Alte servicii

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Nou venit
Postări: 1
Înregistrat: ‎27-02-2017
0

Ajutor! Cred ca cineva imi foloseste numarul pentru a afectua apeluri!

[ Editat ]

Buna dragilor, de cateva luni incoace ( noiembrie ) pana in ziua de astazi primesc apeluri sau mesaje pe whatsapp de la diferite persoane din Italia precum ca eu personal i-as fi sunat in ziua aceea, sau la un minut dupa apelul sau mesajul lor.

Tin sa mentionez ca nici macar nu aveam credit sa mai sun pe cineva... mai ales in Italia unde nu am pe nimeni cunoscut care sa locuiasca acolo. Chestie e ca cineva imi foloseste numarul ilegal bineinteles si apeleaza oameni pentru un scop anume, eu nu-mi pot schimba numarul pentru ca il am de multi ani ( sunt pe cartela ). Am sunat la Vodafone si am vorbit cu mai multi operatori care nu ma pot ajuta sub nicio forma..Chiar intr-o zi m-a contactat o femeie din italia sa-mi spuna ca am sunat-o si mi-a facut screenshoot la apel, tin sa mentionez ca absolut toate persoanele care m-au sunat NU vorbesc absolut nicio limba in afara de ITALIANA... am incercat engleza, nu a mers.. am incercat franceza.. nici atat.. poate romana? n-ai sa vezi. Ma gandes cata lume o suna acel individ care imi foloseste numarul zilnic?? ca doar nu toti isi pot permite sa ma sune pe mine tocmai in Romania... Repet. Nu am avut si nu am pe nimeni in Italia prieten/ruda sau asa mai departe.. Ce pot face in acest caz? Sa ma duc la politie ? Stim cu totii cum decurg lucrurile in Romania..Multumesc.

Vizitator
Postări: 3
Înregistrat: ‎17-04-2017
0

Re: Ajutor! Cred ca cineva imi foloseste numarul pentru a afectua apeluri!

Stiu ca nu trebuie sa NU raspunzi la acele mesaje  sa NU dai telefon inapoi ,la nr. Italia; blocheaza nr.sa nu mai primesti apeluri si mesaje si poate se intampla ceva; nu cred ca cineva iti foloseste nr. daca nu ai credit.