Alte servicii

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Membru de onoare
Postări: 1.486
Înregistrat: ‎02-02-2012

Re: DECODAREA TELEFOANELOR

Salut "eva69",

Decodarea telefonului o poti cere in orice moment doresti, diferenta facand-o modalitatea de taxare. 

Acest proces va costa 10 Euro daca vei cere decodarea dupa data de 12 Decembrie. 

Vizitator
Postări: 1
Înregistrat: ‎16-08-2012
0

detin un telefon achizitionat la un abonament care a expirat, fiind mai vechi de 2 ani. In ce conditii telefonul poate fi decodat gratuit avand in vedere ca obligatiile contractuale au fost incheiate si as dori sa folosesc telefonul intr-o alta retea - este vb de un Nokia E51. Multumesc.
Membru de onoare
Postări: 1.486
Înregistrat: ‎02-02-2012

Salut "moose" si bine-ai venit pe forum!

Precum spuneam si in postarea anterioara, un telefon achizitionat prin intermediul serviciilor Vodafone, in afara perioadei contractuale, poate fi decodat platind suma de 10 Euro.

Membru cu acte în regulă
Postări: 259
Înregistrat: ‎13-02-2012
0

[ Editat ]

Claudiu a spus

"Salut "eva69",

Decodarea telefonului o poti cere in orice moment doresti, diferenta facand-o modalitatea de taxare. 

Acest proces va costa 10 Euro daca vei cere decodarea dupa data de 12 Decembrie."

Daca a incheiat contractul pe 12 septembrie 2010, de ce trebuie sa astepte pana dupa 12 decembrie 2012 ?

Membru VIP
Postări: 6.910
Înregistrat: ‎31-01-2012
0

[ Editat ]

Cred ca a vrut sa scrie "12 septembrie" si din greseala a  pus "12 decembrie".Decodarea contra sumei de 10 euro se poate face imediat dupa data finalizarii contractului.Asa cum ai editat si tu anterior.

Vodafone
Membru cu acte în regulă
Postări: 259
Înregistrat: ‎13-02-2012

Si eu sunt de aceeasi parere. Mi-am pus problema, insa, ca ar putea avea si alte motive pentru a oferi raspunsul respectiv (si ar fi fost interesant pentru mine sa aflu care ar putea fi acestea). De asemenea am considerat ca in cazul in care a gresit ar putea sa-si asume greseala si sa editeze postul sau sa adauge un mesaj/erata. Se pare ca nu voi afla care este varianta corecta (greseala sau alte motive pentru postarea respectiva).
PS: Nu cred ca este corect "Decodarea contra sumei de 10 euro se face imediat dupa data finalizarii contractului". Cred ca ar fi corect "Decodarea contra sumei de 10 euro se poate face imediat dupa data finalizarii contractului" . Nu este obligatoriu sa fie efectuata, nu?
Vizitator
Postări: 2
Înregistrat: ‎31-10-2012
0

Buna ziua,

Daca vreau sa decodez un telefon care este primit cadou, nu am factura la el, cat costa decodarea in service-ul dvs. autorizat?

Înţelept
Postări: 113
Înregistrat: ‎24-07-2012

Buna oli45,

Vodafone ofera asistenta privind decodarea telefoanelor numai in baza unei facturi care demonstreaza achizitionarea lor din locatiile noastre.

Iti recomand sa iei legatura cu Regenersis, unul dintre service-urile autorizate cu care noi colaboram. Mai multe detalii poti gasi aici.

Pentru informatii si sugestii, iti stam la dispozitie.

O zi frumoasa!

Multumesc,

Andra

Vizitator
Postări: 2
Înregistrat: ‎12-11-2012
0

buna am si eu un nokia 5230 codat pe vodefone se poate decoda?
Membru VIP
Postări: 6.910
Înregistrat: ‎31-01-2012

[ Editat ]

Salut !

Da,se poate decoda in service-urile Vodafone,daca este codat pe Vodafone Romania!

Costul este 52,10 euro(cu TVA inclus),daca telefonul este in perioada contractuala si 10,42 euro (cu TVA inclus) daca  este in  afara perioadei contractuale.Trebuie sa mergi intr-un magazin Vodafone(nu dealer).Sa ai factura de achizitie.

Ionut

Vodafone