Alţi producători

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Highlighted
Vizitator
Postări: 1
Înregistrat: ‎19-08-2012
0

Update HUAWEI Ascend P6

Bună ziua, după cum se poate observa pe situl producătorului Huawei a apărut versiune KitKat B510 pentru P6. Vodafone când va lansa oficial acest update? Mulțumesc anticipat pentru răspuns

Moderator
Postări: 2.729
Înregistrat: ‎12-01-2012

Re: Update HUAWEI Ascend P6

Salut, alex_alexandru!

Acest lucru inseamna de cele mai multe ori un lucru bun pentru toti utilizatorii. Momentan nu detinem informatii despre urmatorul update pentru Huawei Ascend P6, insa atunci cand va fi disponibil, cu siguranta ca vei primi notificare pe telefon pentru a-l descarca OTA.

Tudor 

Vodafone
Vizitator
Postări: 2
Înregistrat: ‎06-02-2013

Buna ziua,

Oricum WUAWEI este foarte neserioasa.

Mult promisul update la KITKAT in Ianuarie s-a amanat in martie, apoi in Mai si pe urma in Iunie.

Acum au inceput sa vina update-uri dar s-ar putea ca terminalele blocate in Vodafone sa primeasca acest update la pastele cailor. Aici are si Vodafone partea lui de merit, trebuie sa recunoastem.

Sa ne fie invatatura de minte sa mai cumparam alta data chinezarii si blocate in vreo retea, pentru care sa ni se ceara si 10 Euro pentru deblocare dupa expirarea perioadei ce contract.

Vizitator
Postări: 4
Înregistrat: ‎23-04-2013
0

Buna ziua,

De ce nu pot instala versiunea Huawei Ascend P6: Android 4.4, Emotion_UI 2.3, V100R001C00B510 Northeast_Europe_Channel    pe telefonul cumparat de la vodafone - Huawei P6?

In 2 randuri am discutat la relatii clienti cu reprezentantii vdf care mi-au spus ca merge sa instalez updetul de mai sus.

Daca nu avem posibilitatea sa instalam acest update din cauza unor restrictii din partea vdf., va rog sa luati legatura cu Huawei si impreuna sa rezolvati aceasta problema pentru ca e interes comun.

In cazul in care mai dureaza pana ce se va da drumul la update, va rog sa ne deblocati versiunea de mai sus pentru a putea fi instalata si pe telefoanele cumparate de la vdf.

Cu stima,

Client Vodafone

Moderator
Postări: 2.729
Înregistrat: ‎12-01-2012
0

[ Editat ]

Salut, caminamarian!

Update-ul mentionat de tine mai sus este versiunea de Open Market, care nu se poate instala pe un terminal customizat Vodafone. In site-ul official se specifica faptul ca aceea este versiunea fara operator: http://www.huaweidevice.ro/smartphone/all-smartphone/huawei-ascend-p6

Huawei Ascend P6: Android 4.4, Emotion_UI 2.3, V100R001C00B510 Northeast_Europe_Channel

Descarca aceasta versiune a sistemului de operare:

Versiune Soft: B510

Operator: fara operator

Versiune Android: 4.4

Versiune Emotion U.I: 2.3

2014-06-12923,9 MB

Ultimul update aprobat recent pentru Huawei Ascend P6 este pentru Jellybean 4.3. Update-ul 4.4 KitKat este in curs de testare si aprobare si urmeaza sa fie disponibil in aceasta vara.

Multumesc,
Tudor

Vodafone
Vizitator
Postări: 4
Înregistrat: ‎23-04-2013
0

Salut,

Am incercat si tot nu merge, e la fel ca updateul precizat de mine.

Cu stima, 

Dan

Vizitator
Postări: 2
Înregistrat: ‎06-02-2013
0

Buna ziua,

Daca exista Jellybean pentru P6, noi de ce nu l-am primit?

Pe site-ul Huawei.com apare doar un kernel de Jellybean 4.3 pentru dezvoltatori, nicidecum unn firmware complect.

Eu stiam ca P6 a fost sarit de la 4.3 si a primit direct 4.4, bineinteles doar cei care nu au avut proasta inspuratie sa cumpere un terminal "personalizat" (a se citi blocat in vreo retea).

Oricum sunt destul de neseriosi, dar mai neserios este service-ul la CORDON ELECTRONICS, care repara intr-o parte si strica in alta parte.

.

Vizitator
Postări: 1
Înregistrat: ‎15-02-2013
0

[ Editat ]

In aceasta vara... Iulie, August ?
Eu am achizitionat telefonul prin luna Martie de la Vodafone si am versiunea B610, 4.2.2.
Pot face si eu acel update la B510 sau este indicat sa mai astept ~ o luna - 2 ?

Si am o problema.

Ieri cand am conectat telefonul printr-un prelungitor usb au disparut aplicatiile instalate pe card si nu au mai aparut de atunci. Altadata reapareau, acum nu. Am demontat din telefon cardul, l-am remontat, am oprit telefonul, l-am scos, l-am bagat, am incercat toate variantele si aplicatiile de pe card tot nu apar, chiar daca cardul il vede in telefon si scrie ca e ocupat "x" din total memorie.
Ce pot face ? resetare ?

Vizitator
Postări: 6
Înregistrat: ‎03-04-2013
0

Ce update 4.3 este aprobat?

Eu am acum de exemplu P6-U06V100R001C00B610, Android Version 4.2.2 si nu apare nici un update.

Eu stiam ca Huawei nu a facut update la 4.3 pentru P6, a sarit de la 4.2 la 4.4.

Inteleg ca un nou release trebuie testat de Vodafone, dar se poate da totusi un termen mai exact decat "In aceasta vara"? Vara are totusi 3 luni.

Multumesc,

Cristi

Vizitator
Postări: 3
Înregistrat: ‎04-07-2014

Domnilor de la Vodafone, mai aveti vreo veste in ceea ce priveste update-ul telefoanelor Huawei Ascend P6 achizitionate din reteaua Vodafone la versiunea KitKat ??Dupa cum ati vazut pentru telefoanele cumparate la liber a aparut deja de o luna .In speranta ca suportul pentru clientii Vodafone este unul profesionist astept cu interes un raspuns detaliat din partea dumneavoastra.
Multumesc anticipat.