Alţi producători

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
De-al casei
Postări: 209
Înregistrat: ‎26-08-2012
0

Re: Huawei ascend g300

[ Editat ]

1.De ce nu este corect?S-a intamplat cu adevarat,nu inventez eu.

2.Interesul fata de acest forum a scazut foarte mult in ultimile luni......dar daca te uiti inapoi o sa observi ''multumiti'' de 936 ce au revenit la GB.(serios chiar uita-te.....chiar mai sus in pagina de ex.).Asa pot sa intreb si eu cati multumiti ai vazut in afara de domnul cu palarie maramuresana(imi scapa numele palariei)?Cu ce este mai bun decat B892?De ce crezi ca Vodafone nu mai comercializeaza modelul?De ce crezi ca in service instaleaza GB si nu ICS?

3.De exemplu ia un LG L7,aprox. identic ca specificatii(ecranul putin mai mare) si pret  cu G300,cu ICS preistalat si spune-mi te rog daca sunt eu pesimist?(nu vreau ''sa merga'' mai bine nici mai prost decat trebuie).

4.Si eu sper ''sa vina'' cu update-uri Huawei(de data asta VDF nu are nici-o vina).In loc de patch-uri,gen 952,Huawei ar trebui sa faca alta versiune de la zero...una valabila.

PS.Ai incercat Gps-ul cu un program dedicat?''Semnal GPS inexistent'' se auzea foarte des(desi nu-mi place sa apelez la altii pentru a-mi intari afirmatiile....nu eram/sunt singurul,nu inseamna ca este o regula dar.....la GB nu se intampla).

De-al casei
Postări: 161
Înregistrat: ‎07-09-2012
0

[ Editat ]

Cred ca nu m-ai inteles ?!
Am spus ca n-am vazut niciun nemultumit de noua versiune sa se planga pe forum, deci nu cred pana nu vad ... Cei de la CM abia asteptau sa dea cu parul Emoticon fericit Eu apreciez totusi efortul celor de la Huawei de a face ceva, desi produsul e pe linie moarta, dupa cum ai zis.
Cat despre 936, nu sunt pe deplin multumit dar nu pot sa spun ca e mai slab decat 892, in niciun caz ! Dupa mici ajustari, schimbare de launcher, etc. pot sa spun ca se misca chiar bine. Nu m-as intoarce la 892 ! De ce ? Fie si numai pentru setarile suplimentare pe care le pot face aici, aspectul mai modern, posibilitatea de a incerca mai multe launchere, etc. Eu consider ca e un progres, mic dar este. Intr-adevar multi s-au intors la vechea versiune, dar asta in primul rand din obisnuinta. si pentru rapiditate. E normal sa se miste ceva mai bine, e mai simplist si ocupa resurse mai putine, Am vazut si alte produse, de exemplu S plus, care desi e mai bine dotat (CPU la 1,4) are instalat tot GB. Nu ne obliga nimeni sa trecem pe noile versiuni,. Au promis ICS, problema lor, daca au promis, trebuie sa se tina de cuvant ! Eu astept intai update-ul si comentam apoi.

Apropo de GPS, eu nu am observat nicio diferenta fata de GB in comportamentul GPS-ului, nici cu propriile aplicatii, nici cu altele. E drept, nu l-am folosit foarte mult, eu folosesc GPS dedicat, n-am incredere in improvizatii ... GPS-ul de pe telefoane e util pentru orientare aproximativa, eventual pietonala ...

De-al casei
0

[ Editat ]

Ok...OK,faci parte din majoritatea clientilor multumiti de 936 despre care vorbeste Huawei Ro(a fost un sondaj telekinetic probabil).Daca te intereseaza dictionarul sau alte mici ajustari 952,cred ca va fi satisfacator.Cu un singur lucru nu sunt de acord....NU A REVENIT NIMENI DIN OBISNUINTA LA GB(repet ia un L7 si vorbim dupa).IAR PARTEA CU TEORIA CONSPIRATIEI CM9...........

Efortul de a face ceva a fost pentru cei din UK si imaginea Huawei de acolo...stim cum au stat lucrurile in Regatul Unit(si varianta de downgrade tot pentru ei a fost lansata)

PS.Acum telefoanele smart au receptoare GPS aprox. identice cu navigatoarele dedicate(35-37% dintre utilizatori de navigatie folosesc telefonul.. si nu pietonal!).G300 are ceva probleme legate de SO nu de hard....tocmai astazi al meu a luat-o razna iar....reset din CWM...nimic(este din nou in service,aceias problema,am cerut negatie sau fraza stas ''inlocuirea sau restituirea contravalorii''..slabe sanse)....Dar cat a mers IGo si-a facut treaba fara probleme.

Sincer m-am plictisit....imi cumpar altceva dar atat timp cat inca il posed si-l folosesc o sa-mi spun opinia.

De-al casei
0

[ Editat ]

Ai un mod ciudat de a intelege lucrurile ! Nu, nu sunt multumit de 936, am spus-o romaneste ! Sunt mai multumit de 936 decat de 892, asta e altceva !

Daca eram multumit de 936 nu mai aveam de ce sa astept 952, chestie de logica elementara ...

De-al casei
0

[ Editat ]

Nu ai inteles...era o referita la un raspuns copy/paste FB Huawei Ro(gresala mea credeam ca ai urmarit si pagina de FB).Era ceva cu ''majoritatea clientilor nostri sunt multumiti de update-ul.........''

Ps. Chiar nu este ciudat ca VDF a renuntat ''momentan'' la comercializare unui model lansat anul acesta in timp ce modele mei vechi sunt inca ''in stoc''?

De-al casei
0

1/ Nu urmaresc FB deoarece am o parere proasta despre alegerea facuta de Huawei de a posta acolo, denota multa neseriozitate din partea lor, sa nu spun lipsa de respect fata de clienti ... O firma asa de mare sa nu-si permita un forum proprietar ?!!
2. Nu pot sa comentez disparitia acestui model, poate fi din diverse motive: un stoc limitat pentru testarea pietei, renuntarea la vanzare din cauza problemelor aparute, decizia de a vinde un model mai bine dotat, etc. Vom vedea in continuare daca Vdf va mai pune in vanzare modele Huawei ..
De-al casei
0

Nu,ca politica de marketing FB este alegerea ideala si normala(sunt mai multe argumente dar este tarziu si nu am starea necesara).Problema este cum ai spus si tu ca nu au avut bunul simt sa-si faca o pagina proprie sau macar un call center.Peste tot in Europa au ales FB...doar in UK a aparut acum 3 saptamani pagina .UK......Mai sunt prezenti si pe Twitter si cam atat.Daca ai o problema pe cine sa intrebi?

De-al casei
0

Hai sa vorbim pe date despre G300 Testul de compatibilitate la ICS B952!!(atentie,nu este un benchmark fara valoare reala).  https://docs.google.com/document/d/1vh26IvGBDrhAf5dnYJHw0GuhRib0_8XRTWy25fUUBzk/edit?pli=1  Google este ''incantat''.Cel de la 936 arata si mai rau,pentru cine este interesat pot sa-l postez si pe acela.

Daca Vodafone are vreun cuvant.....sa-l impuna inainte de viitoare lansari RO.

Vizitator
Postări: 1
Înregistrat: ‎23-11-2012
0

Salut! Ma poate lamuri si pe mine cineva......
De cand am trecut la ICS nu mai pot transfera aplicaţiile nou instalate pe cardu-ul SD.Stie cineva cum se procedeaza?
Multumesc!
De-al casei
0

PetreMihnea: poti sa pui un link oficial ?