Alţi producători

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Nou venit
Postări: 1
Înregistrat: ‎31-08-2014
0

Re: Update HUAWEI Ascend P6

Buna ziua,

Avand in vedere faptul ca astazi este ultima zi de vara si raspunsul unuia dintre angajatii Vodafone dat chiar aici pe forum conform caruia update-ul urma sa se faca pana la sfarsitul verii ,nu pot decat sa afirm inca o data ca regret enorm reinnoirea abonamentului cu aceasta companie care nu face nimic altceva decat sa induca in eroare clientii . 

In ceea ce priveste incapacitatea totala a companiei de a face teste pe un produs deja testat de catre furnizor doar pentru a introduce cateva elemente personalizate nu cred ca mai e cazul sa discutam, e evident ca va bateti joc de toti clientii pe care i-ati prostit sa cumpere telefoane de la voi. 

Rusine Vodafone !

Membru de onoare
Postări: 803
Înregistrat: ‎03-04-2012

Salut, Stefan8908!

Am adresat aceasta situatie departamentului implicat, iar raspunsul primit a fost urmatorul:

Update-ul initial a fost respins, pentru ca nu rezolva o serie de probleme semnalate in update-ul trecut. Se va elibera unul nou, pentru care vei fi notificat atunci cand va fi disponibil pentru telefonul tau.
Multumesc,
Adrian
Vizitator
Postări: 2
Înregistrat: ‎27-08-2014
0

Eu unul m-am saturat sa astept un update pentru un soft care functioneaza fara probleme pe device-ul asta, asa ca l-am facut singur.

nu stiu daca e nevoie de toti pasii, dar: 

root, unlock,

update local la B132 (http://huaweinews.com/2014/03/ascend-p6-b132-firmware/)

si apoi face singur update-ul online la B512 (http://huaweinews.com/2014/08/ascend-p6-b512/)

Vizitator
Înregistrat: ‎31-08-2012

Asa am facut si eu si imi ruleaza un frumos Android KitKat pe P6-le meu. Oricum, e ultimul abonament pe care il voi mai detine la Vodafone. Au cea mai proasta acoperire 3G, cel mai prost semnal (unde companiile concurente au semnal maxim, Vodafone nu exista), nu stiu sa rezolve probleme decat prin raspunsuri ca telefonul meu e de vina samd ... 

Vizitator
Postări: 4
Înregistrat: ‎23-04-2013
0

Ceea ce se intampla nu e normal. Cred ca noi ca si clienti Vodafone avem dreptul la mai multe informatii si la consiliere tehnica in cazul in care Vodafone nu este capabil sa asigure un update care este scos pe piata de cateva luni. Domnilor de la Vodafone ce se intamola vreti sa scapati de noi???
Vizitator
Postări: 6
Înregistrat: ‎03-04-2013
0

Buna ziua,

Nu se face nici un update, nu suntem informati de stadiul in care sunt discutiile cu Huawei, nu stim daca si cand vom primi update-ul.

Tot ce stim este ca "vom fi notificati pe telefon cand exista update", lucru repetat la nesfarsit de moderatorii forumului.

Chiar este asa de greu ca un moderator sa posteze saptamanal statusul?

Sau ar fi prea penibil, pentru ca ar fi acelasi in mod repetat... "Se lucreaza"... cu tot cu ghilimele.

Consider ca este bataie de joc din partea Vodafone fata de clienti.

Intrebarea este daca in cazul in care ii fac update manual, se pierde garantia sau nu?

Cristi

Membru de onoare
Postări: 1.125
Înregistrat: ‎29-10-2012
0

[ Editat ]

Salutare!

Un termen estimat pentru disponibilitatea update-ului in cauza este de doua saptamani, in situatia in care totul decurge normal. Veti primi notificare de actualizare pe telefon la momentul respectiv.

Multumesc,

Roxana

Vizitator
Postări: 4
Înregistrat: ‎23-04-2013
0

Buna ziua,
Sper ca vodafone sa se tina de cuvant si in data de 14.10.2014 sa asigure updete-ul.
Multumesc,
Marian
Vizitator
Înregistrat: ‎23-09-2013
0

Buna ziua,

Astazi 14-10-2014 expira termenul de 2 saptamini anuntat in ultimul post al moderatorului! Din punctul meu de vedere, compania VODAFONE mi-a inselat in totalitate asteptarile! Chiar daca in acest circuit sunt implicati si reprezentantii HUAWEI, intreaga resposabilitate apartine VODAFONE. Sunt absolut convins ca nici in urmatoarea perioada update-ul nu va fi disponibil, cu toate ca acesta este accesibil inca din februarie! Tin sa multumesc moderatorilor care si-au exprimat cel putin un punct de vedere sau au postat un raspuns pe aceasta tema!

PS. Salutari posesorilor de HUAWEI P6. Stiu ca nu multi se incumeta sa comenteze dar aceste post-uri sunt citite de mult mai multi decit cei care scriu.

Va doresc toate cele bune.

Membru de onoare
Postări: 1.125
Înregistrat: ‎29-10-2012
0

[ Editat ]

Salutare!

Termenul pe care l-am oferit in postarea anterioara este unul estimativ, nu unul exact. Asa cum am mai mentionat si in alte discutii legate de update-uri, nu detinem informatii exacte in ceea ce priveste eliberarea acestora. De indata ce totul va fi in regula si update-ul va fi disponibil, se va primi notificare pe telefon. Alte detalii in acest sens nu avem posibilitatea de a oferi.

Multumesc,
Roxana