Alţi producători

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Colaborator debutant
Postări: 45
Înregistrat: ‎09-07-2012
0

Update Huawei p8 lite

Buna ziua , 

Exista o data aproximativa pentru iesirea actualizari OTA  pentru P8 lite  la 6.0 ?

Multumesc!

Highlighted
Membru cu acte în regulă
Postări: 371
Înregistrat: ‎09-10-2012

Re: Update Huawei p8 lite

Buna, ionel91!

De regula, nu ni se ofera astfel de informatii, pentru ca oricand pot aparea intarzieri in punerea la dispozitie a update-ului OTA.
Ca intotdeauna, daca ai notificarile pentru update de sistem active, vei primi o instiintare in momentul in care noua versiune de Android va fi disponibila pentru telefonul tau.

Poti incerca eventual sa faci actualizarea de pe site-ul celor de la Huawei folosind un card SD, firmware-ul este disponibil aici http://consumer.huawei.com/ro/support/downloads/index.htm si este versiunea Huawei P8 Lite Firmware (ALE-L21, Andriod 6.0, EMUI 4.0, C432B565, CEE&Nordic European, Channel-Others, Single) . Dupa ce descarci update-ul pe cardul SD si il dezarhivezi, mergi in Setari-Actualizator-Meniu-Actualizare dupa local.

Multumesc,
Ana

Vizitator
Postări: 1
Înregistrat: ‎22-07-2016
0

Si in acest caz nu se pierde garanția? Așa îmi zisese cineva de la un Vodafone shop, ca nu prea ai voie să intervii asupra softului chiar dacă update-ul e luat de pe pe site-ul producătorului.
Membru cu acte în regulă
0

Nu, nu pierzi garantia in acest caz.

Multumesc,
Ana

Vizitator
Postări: 7
Înregistrat: ‎24-01-2012
0

@ Ana-M, am facut fix ceea ce ai zis tu in mesajul de mai sus, surpriza cica telefonul meu nu e compatbil cu softul celor de la huawei.

Membru cu acte în regulă
0

Este posibil ca in functie de versiunea de soft pe care o ai, sa nu poti face actualizare folosind firmware-ul de pe site. In acest caz este necesar sa astepti update-ul de la noi.

Multumesc,
Ana

Vizitator
Postări: 5
Înregistrat: ‎30-11-2012
0

Buna seara, aseara mi-a aparut ca exista o noua actualizare de firmware, versiunea B589 adica android 6.Telefonul a fost achizionat la prelungire in aprilie 2016.Deci noul firmware exista pentru cei care au luat de la vodafone acest telefon.

Vizitator
Postări: 7
Înregistrat: ‎24-01-2012
0

Salutare

Asteptam asteptam dar cat sa mai asteptam? Pe bune, cat sa astepti dupa un update? in afara faptului ca difera softul un pic ca puneti voi aplicatiile voastre si sa faceti bootloaderul cu vodafone? Ce e asa greu. Cred ca nu sunt singurul care vrea sa beneficieze de capacitatea noului sistem de operare al telefonului, stiti ce e cel mai nasol? ca ceilalti operatori deja au dat drumul la update de ceva vreme. La Vodafone se cam doarme pe partea asta de update-uri. Sper ca nu am fost prea dur.

O zi buna.

Vizitator
Postări: 5
Înregistrat: ‎30-11-2012

Telefonul merge foarte bine in urma actualizării prin OTA la android 6.Multumesc vodafone pentru acest update.
Nou venit
Postări: 1
Înregistrat: ‎15-11-2016
0

[ Editat ]

Buna ziua.

Am facut update de pe site pe card....totul a decurs normal, dar acum nu se mai conecteaza la reteaua wi-fi. o detecteaza, o salveaza dar nu se conecteaza. spune imposibil de conectat. am facut si resetare la setarile din fabrica si degeaba.

In plus, dupa numar model ALE-21, la numar versiune mi-a aparut BalongC52B311. Ce s-a intamplat?