Alţi producători

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Vizitator
Postări: 3
Înregistrat: ‎06-10-2015
0

Telefon trimis in service " Regenersis"

Buna ziua, sunt nou pe forum, client vodafone. Vreau sa va spun ca anul trecut mi-am facut 2 abonamente de 15 euro, am cumparat si 2 telefonane, Alcatel Pop C7 undeva la 300 lei bucata, un telefon low sau midle class.

Anul acesta am trimis unul dintre telefone in service ( mergea greu, dura undeva pana la 5 -6 secunde dupa ce apasai un buton ca acesta sa mearga, cand eram sunat nu puteam sa raspund pentru ca nu se putea debloca ecranul era negru etc) undeva prin luna iunie, dupa 3-4 zile sunt sunat de cei de la Regenersis cum ca GARANTIA ESTE ANULATA ------ CONTACT CU LICHIDE-------, am spus ca nu este posibil. Am vorbit la telefon cu cei de la Regenersis, sa mi-l trimita dar doresc poze, sa imi demonstreze ca este asa cum spun ei. Telefonul l-am primit, in acceasi stare, merge si acum.... ceva mai bine, dar pozele nu au ajuns. Am sa il trimit la service catre celalalt partener, nu stiu cum se numeste mai exact firma respectiva. 

Tot anul acesta, mai exact pe data de 1.10.2015 am trimis celalalt telefon Alcatel pop c7, in service motivul: NU SE MAI APRINDE. Pe data de 1.10 am fost in magazin am facut procesul de primire- predare totul bine si frumos.

ASTAZI sunt sunat de cei de la ARSIS CAREFFOUR Sibiu, ma informeaza ca trebuie sa imi ridic telefonul, pentru ca este reparat: S-a inlocuit placa de baza, s-a schimbat si IMEI-ul telefonului.

Ajung in magazin, ma uit la telefon, ok pana acolo, ii pun cartela si cardul SD si aici SURPRIZA......... dau sa pun capacul si .........SARE UN SURUB DE PRINDERE Vede si reprezentanta Vodafone o domnisoara de vreo 22 ani cred ma sfatuieste sa pun surubelul la loc si sa il strang cu.... la recomandarea ei : O LAMA DE CUTER sau o AGRAFA, ca sa nu il mai trimit in service si ca dAca il strang nu mi se anuleaza garantia. 

NU AM FACUT ASA CEVA L-AM TRIMIS INAPOI IN SERVICE, CU UN SURUB LIPSA SI CU CELELALTE DEFORMARE LA CRUCE.  POZA ATASATA

Intrebare pentru reprezentantii VODAFONE, eu mai departe ce fac,CAND DEFECTUL CONSTATAT ESTE DIN VINA FIRMEI REGENERSIS, am sa mai stau inca 5 zile fara telefon ? Astept raspuns de la un reprezentant si sugestii de la ceilalti colegi de pe forum. 

Membru cu acte în regulă
Postări: 371
Înregistrat: ‎09-10-2012

Re: Telefon trimis in service " Regenersis"

Salut, silviutrif!

Imi pare rau pentru situatia telefonului telonului tau si ne cerem scuze pentru acest lucru. Ai solicitat colegilor din magazin un telefon de schimb pentru perioada in care telefonul tau este in service sau reducerea facturii pentru acest interval?

Multumesc,
Ana

Vizitator
0

Am solicitat dar mi-au răspuns ca sunt la clienți și nu au. Acum am un telefon de la un coleg de muncă. Doresc doar să se rezolve ceva cu telefonul meu. Aștept să îl primesc pe al meu ca să îl trimit pe al soției pentru o reexpertiza.
Vizitator
0

Trebuie să îmi sosească telefonul din service în magazin cine îmi modifica perioada de garanție. Extindere cu zilele cât telefonul a fost în service pentru prima dată și pentru a 2 oară din vină virmei regenerai?
Consultant
Postări: 254
Înregistrat: ‎30-12-2014

@silviutrif a scris:
Trebuie să îmi sosească telefonul din service în magazin cine îmi modifica perioada de garanție. Extindere cu zilele cât telefonul a fost în service pentru prima dată și pentru a 2 oară din vină virmei regenerai?

Buna,

In vederea rezolvarii acestei solicitari, te rog sa accesezi chat-ul. Apare pe orice pagina a site-ului Vodafone www.vodafone.ro, arata ca in imaginea de mai jos si vei fi preluat in cel mai scurt timp posibil.

Multumesc,

Elena