Alţi producători

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Începător
Postări: 10
Înregistrat: ‎16-08-2013
0

Problema mesaje huawei g510

De joi sunt posesorul unui huawei g510 si unui abonament smart 10. Pana acum au fost toate bune si frumoase nu am asteptari prea mari de la telefon asa ca e ok.. in schimb astazi la pranz am trimis cateva mesaje iar acum de la 4 pana in prezent nu am mai reusit sa trimit niciunul.... Am incercat si vechea metoda "restart" dar nu tot nu pot sa trimit mesaje niciunui contact....

Membru VIP
Postări: 6.910
Înregistrat: ‎31-01-2012
0

Re: Problema mesaje huawei g510

[ Editat ]

Verifica sa fie corect setat centrul de mesaje. +40722004000 Centru de mesaje SMS pentru utilizatorii postpaid (abonament).

O intrebare pe langa subiect. Ti s-a cerut plata in avans/garantie,pentru achizitia telefonului cu abonamentul Smart 10?Este abonament nou sau reinnoit?

Vodafone
Începător
0

Nu mi s-a cerut nimic e abonament nou...mi-a spus doar tipa de la vdf ca o sa platesc cu cativa euro in plus in prima luna dar se scad in 6-8 luni din abonament. Si centrul este corect mi-a mers perfect toata ziua. in alt telefon pot sa trimit mesaje si am primit si niste mesaje pe care in celalalt nu le-am primit .....

Membru VIP
0

[ Editat ]

Incearca sa folosesti o alta aplicatie de trimis SMS-uri.Go SMS Pro,de exemplu.

I-auzi!  Cativa euro zici?  Pai,e mult mai bine decat 500 RON garantie.  Emoticon fericit)

Vodafone
Highlighted
Începător
0

Da mi-a spus ca nu mult peste 10 euro .. nu merge deloc este ceva din telefon nu pot sa primesc mesaje cel care imi trimite mesaj nu primeste raportul de trimitere nu stiu ce sa mai fac...chiar atat de prost sa fie cum zice toata lumea?

Membru VIP
0

Da-i o revenire la setarile din fabrica.   Daca SIM-ul pus in alt telefon este OK,la trimis.primit mesaje,inseamna ca e ceva ce-i sta in gat aplicatiei.

Vodafone
Începător
0

Am uitat sa spun i-am dat si asta si degeaba...ciudat e ca pot sa sun fara probleme..deja imi vine sa il las cainelui sa-l roada

Membru VIP
0

[ Editat ]

@diabolik23 a scris:

Nu mi s-a cerut nimic e abonament nou...mi-a spus doar tipa de la vdf ca o sa platesc cu cativa euro in plus in prima luna dar se scad in 6-8 luni din abonament. Si centrul este corect mi-a mers perfect toata ziua. in alt telefon pot sa trimit mesaje si am primit si niste mesaje pe care in celalalt nu le-am primit .....

In prima luna platesti mai mult decat 10 euro.  Adica ,intervalul de timp de la activarea numarului pana la prima data de facturare,la care se adauga plata in avans a abonamentului pe luna urmatoare.Dupa aceea ar trebui sa platesti doar 10 euro lunar(plus costuri suplimentare,daca le efectuezi)

Nu stiu in ce conditii l-ai activat,dar iti recomand sa fii sigur de aceste conditii ,ca sa eviti experiente neplacute pe viitor. Emoticon care face cu ochiul

Nu stiu,dar si eu incep sa am rezerve cu telefonul asta.Dupa doua esecuri de achizitie ,am un feeling ca asta inseamna ceva.

Vodafone
Membru VIP
Postări: 4.498
Înregistrat: ‎08-02-2012

@diabolik23 a scris:

De joi sunt posesorul unui huawei g510 si unui abonament smart 10. Pana acum au fost toate bune si frumoase nu am asteptari prea mari de la telefon asa ca e ok.. in schimb astazi la pranz am trimis cateva mesaje iar acum de la 4 pana in prezent nu am mai reusit sa trimit niciunul.... Am incercat si vechea metoda "restart" dar nu tot nu pot sa trimit mesaje niciunui contact....

Asteapta interventia unui moderaror!

Momentan nu mai freca telefonul!

Balbaiaila asta nu-si are rostul!

Sau poate cineva ce a avut un astfel de telefon si s-a confruntat cu aceeasi problema!

██████████████████████████████████████████████████████████████████

ModeratorMATEI ᵖʳᵒᶠ ᵐᵃᵗᵉ

Moderator

Moderator
Postări: 2.729
Înregistrat: ‎12-01-2012

Da, Matei, dar din moment ce pe un alt telefon poate trimite mesaje, inseamna ca la mijloc este acest Huawei G510.

diabolik23, reverifica setarile de mesaje, pentru ca asta ar putea fi singura solutie. Ai un ghid aici care se potriveste perfect si pentru dispozitivul tau. Trimite-mi, te rog, si numarul tau de telefon, pentru a ma asigura ca totul este bine. 

Multumesc,
Tudor

Vodafone