Alte servicii

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Începător
Postări: 20
Înregistrat: ‎24-01-2012
0

Busola Vodafone

* discutii despre Busola Vodafone si canalele aferente.

Începător
Postări: 14
0

Re: Busola Vodafone

Nu mai are update de citiva ani Emoticon fericit) .

Începător
0

canalul 050 functioneaza Emoticon fericit 

Sfătuitor
Postări: 41
Înregistrat: ‎25-01-2012
0

Canalul 050 funtioneaza obligatoriu, pentru ca el asigura Cell-InFo Display în standby - adica afisarea locatiei !

Oficial ar mai fi trebuit sa mearga si 111 (Bull's Eye Marketing) si 200 (Raiffeisen) însa se pare ca a ramas doar pe hârtie. Pe vremuri oficial mai existau si canalele 100 (McDonald's) si 222 (Mobifon)... plus un canal 387 pe care se pare ca se difuzau tot felul de chestii...

For fun, iata cam ce se difuza pe Cell-Broadcast la început de tot, în primavara 2004 :

Canal 387
Intre 09:00 - 11:00

La Nerva Traian: aici s-a "nascut" acest serviciu. si tot de aici iese la lumina pentru prima data in Romania!
La Piata Charles de Gaule: tu faci viitorul! in noul nostru sediu viitorul va fi asa cum il vrem!
La Piata Presei Libere: locul in care voi veti scrie numai lucruri frumoase despre noi!

Canal 100
Intre 10:00 - 20:00

In 48 locatii McDonald's din toata tara: Scazi din start 20,000 lei la orice McMeniu! Numai la McDonald's!

Canal 200
Intre 09:00 - 15:00

Piata Victoriei: Banii atrag bani. De doua ori mai multi. Pentru detalii, vino la Raiffeisen Bank!

Începător
0

Interesant :-)
Poate vor functiona si celelalte canale.
Vizitator
Postări: 1
Înregistrat: ‎24-09-2012
0

Busola Vodafone functioneaza pentru Samsung B7722i? Am facut toate setarile pe care le-am considerat necesare, insa tot nu functioneaza

Membru de onoare
Postări: 1.205
Înregistrat: ‎17-01-2012

@ervin8571 a scris:

Busola Vodafone functioneaza pentru Samsung B7722i? Am facut toate setarile pe care le-am considerat necesare, insa tot nu functioneaza

Buna @ervin8571

Pentru asistenta privind configurarea busolei pentru modelul tau de telefon, te rog sa apelezi la *222 ramura 1 5 si vei fi ajutat.

Multumesc, 
Cristina

info_320x37.jpgtc_320x37.jpg

Highlighted
Membru cu acte în regulă
Postări: 325
Înregistrat: ‎09-02-2012
0

Dragi moderatori,

Transmiteți colegilor care se ocupă de configurarea Busolei Vodafone pe LAC 11163 că pe stația aflată în comuna Șendreni județul Galați, la CB-ul celulei cu id-ul nr. 28652 (care emite pe canalul 24) există o greșeală: scrie „GROPENI” (probabil în loc de „SENDRENI-VADENI”). 

În Șendreni nu sunt nume de străzi, ca să se numească cumva vreo stradă „Gropeni”. În municipiul Galați nu există Strada Gropeni (această celulă nu emite spre municipiul Galați). În comuna Vădeni județul Brăila spre care emite această celulă nu există Strada Gropeni.

Gropeniul este o comună în județul Brăila aflată la aprox. 37 km distanță de Șendreni în linie dreaptă.

În rest felicitări pentru cei ce au configurat Busola în județele Brăila,Tulcea și puțin din Galați: nicăieri în țară nu am găsit o Busolă mai exactă!    

Membru de onoare
Postări: 791
Înregistrat: ‎17-09-2012

Buna sarighiol,

Am adresat sesizarea ta celor vizati.

Multumim!

Membru cu acte în regulă
Postări: 325
Înregistrat: ‎09-02-2012
0

”Cei vizați” au dovedit și de data asta că sesizările clienților referitoare la acoperire și probleme de semnal sunt egale cu zero că deh, ei sunt specialiști și știu tot. În continuare scrie la fel pe acea Busolă. Dacă un lucru de nimic, al cărui corecție durează un minut, nu s-a făcut, ce să mai spunem de suplimentarea echipamentului acolo unde apar congestii de rețea, acoperirea locurilor cu semnal slab de unde țipă clienții și alte probleme mult mai complicate?? 

Azi am observat întâmplător pe celula 11872 canalul 3 (LAC 11163) a stației de la Isaccea județul Tulcea că scrie „IASI - MIRCEA CEL BA” (citatul este exact). Cred că scrie așa ca să-i deruteze pe ucraineni... Emoticon foarte fericit Sau s-o fi mutat municipiul Iași cu 300 km mai la vale!