Alţi producători

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Membru veteran
Postări: 528
Înregistrat: ‎12-01-2012
0

Re: Service varza

Salutare Constantin,

Ti-am trimis un mesaj privat in legatura mesajul trimis de tine. Asteptam sa revii!

Multumesc,

Paul

Începător
Postări: 26
Înregistrat: ‎17-10-2012
0

Ok merci frumos !

Am sa te anunt prin mesaj privat cind am un raspuns si sper sa fie pozitiv ca sa ma pot linisti si eu ca sincer mai am si altceva de facut !

Ne auzim !

Începător

Si uite asa dupa o lunga perioada in care mi-am tocit nervii se pare ca problema telefonului meu era de la cardul de memorie !
Am luat altul l-am schimbat si gata problema rezolvata!
Multumesc Nokia care center !
Membru veteran
Postări: 528
Înregistrat: ‎12-01-2012

Salutare Kostach,

Sa inteleg ca dupa ce ai inlocuit cardul nu ai mai avut problemele respective? Mi-ai spus ca ai inlocuit cardul, insa nu erai convins ca asta era solutia, fiind una aparent banala. Ma bucur ca pana la urma cei de la Nokia au reusit sa descopere problema si se pare ca diagnosticarea lor a fost mai precisa.

Sa ne auzim cu bine!

Multumesc,

Paul

Începător
0

Salut Paul!
Da se pare ce de vina a fost cardul de memorie, l-am inlocuit si pina acum totul functioneaza perfect!
Începător
0

Se pare ca are alta buba acum se restarteaza azi de dimineata butonam si la un moment dat s-a restartat!
Sa fie un nou inceput cu problemele mele ?
Începător
0

Salutare!
Nu speram sa mai scriu pe aici dar se pare ca al meu telefon nu ma lasa !
Problema a revenit nu mai stiu ce sa fac ma enerveaza la culme ca nu este functional si mai tare ma enerveaza ca a tinut fix pina a iesit din garantie !
Eu acum ce fac am ramas cu un abonamet pe 2 ani si fara telefon functional !
Membru de onoare
Postări: 1.205
Înregistrat: ‎17-01-2012
0

[ Editat ]

Buna Kostach

Poti trimite telefonul in service-ul autorizat Nokia, si contracost vor face o expertiza telefonului tau si in functie de situatie il vor repara.

Aici sau aici gasesti adresele centrelor de service si te poti adresa lor.

Daca perioada de garantie pentru telefon a expirat, in mod normal si perioada contractuala a abonamentului s-a incheiat, in situatia in care nu ai resemnat pentru alte servicii, alt telefon.

Perioada ta contractuala expira in data de 05.10.2014, astfel daca iti achizitionezi acum un telefon, se vor suprapune contractele si vei aveai obligativitatea pana in data de 11.01.2015, adaugandu-se doar 4 luni la perioada initiala.

Multumesc, 
Cristina

info_320x37.jpgtc_320x37.jpg

Începător
0

Salut !
Sincer am trimis de 4 ori telefonul in service si o data la nokia care center daca il mai trimit o data deja nu mai pot eu altceva nu mai am de facut decit sa stau cu el una doua in service ?
Am schimbat acumulatorul pe care am dat 150 de lei + 50 de lei curieratul catre nokia care center , daca facem un calcul simplu la cit am dat pe telefon 740 + 150 + 50 =940 de lei si rezultatul TELEFON NEFUNCTIONAL !SI abonament pe inca 2 ani !
Concluzia poti sa o tragi tu la cit de multumit sunt !!!!
Vizitator
Postări: 1
Înregistrat: ‎13-01-2013
0

Salut

ha... eu am un Nokia C5-03 si am patit la fel, ceva de genul, l-am trimis in service la bucuresti , problema o aveam cu meniul harti si cele din acea aplicatie nu s econecta la net,  dupa update de soft, prima oara, schimbat IMEI(placa de baza) a doua oara, si intr-un final mi-a schimbat cardul de memorie... ha mi-au dat altul mai mic dar barem merge acum