu stima,
SUDURA SRL
Membru de onoare
Postări: 1.125
Înregistrat: ‎29-10-2012
0

Salutare, sudurasrl!

Deblocarea telefonului se face prin solicitarea intr-un magazin Vodafone, pe baza facturii de achizitie si a certificatului de garantie, in urmatoarele conditii:

1. Deblocarea unui terminal achizitionat cu abonament se poate efectua in service-ul autorizat Vodafone sau prin cod deblocare, contra taxei de:
a. 52,08 EUR (TVA inclus) daca se doreste deblocarea pana la implinirea a 12, respectiv 24 luni de la achizitionarea telefonului (perioada contractuala).
b. 10,416 EUR (TVA inclus) daca se doreste deblocarea dupa implinirea a 12, respectiv 24 luni de la achizitionarea telefonului.

2. Deblocarea unui terminal achizitionat impreuna cu o Cartela Vodafone se poate efectua in service-ul autorizat Vodafone sau printr-un cod de deblocare, contra taxei de 10,416 EUR (TVA inclus).

3. Deblocarea terminalelor achizitionate independent de serviciile de comunicatii Vodafone se efectueaza gratuit.

Multumesc,
Roxana

Vizitator
Postări: 3
Înregistrat: ‎23-07-2014
0

sal am si eu o problema cu un huawei g300, am facut update de soft din telefon si la restart imi da o eroare : image signature verify fail , si numia pot face nimi nu pot intra decat in ecranul ala roz, am , am incercat chiar si cu softu de la huawei dar imi da eroare la instalare la pasul 2.Ce se poate face

Membru de onoare
Postări: 1.125
Înregistrat: ‎29-10-2012
0

[ Editat ]

Buna dimineata, Bodosan!

In situatia de fata, iti recomand trimiterea telefonului intr-un service autorizat pentru verificari. Il poti preda in orice magazin Vodafone, pe baza facturii de achizitie si a certificatului de garantie, iar colegii mei te vor ajuta cu preluarea si trimiterea acestuia in service.

Multumesc,
Roxana