Alte servicii

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Înţelept
Postări: 132
Înregistrat: ‎27-02-2012
Soluţie acceptată

Capacitatea de stocare a cartelei SIM

Care este capacitatea de stocare a unui SIM Vodafone? La Orange este 250 nr de telefon si 50 mesaje. La VDF?

Moderator
Postări: 2.729
Înregistrat: ‎12-01-2012

Re: Capacitatea de stocare a cartelei SIM

Salut Bogdi_Marian992.

Sim-urile comercializate de Vodafone Romania au denumirea de SIM Smart.

Acestea au o capacitate de 64 KB si permit stocarea a pana la 15 mesaje scurte(SMS-uri) si 200 de contacte.

De asemenea fiind un SIM Smart permite accesarea aplicatiilor puse la dispozitie de catre Vodafone Romania, cum ar fi:

- myBanking;
- Curs Valutar;
- Convertor;
- ATM in zona;
- Curs Valutar;
- Convertor;

- SMS Grup.

Acestea dispun si de BPUK, necesare pentru myBanking.

Pentru orice alte informatii iti stau la dispozitie.

Multumesc,

Tudor.

Vodafone
Înţelept

Dar SIM-ul meu fabricat in noiembrie 2011 poate stoca doar 150 nr tel si 10 mesaje si are aplicatii precum mobile banking, divertisment, curs valutar, convertor si doar atat? 

Dar ce SIM este acela Smart si cum pot sa-l achitionez pt PrePay?

Moderator
Postări: 2.729

[ Editat ]

Salut Bogdi_Marian992.

Toate SIM-urile comercializate de Vodafone Romania au si denumirea de SIM Smart.

In situatia pe care ai mentionat-o, rugamintea mea este sa mergi intr-un magazin Vodafone, unde un coleg te va ajuta cu inlocuirea SIM-ului cu una precum cea despre care am spus mai sus.

Te rog sa precizezi colegului ca ai nevoie de memorie de stocare mai mare pentru contacte.

Multumesc,

Tudor.

Revin cu update catre tine Bogdan si iti pot spune faptul ca pentru cartelele reincarcabile limita de contacte este de 150, iar pentru abonamente aceasta este de 200. In cazul cartelei ce are activat numar dual aceasta are capacitate de 250 de contacte.

Vodafone
Highlighted
Înţelept

Am fost astazi in 4 magazine din Oradea si la unul din Beius si mi-au spus ca nu exista asa ceva si ca toate SIM-urile sunt la fel!

Membru de onoare
Postări: 1.749

Buna Bogdi_Marian992,

Poti merge in orice locatie Vodafone pentru a primi un SIM care poate stoca 200 contacte. Toate SIM-urile comercializate de catre Vodafone au aceasta capacitate.

Verifica, te rog, cate contacte ai/poti stoca.SIM-ul tau ar trebui sa aiba aceeasi capacitate ca orice alt SIM, fiind fabricat in 2011.

Multumesc,

Irina.