Alţi producători

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Membru de onoare
Postări: 1.205
Înregistrat: ‎17-01-2012
0

Re: decodare Nokia Lumia 520

Buna alecsandrubogda

Trimite-mi, te rog, un mesaj privat care sa contina codul IMEI al telefonului achizitionat pentru a verifica informatiile urmand sa revin cu un raspuns.

Multumesc, 
Cristina

info_320x37.jpgtc_320x37.jpg

Vizitator
Postări: 2
Înregistrat: ‎18-09-2013
0

poti sa-mi spui si mie te rog cat ma costa decodarea la un lumia 520, l-am luat de la orange si am nevoie de el pe vodafone

Membru VIP
Postări: 6.910
Înregistrat: ‎31-01-2012

Salut!

Vodafone se ocupa numai de decodarea telefoanelor comercializate prin magazinele proprii si partenere.

In cazul tau,procedural vorbind,trebuie sa iei legatura cu operatorul care a comercializat telefonul(Orange),pentru a te ajuta cu decodarea.

Totusi,mai intai ,verifica(asta daca nu cumva ai facut-o) daca telefonul e liber de retea.

Ionut

Vodafone
Vizitator
Înregistrat: ‎18-09-2013
0

[ Editat ]

pai ***** aia de la orange imi cer 100 euro, pt ca sunt sub contract, iar telefonul costa 125euro la liber, eu am nevoie pe vodafone, chiar daca cei de la vodafone mi-l resofteaza cu softul lor si ramane blocat in vodafone

Highlighted
Membru de onoare
Postări: 1.205
Înregistrat: ‎17-01-2012

Buna lucian_tuduce

Am editat postarea ta, am rugamintea ca pe viitor sa folosesti un limbaj adecvat Emoticon care face cu ochiul.

Asa cum spunea si Ionuţ, deblocarea terminalului se poate face doar de catre operatorul care a comercializat telefonul, astfel astepti pana se incheie perioada contractuala pentru abonamentul incheiat la Orange sau platesti taxa pentru deblocare.

Multumesc, 
Cristina

info_320x37.jpgtc_320x37.jpg

Vizitator
Înregistrat: ‎29-10-2013
0

decodare Nokia Lumia 520/vodafone uk

Buna ziua,

Am achizitinat un nokia lumia 520 de la vodafone uk(am si cartela/abonament la dvs in ro) iar intrebarea este daca este posibil sa il pot folosi in retea vodafone ro fara plati suplimentare legate de decodare?

Multumesc.

Membru VIP
0

Re: decodare Nokia Lumia 520/vodafone uk

[ Editat ]

Salutare si bine ai venit pe forum.

Daca ai testat un SIM -ul de Vodafone Romania si nu il primeste,inseamna ca este blocat.  Vodafone Romania nu te poate ajuta cu deblocarea,caci se ocupa  NUMAI cu deblocarea telefoanelor vandute prin magazinele proprii si partenere.

Trebuie sa iei legatura cu operatorul care l-a comercializat ,in vederea decodarii.

Vodafone
Vizitator
Înregistrat: ‎29-10-2013
0

Salut Ionut,

Multumesc frumos pentru raspunsul promt.

O zi buna !

Mihai

Membru VIP
0

Cu placere!  Emoticon fericit

O zi buna si tie!

Vodafone
Vizitator
Postări: 3
Înregistrat: ‎19-10-2012
0

Buna seara

Am luat de curand la reinoirea abonamentului personal un tel lumia 520 .

Vreau sa-l dau fetei  sa-l foloseasca dar la ea am cartela  de cosmote.

Cum as putea sa-l rezolv?

O seara placuta