Alte servicii

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Înţelept
Postări: 135
Înregistrat: ‎24-01-2012
0

Re: DECODAREA TELEFOANELOR

buna Ramona;

prin magazinele noastre se inteleg toate magazinele care vand/promoveaza servicile Vodafone sau doar magazinele directe/ reprezentante Vodafone ?

Merci mult

Membru de bază
Postări: 237
Înregistrat: ‎16-01-2012

Buna flaviuschiper.

Prin magazinele noastre se intelege orice magazin care comercializeaza serviciile Vodafone. Pentru decodare insa este necesar sa te prezinti la orice Reprezentanta Vodafone. Pentru o lista detaliata a reprezentantelor noastre te invit sa accesezi adresa www.vodafone.ro, optiunea Puncte de vanzare - Magazine Vodafone.

Multumesc, Mirela
De-al casei
Postări: 57
Înregistrat: ‎14-02-2012
0

[ Editat ]

Am achizitionat  un Galaxy Gio nou codat pe Vodafone Ro. Telefonul este nou si beneficiaza de garantie. Nu este luat la prelungire sau la abonament nou de catre mine.
Cat ma costa, cat dureaza si unde se poate face decodarea ?

Afecteaza garantia (este livrat de Vodafone) ?

Membru de onoare
Postări: 1.486
Înregistrat: ‎02-02-2012

Salut,

Daca telefonul nu este achizitionat sub incidenta unui contract sau vreunui serviciu Vodafone, se decodeaza gratuit.

Trebuie sa te prezinti la un centru Vodafone cu terminalul si actele de achizitie ale acestuia. Termenul de rezolvare poate ajunge pana la maxim 15 zile de la solicitare.

Garantia nu poate fi afectata atata timp cat decodarea se face in cadrul unui magazin Vodafone.

De-al casei
0

Daca telefonul l-am achizitionat de la o alta persoana, persoana care l-a cumparat de la Vodafone (nu stiu daca la fidelizare, un nou abonament sau o facilitate fiindca lucreaza la voi ) se decodeaza la "reducere" ?
Membru de onoare
Postări: 1.749
Înregistrat: ‎12-01-2012

Buna un_terorist,

Depinde de modalitatea prin care telefonul a fost achizitionat. Daca nu a fost luat  impreuna cu servicii Vodafone (prelungire\activare abonament, pachet cu cartela), atunci se decodeaza gratuit. Vei/va avea nevoie de dovada de achizitie a aparatului pentru deblocare.

Multumesc,

Irina.

De-al casei
0

Daca iti trimit IMEI-ul si datele de pe factura ai cum sa verifici aparatul ?
Highlighted
Membru veteran
Postări: 536
Înregistrat: ‎12-01-2012

Buna un_terorist.

Ai ajuns intr-un magazin pentru a debloca telefonul? Am vazut ca ai o postare intr-un alt topic.

Multumesc,

Ramona

De-al casei
0

[ Editat ]

Deocamdata e' in servis, telefon Samsung sigilat cu probleme la imbinarea carcasei

Vizitator
Postări: 1
Înregistrat: ‎05-04-2012
0

Buna ziua!

Daca intre timp relatia contractuala cu Vodafone s-a terminat, decodarea se face contracost (10 EUR) sau este gratuita?

Va multumesc anticipat penrtu raspuns.