Alţi producători

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Vizitator
Postări: 6
Înregistrat: ‎03-04-2013
0

Re: Update HUAWEI Ascend P6

Buna ziua,

Nu pot sa fiu decat dezamagit vazand ca timp de mai bine de doua saptamani nici un angajat Vodafone nu a dat nici un fel de raspuns la toate intrebarile ridicate aici pe forum.

Acest lucru, consider eu, tine de respectul fata de clienti.

Daca injuram pe forum sunt convins ca in maxim o zi disparea postarea si eram probabil si cu contul de forum sters.

Si totusi, voi mai adauga o intrebare la lista:

Domnilor/doamnelor... de la Vodafone... ne puteti spune unde putem adresa astfel de intrebari legate de terminale, si sa primim si un raspuns (competent) la ele?

Ma gandeam ca un forum intretinut de Vodafone este locul potrivit, dar poate m-am inselat.

Este simplu, toata lumea de aici asteapta acest update.

Cred ca toti ar apreacia un status al lui macar o data pe saptamana. Chiar este asa de greu?

Sper ca macar acum un angajat Vodafone isi va face timp sa ne raspunda la intrebari.

O zi placuta,

Cristi

Membru de onoare
Postări: 1.125
Înregistrat: ‎29-10-2012
0

[ Editat ]

Salut, Cristi!

Asa cum a mentionat Tudor, update-ul 4.4 KitKat se afla in curs de testare si aprobare. Nu este comunicata o data exacta in ceea ce priveste disponibilitatea actualizarii, motiv pentru care nu avem posibilitatea sa oferim mai multe detalii in acest sens.

In situatia in care vom avea noutati, vom reveni aici.

Multumim pentru intelegere!

Roxana

Vizitator
Postări: 3
Înregistrat: ‎04-07-2014
0

Ati terminat de testat?? Sa aprobat update? Dati-ne si noua o veste buna totusi a trecut o luna jumate de cand a fost lansat update pentru Europa  (doua versiuni B510 si B511) .

Moderator
Postări: 2.729
Înregistrat: ‎12-01-2012
0

Salut, cgrasu!

Asa cum s-a mentionat si in trecut, nu dispunem ca si echipa de moderatori de informatii pe care sa le facem public in avans. Insa odata ce totul este in regula si softul disponibil, vei primi notificatie din meniul de setari al telefonului tau. Ramai aproape!

Tudor

Vodafone
Vizitator
Postări: 2
Înregistrat: ‎28-01-2012
0

suntem in luna a 8 si nimic,nici un update........................... multumesc vodafone,
Vizitator
0

Softul e testat de cei de la Huawei inainte de release.

A fost in testare pentru utilizatorii din China inainte de a face release in toata lumea.

Pentru testare au si intarziat cei de la Huawei cu update-ul.

Acum, Vodafone spune ca testeaza... ce testati fratilor???

Mai bine spus... presupun ca testati stabilitatea soft-ului cu codarea pe Vodafone, pentru ca noi sa nu avem un telefon liber de retea dupa update. Perfect de acord... dar la cati bani incasati nu e o echipa care sa fie in stare sa faca treaba asta in 2 luni?

Din respect pentru clientii Vodafone, mi se pare de bun simt sa se dea o data macar aproximativa la care va fi disponibil acest update.

Ajung la concluzia ca acest telefon cumparat la liber era o alegere mult mai buna.

Nu va dadeam 30 de euro pe luna, va dadeam 5-6 si aveam si update-uri la timp.

Am sa am grija sa amintesc acest lucru peste 1 an si 2-3 luni cand ma sunati pentru o oferta noua de abonament.

Oricum ca si client de abonament nu ma mai prindeti in veci.

O zi placuta,

Cristi

Membru VIP
Postări: 6.910
Înregistrat: ‎31-01-2012
0

Salut,

De curiozitate,ai verificat un SIM de la alt operator in telefonul tau? Sa te convingi daca este liber de retea,ori nu.  Emoticon care face cu ochiul

Vodafone
Vizitator
0

Salut Ionut,

Indica-mi, te rog, de unde din mesajul meu reiese ca nu imi convine ca telefonul este (sau nu) blocat in Vodafone?

Nu aceasta este frustrarea mea (desi nu e 100% corect, dar acesta este cu totul si cu totul alt subiect).

Ma deranjeaza faptul ca, desi au trecut 2 luni de la lansare, Vodafone nu a binevoit sa dea drumul la update.

Ca si motiv ei spun ca... se testeaza.

Ce sa testezi (2 luni) la un soft care a fost deja testat de producator? Si daca testezi, chiar nu stii cand termini?

Eu lucrez in testare si lucrez pe anumite termene limita.

Imi vine greu sa cred ca Vodafone a lasat niste oameni si li s-a spus ceva de genul "Testati voi acolo si cand terminati ne anuntati si pe noi".

Sunt convins ca exista o data bine stabilita la care aceste teste ar trebui sa fie terminate.

De aceea nu inteleg de ce nu se poate spune, macar estimativ, cand va fi lansat update-ul si pentru cei cu telefoane achizitionate de la Vodafone.

O zi placuta,

Cristi

Vizitator
Postări: 2
Înregistrat: ‎27-08-2014
0

Inca nicio veste pentru update la kitkat?
Membru de onoare
Postări: 1.125
Înregistrat: ‎29-10-2012
0

[ Editat ]

Salut, gabisan!

Raspunsul oferit aici de catre colegul meu este valabil si in situatia de fata:

Tudor wrote:

Asa cum s-a mentionat si in trecut, nu dispunem ca si echipa de moderatori de informatii pe care sa le facem public in avans. Insa odata ce totul este in regula si softul disponibil, vei primi notificatie din meniul de setari al telefonului tau. Ramai aproape!

Multumesc.

Roxana