Alte servicii

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Membru de bază
Postări: 195
Înregistrat: ‎31-03-2012
0
Soluţie acceptată

Achizitii aplicatii Google Play

[ Editat ]

Buna ziua 

Stire cineva daca Vodafone  are in portofoliul de servicii achizitionarea de aplicatii de pe Google Play PRIN FACTURARE  LA OPERATOR ?? Si daca da ,care  e limita de achizitionare per factura..?

Multumesc  

VODAFONE SEMPER FIDELIS !
Membru VIP
Postări: 6.910
Înregistrat: ‎31-01-2012

Re: Achizitii aplicatii Google Play

Salut caliopi.

Vodafone nu a implementat un astfel de serviciu,pentru achizitia de aplicatii din Google Play cu plata la factura.

Exista pe forum un topic dedicat acestui subiect,unde ex-moderatoarea Valentina a dat raspunsul:"Aplicaţiile contra cost pot fi platite exclusiv prin intermediul sistemului de plata propriu al Google. Contul trebuie creat separat şi acceptă doar cărţi de credit ca modalitate de plată."

Ionut

Vodafone
Membru de bază
Postări: 195
Înregistrat: ‎31-03-2012
0

Scuze,Ionut

-N-am stiut de existenta acestui topic..Eu unul am card de credit insa nu ma tenteaza sa-l folosesc decat pe site-uri despre care am informatii ca sunt  sigure..Asa ca-mi platesc online cu el doar factura V.F si Digi ...  Emoticon foarte fericit

-In plus ,dand tag-uri pe google ,am gasit pe alt site raspunsul unui moderator de aici [in 2012] care evoca ,ca parere personala , situatia ca Vodafone sa aiba in vedere acest lucru ,in urma unor propuneri facute...Eu unul m-as bucura ca lucrurile sa evolueze in acest sens..

VODAFONE SEMPER FIDELIS !
Highlighted
Membru VIP
Postări: 6.910
Înregistrat: ‎31-01-2012
0

[ Editat ]

Salut caliopi!

Total de acord! Ramane sa vedem cand va fi disponibil serviciul la Vodafone.

Aplicatiile din Nokia Store se pot achizitiona cu plata pe factura.

"Dacă eşti abonat sau utilizator al Cartelei Vodafone, acum poți cumpăra aplicații din Nokia Ovi Store fără a mai utiliza cardul de credit. După cumpărare, valoarea acestora va apărea pe factura ta Vodafone sau va fi scăzută din creditul tău de pe Cartelă.

Pentru a cumpăra o aplicaţie pentru telefonul tău conectează-te la Internet și deschide magazinul de aplicații, apoi:

1. Alege aplicaţia dorită şi selecteză „Cumpărare”.
  2. Creează-ţi cont şi autentifică-te (dacă nu ești deja autentificat).
  3. Selectează opțiunea de plată prin Vodafone.

Aplicaţia cumpărată va fi descărcată automat în telefonul tău, iar tu vei primi un SMS şi un email ce vor confirma plata.

Vezi telefoanele Nokia disponibile în ofertă."

sursa - tab Aplicatii

Ionut

Vodafone