Alte servicii

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Vizitator
Postări: 3
Înregistrat: ‎04-09-2014
0
Soluţie acceptată

Detalii aplicatii Mail2SMS si SMSSender

As dori sa stiu ce se mai intampla cu applicatiile Mail2SMS si SMSSender: daca mai sunt actualizate, disponibile, daca da in ce conditii, de unde se descarca, unde gasesc informatii aditionale, suport etc.

Intreb aceasta pentru ca am gasit cateva link-uri directe de unde le pot descarca dar nu o pagina dedicata acestor aplicatii care sa explice cum se descarca si se folosesc, incluzand tarifele de rigoare, daca este cazul. Prin forum nu am gasit informatii consistente.

Deci, daca se poate, ca sa fim organizati, as dori sa ma ajute cineva cu urmatoarele (raspunsuri scurte si la obiect va rog, pe cat posibil):

Mail2SMS

1. Mai este disponibila? Daca da, pentru abonati sau si pentru cei cu cartele pre-platite?

Nota: intrebarile urmatoare sunt evident valide doar daca raspunsul la intrebarea de mai sus este "Da, pentru ..."

2. Are o pagina dedicata unde se pot consulta informatii aditionale, inclusiv adresa de descarcare?

3. Daca nu are o pagina dedicata, poate cineva sa enumere cerintele de sistem (i.e. Sistem operare, Versiune Office, 32 si / sau 64 bit)?

4. Daca nu are o pagina dedicata, poate cineva sa confirme daca SMS-urile trimise se deduc din cele incluse in abonament (acolo unde este cazul)?

SMSSender

5. Mai este disponibila? Daca da, pentru abonati sau si pentru cei cu cartele pre-platite?

Nota: intrebarile urmatoare sunt evident valide doar daca raspunsul la intrebarea de mai sus este "Da, pentru ..."

6. Este o aplicatie desktop, web sau mobile?

7. Are o pagina dedicata unde se pot consulta informatii aditionale, inclusiv adresa de descarcare?

8. Daca nu are o pagina dedicata, poate cineva sa enumere cerintele de sistem (i.e. Sistem operare, Versiune Office, 32 si / sau 64 bit)?

9. Daca nu are o pagina dedicata, poate cineva sa confirme daca SMS-urile trimise se deduc din cele incluse in abonament (acolo unde este cazul)? Intr-un topic mai vechi se mentioneaza ceva legat de unitati de abonament dar nu cunosc conceptul. Daca este o legatura, as aprecia si clarificarea conceptului.

Multumesc anticipat!

Moderator
Postări: 2.729
Înregistrat: ‎12-01-2012

Re: Detalii aplicatii Mail2SMS si SMSSender

Salut, iclcs!

Atat Mail2SMS cat si SMSender permit trimiterea de SMS-uri de pe numere de abonament. Ele sunt functionale pe Windows XP si Windows 7. Este posibil ca intr-un viitor acestea sa fie retrase.

Informatii despre Mail2SMS mai sunt doar pe forum, pagina a fost retrasa de pe site. Linkul direct de descarcare inca mai exista aici.

Raspuns inline intrebarilor tale:

1. Da, doar pentru abonati, descarcare aici.

2. Nu, gasesti insa explicatii si screenshoturi din momentul in care existau aici.

3. Sistem de operare Windows XP, Vista, 7 32 bit, impreuna cu Outlook 2000, 2003, 2007 si 2010.

4. Da, se deduc din abonament. Daca ai abonament cu SMS national nelimitat, toate cele trimise din aceasta aplicatie vor fi de asemenea in mod gratuit.

5. Da, mai este disponibila, pagina este aici.

6. Doar pentru sistemele desktop, pe Windows XP, Vista, 7 32 bit.

7. Da, aici si in forum aici - detalii din trecut, dar corecte.

8. Am scris la punctul 6.

9. Da, la fel ca la punctul 4.

Sper ca informatiile de mai sus te vor ajuta.
Tudor

Vodafone
Vizitator
0

Multumesc foarte mult Tudor!
Raspunsurile m-au ajutat mult sa imi clarific in cap situatia.

Momentan am instalat Windows 8.1 64-bit si Office 2013 64-bit.
Am mai avut cateva incercari cu Mail2SMS acum vreo 2 ani pe Office 64-bit si nu am reusit sa il fac sa mearga.

Voi incerca acum cu SMSSender care nu ar trebui sa puna probleme. Voi reveni cu rezultatul in curand, pentru cei interesati.
Vizitator

[ Editat ]

Asa cum am promis, am revenit cu rezultatul: este pozitiv!
Aplicatia s-a instalat fara probleme.
M-am inregistrat, logat, trimis 2 SMS-uri (cu delivery report / confirmation). Ambele SMS-uri au fost primite cu succes de destinatari.

Multumesc inca o data Tudor pentru ajutor si Vodafone pentru aplicatie.

O mica sugestie in final, daca se poate transmite managerului serviciului acesta: in eventualitatea luarii unei decizii asupra pastrarii sau renuntarii la aplicatie, sunt sigur ca utilizatorii acestei aplicatii ar prefera sa ramana in functiune, chiar si cu un numar redus de SMS-uri disponibile (e.g. 10-20 SMS-uri pe zi sau 3-10 SMS-uri pe ora etc.). In ultima instanta, e posibil ca unii utilizatori sa accepte chiar o taxa lunara sau unica (gen pre-pay) pentru folosirea aplicatiei.

Moderator
Postări: 2.729
Înregistrat: ‎12-01-2012

Salut, iclcs!

Iti multumesc si eu, voi trimite mai departe feedback-ul tau, dar nu iti pot face vreo promisiune.

Te mai astept pe forum si cu alte intrebari, o seara placuta!
Tudor

Vodafone
Vizitator
Postări: 1
Înregistrat: ‎18-11-2012
0

Buna ziua,

Am aceleasi intrebari.....Va rog actualizati raspunsul si link-urile

Multumesc

Membru de onoare
Postări: 1.125
Înregistrat: ‎29-10-2012

[ Editat ]

Salutare, ghesilviu!

Raspunsul colegului meu ramane valabil cu exceptia punctului 5, intrucat pagina unde se putea consulta informatii aditionale pentru aplicatia SMSender a fost retrasa de pe site. Link-urile directe pentru descarcarea ambelor aplicatii, Mail2SMS si SMSender, si detalii complete despre acestea vei gasi in postarea de aici

Daca ai intrebari sau nelamuriri, nu ezita sa apelezi la noi.

Multumesc,
Roxana

Vizitator
Postări: 1
Înregistrat: ‎22-12-2012
0

Buna ziua.
Am uitat parola de logare la SMSender. ce pot face in acest caz?
Membru de onoare
Postări: 1.486
Înregistrat: ‎02-02-2012
0

[ Editat ]

Salut,

Te rog sa iei legatura cu colegii din echipa de chat. Te vor ajuta ei cu aceasta situatie. Acceseaza site-ul oficial www.vodafone.ro, si ai in partea dreapta Chat online.

Claudiu 

Vizitator
Postări: 2
Înregistrat: ‎04-04-2015
0

Am doua intrebari:

1. Cand vor putea fi folosite aceste aplicatii si pentru utilizatorii de prepay? Eu am SMS nelimitat national;

2. Cand va exista o aplicatie compatibila si pentru Mac OS?

Multumesc.