Alţi producători

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Vizitator
Postări: 1
Înregistrat: ‎17-01-2012
0

Re: Probleme cu telefonul - intreaba aici!

am o problema cu un telefon Blueberry 1100. Nu functioneaza lanterna noaptea fiind alimentata cu energie solata nemodificata. exista vreo solutie?

Începător
Postări: 23
Înregistrat: ‎16-01-2012

[ Editat ]

@1001512 a scris:

am o problema cu un telefon Blueberry 1100. Nu functioneaza lanterna noaptea fiind alimentata cu energie solata nemodificata. exista vreo solutie?

Emoticon LOLEmoticon LOLEmoticon LOL

Singura solutie pe care o vad aici este sa ii atasezi  baterie care sa stocheze energia solara, dar nu e deloc practic daca vrei sa folosesti lanterna si ziua. Sper ca esti dispus totusi sa cari bateria de masina in acelasi buzunar cu telefonul, just for fun Emoticon fericit

Vizitator

Am un LG Optimus Sol si am o problema cu tastatura lui. Mai exact, cand intorc telefonul, pe orizontala, tastatura se intoarce (cu destul de mare dificultate), insa cand incep sa scriu, un mesaj se exemplu, nu imi apare textul. Daca ma intorc apoi la mesaj si ascund tastatura, apare ceea ce am tastat totusi. Ce as putea face, incat sa vad cand tastez?

Highlighted
Începător

@camika a scris:

Am un LG Optimus Sol si am o problema cu tastatura lui. Mai exact, cand intorc telefonul, pe orizontala, tastatura se intoarce (cu destul de mare dificultate), insa cand incep sa scriu, un mesaj se exemplu, nu imi apare textul. Daca ma intorc apoi la mesaj si ascund tastatura, apare ceea ce am tastat totusi. Ce as putea face, incat sa vad cand tastez?

E posibil ca problema sa se rezolve cu o resetare generala (daca nu a aparut de la prima utilizare) sau sa fie nevoie de verificari mai amanuntite daca problema se manifesta de la achizitia telefonulu - situatie in care se poate ajunge si la trimiterea telefonului in service.

Varianta cea mai simpla insa este sa incerci sa instalezi si o alta tastatura din Market, de exemplu GO Keyboard.

Începător

@Xy a scris:

Vodafone Smart Tab beneficia de upgrade la ICS?

Desi din punct de vedere hardware tableta ar putea suporta Android 4.0 ICS, momentan numele ei nu apare pe lista de dispozitive anuntate pentru update. Totusi lista nu este finala si exista posibilitatea sa fie updatat cu o oarecare intarziere.

O solutie alternativa, care insa anuleaza garantia oferita de producator, ar fi instalarea manuala a unui ROM de Android 4.0. Deocamdata insa nici aceasta varianta nu este disponibila.

Cu toate acestea, eu personal nu vad necesara trecerea la 4.0 pe acest dispozitiv, Honeycomb-ul cu care vine tableta se misca foarte frumos, iar interfata este chiar reusita.

Vizitator
0

Am incercat si eu GO Keyboard de pe market pe un LG Optimus One si am ramas placut surprins.

Membru veteran
Postări: 528
Înregistrat: ‎12-01-2012
0

Am incercat centrele de mesaje pe care l-ai postat in format HEX si nu au functionat!! Folosesc un HTC Desire HD.

Începător

@Paul a scris:

Am incercat centrele de mesaje pe care l-ai postat in format HEX si nu au functionat!! Folosesc un HTC Desire HD.

Introducerea SMSC-ului in HEX este valabila doar pentru Nexus S, in meniul pe care il accesam formand *#*#4636#*#*.

Pentru alte telefoane se pastreaza valorile standard: +40722004000 pentru abonament si +40722006000 pentru cartela

Sfătuitor
Postări: 29

@Paul a scris:

Salut Paul,

Cristina are dreptate...varianta cu centrul de mesaje in format hexa e valabil doar pentru Nexus S...l-am testat eu pe acest model de telefon si chiar functioneaza; deci merita o steluta si de la tine Emoticon care face cu ochiul

Începător
Postări: 11
0

ca si aplicatie de management al resurselor ce recomanzi pe Android ?