Alte servicii

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Highlighted
Vizitator
Postări: 3
Înregistrat: ‎28-11-2018
0
Soluţie acceptată

Am un site la mydomain si de cateva zile nu merge

[ Editat ]

Buna ziua, am un site gazduit de mydomain si am observat ca de cateva zile nu merge.

Sunt cu factura platita la zi. puteti sa imi spuneti ce se intampla?

Este o problema generala sau numai site-ul meu are problema asta?

Pot intra prin ftp sa incarc fisiere, insa iconitele documenteleor html sunt albe, ca si cum ar fi inactive, iar site-ul nu se vede nici de pe desktop, nici de pe mobil. Mesajul este: This site can’t be reached, server IP address could not be found.

As dori sa va dau adresa site-ului in privat, pt ca este un site personal, nu comercial. 

Mentionez ca numarul meu de telefon nu este conectat la site si ca nu stiu daca mai exista vreo casuta de email atasata la site, deoarece nu le-am folosit si cred ca mi-au fost sterse, deci nu pot lua legatura cu dvs. decat in forum sau trebuie sa vin la sediul de la Politehnica. 

Sper sa putem rezolva aici problema. 

Multumesc anticipat.

Moderator
Postări: 616
Înregistrat: ‎26-04-2017
0

Re: Am un site la mydomain si de cateva zile nu merge

Buna,

Dorim sa verificam si noi aceasta situatie. Pentru a putea face aceasta, avem rugamintea sa iei legatura cu noi. Poti face aceasta fie apeland la *222, fie completand formularul de suport de aici: https://www.vodafone.ro/personal/asistenta/contact/index.htm

Madalina
Vizitator
0

Multumesc frumos! Am trimis un email cu numele site-ului, numele meu real si CNP-ul, ca sa ma gasiti mai usor, plus detaliile pe care vi le-am dat si aici in legatura cu eroarea care apare. 

Astept raspuns. 

Sper sa colaboram in continuare. 

Sunt clientul dvs. din 2006, iar serviciul mydomain a fost absolut ireprosabil pana in acest moment. 

Cu stima, 

jlrona

Vizitator
0

Va multumesc Vodafone! Sunteti cei mai buni! 

Asa cum ma asteptam, problema nu era de la dvs., ci de la RoTLD. 

Site-ul meu este vechi (pe vremea aceea domeniile se inregistrau "pe viata" si nu se cerea nicio taxa suplimentara).

Acum politica s-a schimbat, trebuie platita o taxa anuala la RoTLD, iar eu nu stiam acest lucru. 

Colegii dvs. m-au luminat. 

Astazi am platit taxa anuala si sa speram ca il deblocheaza. 

Va multumesc foarte mult pentru suport si profesionalism

si va rog sa ma iertati ca, din nestiinta, v-am deranjat pe dvs. 

Cu stima, 

jlrona

Moderator
Postări: 616
Înregistrat: ‎26-04-2017
0

Nu face nimic. Oricand cu mult drag! Iti multumim si noi!

O zi cat mai frumoasa!
Madalina