Alte servicii

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Highlighted
Începător
Postări: 20
Înregistrat: ‎20-03-2013
0
Soluţie acceptată

Activare MicroSIM

Buna dimineata,

Odata cu noul telefon am primit in colet si un microsim. Acum am un telefon ce foloseste minisim. Am primit informatia de la relatii clienti ca activarea microsimului se poate face sunand la relatii clienti.

As avea doua nelamuriri:

- ca sa activez cartela microsim o sa sun de pe telefonul cu minisim: in cat timp se activeaza microsimul?

- in caz de nevoie, voi putea folosi microsim in telefon ce accepta minisim folosindu-ma de partea ce ramane in cartela noua ce include microsimul sau trebuie sa cumpar un alt adaptor microsim - minisim?

Va multumesc mult pentru ajutor.

Membru VIP
Postări: 6.910
Înregistrat: ‎31-01-2012

Re: Activare MicroSIM

[ Editat ]

Daca ai primit pachetul,trebui sa fii primit si un email "Detalii activare SIM card Vodafone"

Dai link pe Pagina acticare sim,iar procedura este foarte simpla.

Am activat in felul acesta 2numere,iar ,astazi,odata cu sosirea pachetului voi efectua si pentru al treilea. Ultimul numar a durat 3 minute pana sa fie activat SIM-ul.

Desigur,pentru activare poti solicita ajutorul unui moderator sau sa apelezi *222.

2 Poti utiliza "partea ce ramane",fara a fi nevoie de adaptor.  Emoticon fericit

Eu nu am utilizat personal minisim,dar la efectuarea unor teste 4G in AFI Palace,in telefonul  care avea slot minisim,am pus doar "partea ce ramane"

Vodafone
Începător
Postări: 20
Înregistrat: ‎20-03-2013
0

Salut Ionut si multumesc mult pentru informatii si promptitudine.
Din pacate, eu nu am primit si un email de activare a microsimului.
La mine inlocuiesc telefonul si simul pe acelasi abonament vechi si poate de aceea nu am primit emailul.
O sa sun la *222 ca sa activez microsimul.
Toate cele bune!
Membru VIP
Postări: 6.910
Înregistrat: ‎31-01-2012
0

[ Editat ]

Cu placere!  Emoticon fericit

Asta da.Am crezut ca e vorba de un abonament nou.

O zi buna si tie.

Vodafone
Nou venit
Postări: 1
Înregistrat: ‎10-10-2018
0

imi puteti activa voi simul?

Moderator
Postări: 18
Înregistrat: ‎24-06-2016
0

Salutare!

Pentru situatia de acum, iti recomandam sa ne lasi un email pe adresa socialmedia_ro@vodafone.com cu numarul tau, cat mai multe detalii si numele tau de pe Facebook ca subiect. Iti vom raspunde in cel mai scurt timp posibil.